DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Sağanak Yağışlı

Felaketler sıraya girdi

15.04.2015
41
A+
A-

Bugüne kadar yaşananları, AKP’nin 13 yıllık bozuk sicilini bir kenara bırakalım. Sadece son birkaç gün içinde yaşananlar, ülkenin nasıl yönetildiğini, ne tür felaketlere açık hale geldiğini ve nasıl acı sonuçlarla karşılaştığımızı en küçük bir endişeye yer bırakmayacak şekilde belgelemeye fazlasıyla yeterlidir.

HEPSİ ARKA ARKAYA

Ağrı’da kalleş bir saldırı yaşandı. Bunun vahameti atlatamadan, boyutlarını, neler olduğunu anlayamadan, Ermeni iftiralarını onaylayan bir açıklama ile Papa sıraya girdi. Yüzümüzü bu ihanete çevirdik, dolar zıvanadan çıktı. Ekonomi bir defa daha ve güçlü bir şekilde imdat sinyalleri verdi. Bir de baktık ki, durduk yerde daha çok borçlanmışız, daha fazla fakirleşmişiz; daha derin bir yalnızlığa düşmüş ve kuşatılmışız; terörün kalleşlikleriyle daha acı bedeller ödemek zorunda kalmış, ayrışmışız.

YETERSİZLİKLERİNİ MALZEME YAPIYORLAR

Dünyanın neresinde böyle bir tablo yaşansa, rejimi ne şekilde olursa olsun o ülkede hükümet büyük ihtimalle bırakır gider ve hesap verir. Ama bizim hükümetimiz bırakın gitmeyi, hesap vermeyi, bir de üste çıkıyor. İbret verecek biçimde kendi yanlışlarının, yetersizliklerinin, yanlışlarının, güdük zihniyetinin hesabını muhalefetten soruyor. Sayın Cumhurbaşkanı ise bu hazin tabloyu kabul ediyor, ülkenin tıkandığını, her şeyin sarpa sardığını, bu zihniyetle daha fazla gidilemeyeceğini anlatıyor; sonra da dönüp bunun suçunu parlamenter düzene yükleyerek, hayal ettiği sultanlık hesaplarına malzeme yapıyor.

 

HER ŞEY ORTADA

Türkiye tarihin duyduğu ve gördüğü en büyük yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla sarsıldı, paraver yapının hangi boyutlara ulaştığını, haram havuzlarında toplanan paralarla medyanın nasıl satın alındığını, kendinden olmayanlara nelerin reva görüldüğünü,  bütün dünyada hayretle izledi. 12 yıllık ortaklarını, istedikleri her şeyi bizzat verdiklerini kendilerinin itiraf ettiği cemaati paralel yapı ilan edip, kenara çekildiler. Kendi bakanları çıkıp Ankara’nın parsel parsel satıldığını ilan etti, sustular, üzerini örttüler ve duymazdan geldiler. Bugün Türkiye’de yaşayan istisnasız herkes, talanın, rüşvetin, yolsuzluğun habis bir ur gibi her yeri sardığını biliyor, kabul ediyor, ama bunu yapanlara hiçbir şey olmuyor.

MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLER

Devletin bütün kurumları dinamitlendi, işleyen, ümit veren, güven telkin eden tek bir yer kalmadı. Milli değerlere açık ve aleni bir saldırı başlatıldı. Türklük suç sayıldı. Milliyetçilik ayaklar altına alındı. Bayramlar anlamsızlaştırıldı. Askeri kışladan bayrak indirildi. Cumhuriyetin okullarında okuyup nimetlerinden faydalanarak makam, mevki ve imkan sahibi olanlar açık, net bir şekilde Cumhuriyete saldırdılar. İslam dininin bütün değerleriyle alay edildi. Mukaddes kitabımızın ayetleri ile dalga geçildi. Hırsızlığı, yolsuzluğu, yalanı, ihaneti, “Allah bizimle beraberdir” diyerek, izah etmeye çabaladılar. Din istismarı, başörtüsü kahramanlığı yaptılar. AKP öncesinde namaz kılanların oranı yüzde 40’ı bulurken, bugün yüzde 18’lere düştü. Kaybeden vatanına, milletine, dinine, inancına sahip çıkanlar oldu, onlar yollarına kaldıkları yerden devam ettiler.

