FATiH SULTAN MEHMET HAN’DA BiZiMDiR ATATÜRK’TE

12.11.2017
A+
A-

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkan Hayati Bedir, “Tarihi şan ve şerefle dolu, maziden atiye cesaret timsali olan Türk milletinin, bağımsızlığı ve özgürlüğü adına, yaşamış olduğu tüm zorluklara rağmen yılmadan yıkılmadan mücadele eden ve bu mücadelesi ile adını Türk ve Dünya tarihine altın harflerle yazdıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hayatını Türk milletine adamış büyük bir komutandır ve devlet adamıdır.

 

Hiç şüphesiz ki Atatürk’ün milletimize en büyük eser milli irade, milli devlet ve tam bağımsızlık ilkeleri üzerine kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumlulukları ve gösterdiği hedefleri asla unutulmamalıdır ve unutulmayacaktır. Bugün, birileri Türk Milletine olan kin ve nefretini Atatürk üzerine kurulu siyaset ile yıpratmaya ve çarpıtmaya çalışmaktadır.

 

Tarihin her döneminde bunlarla karşılaştık,bugünde karşılaşıyoruz. Bugün nasıl Metehan, Fatih Sultan Mehmet Han, Abdulhamit Han ve diğer devlet büyüklerimiz bizimse Atatürk’te bizimdir. Türkler her çağda devlet adamı ve dünya liderleri yetiştirmiş nadir milletlerden biridir. Atatürk Türk’tür ve Türk’ün Samsun’dan Ankara’ya kadar süren kınından çıkmış kılıcıdır” şeklinde konuştu.

İYİ ANLAMAK GEREKİYOR
Atatürk’ün mücadelesini iyi anlamak gerekiyor diyerek konuşmasını sürdüren Bedir, “Dolayısıyla; Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü daha iyi anlamaya, onun bağrından çıktığı Türk milletinin esenliği yolunda verdiği muhteşem destansı mücadeleyi daha iyi tahlil etmeye ve günümüzde yaşadığımız her türlü zorluklara milli bir reçete olarak uyarlamaya gayret gösterilmesini temenni ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.