Fatih Maçoğlu 23 Nisan’ı yok sayıp Cumhuriyeti kuranları katliamcı ilan etti

Fatih Maçoğlu 23 Nisan’ı yok sayıp Cumhuriyeti kuranları katliamcı ilan etti
04.05.2020
A+
A-

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, göreve geldiğinden bu yana ‘Dersim’ kışkırtmalarıan devam ediyor. Milli günlerde sessizliğe bürünen Maçoğlu, ‘Dersim katliamı’ adı altında isyancıların sözcülüğünü yapıyor.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye başkanı seçildikten sonra ilk icraat olarak Belediyenin tabelasını değiştirip “Dersim Belediyesi” yazmak olmuştu. Bu girişimi geri tepen Maçoğlu, belediyenin resmi Twitter hesabında Tunceli’nin adını ‘Dersim’ olarak değiştirmişti. Atatürk’ün feodalizmi tasfiye ederek ‘Tunceli’ yaptığı kente sürekli “Dersim” diyen Maçoğlu bugün “Dersim Katliamı” adı altında Cumhuriyet düşmanlığını birkez daha gösterdi. İsyancı Seyit Rıza’nın sözlerini ve internetten topladığı fotoğrafları paylaşan Maçoğlu, o dönem yaşanan isyanı ve yapılan müdahaleyi tarihsel gerçeklerden kopararak “katliam” olarak niteledi.

Sosyal medyada HDP’li ve gerici hesapların ağız birliği yapmışcasına “Dersim katliamı” paylaşımları yaptıkları ve Cumhuriyeti kuran yöneticileri hedef alması gözlerden kaçmadı.

23 NİSAN’DA SUS PUS OLDU

Sosyal medyayı çok aktif kullanan ve son günlerde DHKPC terör örgütü hükümlüleri için özgürlük isteyen Maçoğlu, milli günlerde ise büyük bir sessizliğe bürünüyor. Son 23 Nisan bütün yurtta coşkuyla kutlanırken Tunceli Belediyesi herhangi bir organizasyona imza atmadı, Maçoğlu sosyal medya hesabından 23 Nisan’a dair hiçbir paylaşım yapmadı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.