Fırat Yılmaz Çakıroğlu Sen Göklerde Dalgalanan Bir Türk Bayrağısın

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Sen Göklerde Dalgalanan Bir Türk Bayrağısın
20.02.2018
A+
A-

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, “Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.” diyor. Bizler için her ülküdaşımız birer Türk Bayrağıdır. Şanlı Bayrağımızın temizliği, duruluğu ve kutsallığı her ülküdaşımıza sirayet etmiştir. İşte aziz şehidimiz, dava arkadaşımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu da Türk Bayrağı gibi temiz, üzerine hiç leke bulaşmamış bir vatan evladıydı.

Fırat henüz 24yaşında, hayatın baharında bir delikanlıydı. Ülkücüydü.
Ege Üniversitesi Tarih bölümünde son sınıf öğrencisiydi, derslerinde başarılıydı, bölüm birincisiydi.
Üniversitesinde PKK paçavraları açılmasına, APO sloganları atılmasına, bölücü faaliyetler yapılmasına dayanamıyordu.
Türk bayraklarını alarak, arkadaşlarıyla bölücülerin karşılarına çıkıyordu. Onların faaliyet yapmasına engel olmaya çalışıyordu.
Rektörü, okul hocalarını, emniyeti göreve çağırıyordu.
Bölücülüğe karşı bu tavizsiz tutumu, onu vatan hainlerinin gözünde bir numaralı düşman haline getirmişti. Hainlerin ilk hedefinde o vardı.
Ve 20 Şubat 2015 tarihinde okulun içinde kahpece bir pusuya düşürülüp şehit edildi.

Cenab-ı Allah, Bakara Suresi’nde “Allah yolunda ölenlere ölü demeyiniz, onlar diridirler, fakat siz göremezsiniz.” diyor.Fırat Çakıroğlu, ölmedi. Allah yolunda, memleket yolunda, ülkü yolunda şehit düştü. Bizim için en gurur verici şeylerden biri de onunla aynı ülkü uğrunda mücadele etmektir.

Ülkücü hareket, bir şehitler ve gaziler hareketidir. Kurulduğu günden bugüne binlerce yiğidini toprağa vermiştir. Ruhi Kılıçkıran’la, Dursun Önkuzu’yla, Süleyman Özmen’le, Cemil Doğan’la başlayan şehitler kervanının son üyesi Fırat Çakıroğlu’dur. Bosna Hersek’in Bilge Kralı Aliya İzzetbegoviç, “Bizi gömmeye çalıştılar. Oysa ki, tohum olduğumuzu bilmiyorlardı.” diyor. Ülkücü şehitlerimizi toprağa gömmeye çalışanlar, onların birer tohum olduklarını hesap edemediler. Şehitlerimiz, birer tohum gibi aziz vatanın her karışına serpildiler. Şimdiyse gölgesinde rahat ettiğimiz birer ulu çınar oldular. Toros olup dimdik durdular, Kızılırmak olup çağladılar, Fırat olup gönüllerimize aktılar. Gölgeleri üzerimizden eksik olmasın.

Hüseyin Nihal Atsız, “Kahramanlık” adlı şiirinde öyle diyordu:

“Sızlasa da gönüller düşenlerin yasındanKoşar adım gitmeli onların arkasından.Kahramanlık; içerek acı ölüm tasındanİleriye atılmak ve sonra dönmemektir.
Yırtıcılar az yaşar… Uzun sürmez doğanlık…Her ışığın ardında gizlidir bir karanlık.Adsız sansız olsa da, en büyük kahramanlık;Göz kırpmadan saldırıp bir daha dönmemektir.”

Varlığımız, Türk varlığına armağan olsun.
Ne mutlu Türküm diyene.

ÖZLEM CANPOLAT
MHP GAZİANTEP İL KADIN KOLLARI BAŞKANI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.