Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Gök Gürültülü

Ey Y-CHP’liler Türk Partisi Olmaya Çalışın

08.08.2018
A+
A-

Benden söylemesi yoksa bu kayla siz sittim sene iktidar olamazsınız! Akıllı davranın bir adreste birleşin.

Y-CHP’de kurultay önce olsun diyerek toplanan imzaya imzasını vererek destek olan Bursa milletvekili Erkan Aydın imzasını niye geri çektiğini açıklamış. “Bunu yerel seçim öncesi yapmanın, kim kazanırsa kazansın, zarar vereceğini gördüm. Tartışmanın bizi erittiğini hissettim. Ailede dört kişi farklı fikirde oluyor ama aile dağılıyor mu? Aile olmaya devam ediyor. Bunları başaramayacakmışız gibi hissettim. Bursa’da bile kamplaşmalar oldu. Yara aldık. Yaranın kangrene dönüşmesini doğru bulmadığım için kurultayın yerel seçimden sonraya alınmasını istedim. Ama sadece genel başkanlık seçimi değil… Programımız eski, bir Allahın kulu açıp okumuyor. Tüzüğümüzde bir sürü madde var, kimse memnun değil. Siyaset tarzımız çok sıkıntılı. Halka ulaşmada sorunlarımız var. Çıksın herkes fikrini söylesin. Genel başkan değişirse o zaman değişsin.

İyi de kardeş sen milletvekilisin böyle bir imzayı seçimden önce verdiğinizin farkında değil miydiniz? Bunun farkına imza attıktan sonra mı vardınız. Eğer gerçekten böyle oldu ise vay Y-CHP’nin haline, vay sizi başına seçen milletin haline! Bu açıklamaya ve davranış şekline bakılırsa siz partisini düşünen bir milletvekili değil genel başkan taraflarınca bastırılmış bir kişiliksiniz. Ve birde konuşmanızda aileden söz ediyorsunuz. Aile içinde özel durumlar hariç kim hangi görüşte olursa olsun herkes aile büyüğüne saygı göstermeyi özellikle Türk aile sisteminde bir kural haline getirmiştir. Bu yüzden bir sürü absürd fikirde olan ve karşısındaki insanlara düşman gibi davranan partinizde biz kardeşiz demeniz inandırıcı değil fakat önce imza verip sonra imzasını çektiğini açıklayan biri için pek de inandırıcı olmuyor.

Bursa’da kamplaşmalar oldu diyorsunuz. İyide kardeşim siz nerde politika yapıyorum zannettiniz? İçinde çok değişik hatta aykırı görüşleri paylaşan bir parti oluşumunda bulunuyorsunuz. Kürtçüler, komünistler, sosyalistler, liberaller, o ya da şu görüşte insanlarla bir arada particilik yapıyorsunuz. Oysa parti, sözlüklere göre: ”Yurt sorunları ve ülkenin yönetimi konusunda ortak bir düşünce ve amaç çevresinde toplanan kimselerin oluşturduğu, anayasaya ve yasalara göre kurulmuş siyasal örgüt” olarak belirtiliyor. Biliniyor ki sizin parti dediğiniz kurum, ayrı siyasi fikirlerin kendisine zemin bulduğu bir birleşik adrestir. Bunu tüm Türkiye anlamıştır herhalde!

Y-CHP bu yüzden acil olarak değişmeli Türkiye’yi ilgilendiren konulara milli gözle bakmasını becerebilen bir parti olmak zorundadır. Yoksa iktidar olmak için federasyoncu bir yapıya sahip olmak ne sizleri milli yapar ne de içinde bulunduğunuz partiyi.

Partinizin programını eski diye eleştiriyorsunuz. Kimse memnun değil diyorsunuz siyaset tarzımız sıkıntılı diyeceksiniz, bunlar yüzünden halka ulaşmada sorunlarımız var diyeceksiniz, çıksın herkes fikrini söylesin diyeceksiniz. Genel başkan o zaman değişsin diyeceksiniz ve kongre yapılsın dediğiniz için şimdi bu nedenlerle imzamı geri çektim diyeceksiniz. Siz koskoca adam -pardon adam dedim- verdiğiniz imzanın ardında duramayacaksınız sonrada Kurtuluş Savaşı vermiş, türlü hainliklerin içinden geçmiş bir millete milletvekilliği yapacaksınız.

Yok yok sayı Erkan Aydın siz ve sizin gibi oynak düşünen Y-CHP’liler oldukça ne siz ve sizin gibilerin ne de sizler gibi düşünenlerin, karmakarışık Y-CHP içinde başarıya ulaşmanız mümkün değildir.

Başınıza milli olan ve dik duran biri gelmedikçe sittin sene iktidar olmanız mümkün değildir. Önce parti olduğunuza ve milli düşündüğünüze milleti inandırmadan önce kendiniz inanın! Bunun içinde içinizdeki ayrık otlarını temizleyip, milli birliği ve bütünlüğü aynı görüşü savunan bir Türk partisi olmaya çalışmalısınız.

Sağlıcakla kalın!

FİKRİ ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.