DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Sağanak Yağışlı

Fırat Çakıroğlu’ nu Pkk’ ya hedef yapan bu şahısların ödüllendirilmesini kabul etmiyoruz.

Fırat Çakıroğlu’ nu Pkk’ ya hedef yapan bu şahısların ödüllendirilmesini kabul etmiyoruz.
19.08.2018
3.201
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde elimize ulaşan 13/12/2013 tarihli fotoğraflarını da haberimizde görebileceğiniz Pkk’lı teröristler tarafından katledilen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu hakkında ki ceza yazısı bize Ege Üniversitesinde neler olup bittiğine dair sorup/sorgulamak vaktinin artık geldiğini gösterdi. Ve Ege Üniversitesi dosyasını açıyoruz…

Aylardan bu yana gazetemize okuyucularımız tarafından Ege Üniversitesi hakkında çok ciddi iddialar içeren bilgiler geliyor. Bu sayımıza kadar elimize herhangi bir somut belge geçmediği için herhangi bir haber yapmadık Ege Üniversitesi ile alakalı. Ancak geçtiğimiz günlerde elimize ulaşan 13/12/2013 tarihli fotoğraflarını da haberimizde görebileceğiniz Pkk’lı teröristler tarafından katledilen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu hakkında ki ceza yazısı bize artık Ege Üniversitesinde neler olup bittiğine dair sorup/sorgulamak vaktinin geldiğini anlamamızı sağladı.

Hakkında yazılan bir fezleke nedeniyle kurul karşısına çıkarılan Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ na, bu belge ile bugün net olarak görüyoruz ki psikolojik baskı oluşturmak için Pkk ağzı ile yazılmış bir karar yazısıyla ve hatta “Kamışlı’ya da Rojava” diyerek savcılığın yetkisinde vukuu bulmuş bir hadise için yetkilerinde olmamasına rağmen yetki aşımı yaparak ceza verildiğini ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu sonu şehadet ile bitecek bir başlangıca hazırladıklarını görüyoruz.

Bu karar yazısında imzası olan her şahıs Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katledilişinde sorumluluk sahibidir. Ve bu karar yazısı elimize geçince görüyoruz ki bu yazı da imzası olanlardan birisi bugün Ege Üniversitesinde Rektör Yardımcılığı koltuğuna oturmuş. Hatta nasıl bir irade ile hareket ediliyorsa bu rektör yardımcısı ülkücü olarak konumlandırılıyor şeklinde duyumlar söz konusu. Bunun sebebi de Ülkücüleri yanıltmak ve bu davaya sahip çıkanları şaşırtmak mı acaba şeklinde bir soruyu akıllara getiriyor. Bizlerin aklına geldiği her an içi parçalanırken Fırat’ın şehadetine giden yolu açan karara imza atan, Fırat’ ı Pkk/Kck’ ya hedef yapan bu şahısların ödüllendirilmesini kabul etmemiz elbette mümkün olmadığı gibi susulacak şey de değildir. Ege Üniversitesinde Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na ceza verenlerin ödüllendirilmesine müsaade edilmemelidir.

Gelelim Ege Üniversitesinde hakkında ki iddialara;

Akademik camiada sadece fotoğraf çekilerek algı oluşturduğu ve her yerde her iki lafın birinde Sayın Cumhurbaşkanının adını kullanarak kendini dokunulmaz yapmaya çalıştığı söylenen Rektör Prof. Necdet Budak’ ın Rektörlük koltuğuna oturduğundan bugüne ne yaptığı ciddi bir biçimde dillendirilerek sorgulanmaktadır. Zira akademisyenler bile her konuda aktif görünen Rektör Budak’ın ziyaretlere ve toplantılara geldiği zamanlarda, konular görüşülürken çevrede dolaşan kamera ve fotoğraf makinalarına pozlar verdiğini tam bir konsantrasyon ve verimlilik de görüşme yapamadıklarını, hatta Rektör Budak’ın bu çekim işleri için arkasında onu her an takip eden bir araç dolusu insanı ücretli çalışan olarak tuttuğu ve tüm bu giderleri de üniversitenin bütçesinden yaptığı iddialar arasında.

Her yerde Rektör Budak’ın Üniversiteye büyük ve gösterişli bir giriş kapısı yaptırdığını söylediği, ancak kapıyı bir hayırseverin yaptırdığını dillendirmediği ve yine Rektör Budak’ın her yerde üniversite girişinde yapılan Camii’ye kendilerinin ciddi katkılar yaptığını hatta kolaylıklar sağladıklarını söylediği ancak caminin tüm çalışmalarının 4 yıl öncesinde hayırseverin verdiği ciddi bir mücadele sonucunda üniversite arazisi olarak gösterilmeye çalışılan ancak üniversiteye ait olmayan bir alana tamamen kendi çabalarıyla ve üniversiteden ve başkaca bir kişi ya da kişilerden hiçbir destek alınmadan yaptırdığı diğer iddialar arasında. Akıllara Rektör Budak’ın bir hayırseverin ortaya koyduğu esere ilişkin her şeyi bir yana bırakarak, sadece bunun üzerinden bir algı yönetimimi yapıyor sorusu da gelmiyor değil.

Üniversite Hastanesinin içler acısı durumu da çok ayrı bir boyut. Göreve geldiği anda tıp fakültesinden atadığı Rektör yardımcısının haksız ve mesnetsiz baskı ve taleplerinden bunalarak istifa ettiği söylentilerini duymayan kalmamış. Bir diğer yardımcısının Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na ceza veren şahıs olması, diğer yöneticilerin ve dekanların çoğunun da Beril Dedeoğlu ve Cüneyt Hoşcoşkun’un atadığı isimler olduğu bu yüzden FETÖ ile yapılan mücadelelerde bu güne kadar herhangi bir ilerleyişin olmadığı ve kurulan komisyonun da bu konu hakkında yeterli bir bilgiye sahip olmadığı iddiaları, hatta daha önce adı Rektörlük için geçen isimlere Rektör budak FETÖ komisyonu üzerinden müdahaleler de bulunduğu ve üniversite içindeki çok değerli isimlerin zor durumlarda bırakıldığı, beraberinde Rektör budak’ın Ege Üniversitesini yönetmekte de yetersiz kaldığı da fazlaca dillendirilen diğer iddialar arasında.

Çevreciler ve Ziraatçıları en çok rahatsız eden ise artık iddiaların ötesine geçen Ege üniversitesinde ki Zeytin alanlarının katliamı. Bu konu ulusal yayın yapan kuruluşlarca da gündeme getirilmiş hatta bu konu hakkında CHP İzmir milletvekili Atilla Sertel Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplanmasını istediği bir soru önergesi vermiştir. Otopark hevesi ile asfaltlanarak katledilen zeytin alanının durumu gerçekten can yakıyor. Ayrıca üniversite içerisinde bulunan ve ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda daha önce ücretsiz olarak kullandırılan otopark alanları gelen şikayetler de ücretlendirildiği sınava gelen vatandaşların mağdur oldukları sınava giren öğrenci ve velilerin bu durumu dile getirmelerine rağmen bir gelişme olmadığı, Ege Üniversitesine ciddi bir gelir getiren otoparkların değerinden çok düşük miktarlara ihale edilerek verildiği ve bu sebeple de Üniversitenin bir diğer değişle kamunun maddi olarak da çok ciddi zararlara uğradığı fazlaca konuşulan iddialar arasında.

Haber: GÖKHAN ÇELİK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.