 

SIFIRLANMIŞ TERÖRÜ AZDIRDILAR

Sıfırlanmış terörü yeniden azdırdılar. Dağdaki katilleri şehre indirdiler. İmralı’daki bebek katilinin yattığı yeri 5 yıldızlı otele çevirip istediği her şeyi emrine verdiler. Şeref masaları kurup ülkenin varlığı ve birliği üzerinden pazarlıklar yürüttüler. PKK’lı hainlerin 30 yıldır silahla alamadığı her ne varsa, tamamı masa başında teslim edildi. Bunun adına da barış ve kardeşlik denildi. Barışın kardeşliğin ne olduğunu, hainlerle kurulan kirli ittifakın ne tür sonuçlar verdiğini Ağrı’da ibretle izledik. Şimdi de çıkmış, birbirlerini suçluyor ve milletin anlattıkları masallara inanmasını bekliyorlar.

BU SİCİLLE 400 MİLLETVEKİLİ

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman subaylarını kurdukları kumpaslarla hapishanelere doldurdular. Ülkenin Genelkurmay Başkanını terör örgütü kurmak ve yönetmekle suçladılar. Kozmik odalara girip, devletin bütün mahremiyetini ortalığa saçtılar. Hukuku oyuncağa, yargıyı arka bahçeye dönüştürdüler. Kendilerinden olmayan, kurdukları bu güdük düzene onay vermeyen ne kadar kurum, kişi ve parti varsa, tamamı takibe alındı, hedefe konuldu ve suçlandı ve cezalandırıldı. Sokakları TOMA’lar, devlet kurumların polis birlikleri bekliyor. Ülkeyi bu duruma getirenler, bu sicille şimdi de 400 milletvekili istiyor.

 

TOPLUMUN ENDİŞE VEREN HALİ

Toplumsal çürüme endişe verici boyutlara ulaştı. İnsanları caydıracak hiçbir değer kalmadı. Köşe dönmecilik, hırsızlık, haram, fuhuş, uyuşturucu, kadın cinayetleri, adi suçlar, tahammülsüzlük dayanılmaz noktalara ulaştı. Hapishanelerde yer kalmadı. Kimsenin kimseye güveni yok. Büyük şehirlerin ara sokaklarında istisnasız her gün çatışmalar yaşanıyor, cinayetler işleniyor ve insanlar ölüyor. Ortada ne hukuk var, ne asayiş var, ne hükümet var, ne de bu hazin gidişi durduracak bir ışık görünüyor.

DEĞERLİ YALNIZLIK!

BOP Eşbaşkanı olarak yola çıktılar. Irak’da akan Müslüman kanında ABD askerlerinin sağ-salim ülkelerine dönmeleri için dua ettiler. Davos’ta “van minüt” dediler, Malatya’ya İsrail’i koruyacak radar sistemini kurdular. Libya’yı kan gölüne dönüştüren koalisyona liman ve havaalanlarımızı açtılar. Suriye’ye herkesten önce koşup, bölgenin bataklığa dönüşmesinde başrolü oynadılar. Mısır’da kahramanlığa soyundular, kimse ciddiye almadı. Birleşmiş Milletlere kafa tutular, salonda dinleyen bile olmadı. Kavga etmediğimiz komşumuz, düşman olmadığımız dostumuz kalmadı. Sınırlarımıza terör örgütleri yerleşti. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük yalnız, çaresiz ve itibarsız dönemini yaşamaya mahkum edildi. Buna sebep olanlar,  “yalnızız, ama bu önemli değil” diyerek, kendi varlıklarını her şeyin önüne geçirdiler.

SIRAYA GİRDİLER

Ne Ağrı’da yaşananlar sürprizdir, ne Papa’nın Ermeni iftiralarını onaylaması yeni bir durumdur. Ne doların alıp başını gitmesi bir tesadüftür, ne yoksulluğun, borcun büyümesi rastlantıdır. Ne Papa’ya, nede Avrupa Parlamentosuna şaşırmak gerekiyor. AKP’yi ganimet saymayanlar paylarına düşeni alabilmek için sıraya girmişlerdir. Hepsi bu kadar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.