DOLAR 5,7576
EURO 6,3870
ALTIN 273,3
BIST 109.046
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

Ey Türk Milleti; Türkiye’ye Sahip Çık

09.11.2013
74
A+
A-

Orhan Karataş

Türkiye Cumhuriyeti AKP’nin üçüncü iktidarıyla birlikte bir var olma, yok olma girdabına sokulmuştur. Her gün Türk ve Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmek için planlanmış bir ihanetle karşılaşıyoruz. Ortadoğu Gazetesi’nin manşetleri AKP eliyle Türkiye’nin nasıl bir felakete sürüklendiğini her gün ibret verecek biçimde ortaya koyuyor. Türk milletinin bu ihanet için sandıkta gereğini yapmaması durumunda, neler olacağı, şimdiye kadar yapılanlardan bellidir. Bir defa daha tekrarlayalım ki, Türk milleti sandıkta AKP’yi bitirmezse, AKP’nin Türk milletini bitirmesi artık iki kere ikinin dört ettiği kadar kesin ve değişmez bir hal almıştır.

Sıra yer isimlerini değiştirmede

Yapılan hiçbir şeyde iyi niyet olmadığı sonuçlarıyla ortadadır. İhaneti aşama aşama götürüyorlar ve sıranın yer isimlerini değiştirmeye geldiği anlaşılıyor. Yer isimlerinin değiştirilmesinin ne maksat taşıdığı AKP’nin ortaklık kurduğu ve her dayatmasını emir sayıp anında yerine getirdiği PKK’nın taleplerinden bellidir. Siirt’in “Aydınlar” İlçesinin adının “Tillo” olarak değiştirilmesi sarı öküzün teslim edilmesi oldu. Arkasından Ağrı’nın isminin “Agiri” ve Erzurum’un adının da “Erzerom” Van ilinin adının Wan olarak değiştirilmesi için verilen kanun teklifleri geldi.

Türkiye ismini de değiştirecek misiniz?

AKP zihniyeti bu değişiklikleri yapmaya uygundur ve milletin hazmedeceğinden emin olsalar bir gün dahi beklemeden bu değişiklikleri de yaparlar. İstanbul’un adının Konstantinapolis olarak değiştirilmesi için teklif verildiğini görürsek hiç şaşırmayacağız. Bu gidişin varacağı yer “Türkiye” isminin değiştirilmesidir ki, bunun zeminin hazırlandığını yüreğimiz yanarak izliyoruz. Bir sabah “Türkiye” adının değiştirilmesi için verilmiş bir teklifle uyanmak artık sürpriz olmayacaktır. Zira verilen tekliflerin maksadının ne olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletine nasıl bir akıbet öngörüldüğünü AKP’nin ortaklık kurduğu PKK’nın eli kanlı teröristleri en küçük bir endişeye yer bırakmayacak şekilde ortaya koyuyor. Ülkenin belli bir bölgesinde fiili durum oluşturup yol kesen, vergi toplayan, asayiş birimleri oluşturan bu kanlı katiller, şimdi de devlet binalarının önüne paçavra asıyorlar. Beytüşşebap Devlet Hastanesi önündeki manzara bir defa daha içimizi sızlatmıştır. AKP, T.C. ibarelerini kaldırarak yol açıyor, ortağı PKK’lılar da bu yoldan giderek bayrak diyor.

Türkiye mitinginin önemi

Her zaman söylediğimiz bir şey var. Hainin işi bölmek, yıkmak ve yok etmekse, vatanseverlerin işi de direnmek, yaşatmak ve yüceltmektir. Milliyetçi Hareket Partisi bu yıkım sürecine sarsılmaz bir imanla direnen tek ve son partidir. Milli değerlerin korunması ve yaşatılması için başlatılan açık hava toplantıları bir direncin arkasında Türk milletinin olduğunu dosta-düşmana göstermiştir. Bursa’da “Kuruluş”, İzmir’de “Bayrak”, Adana’da “Vatan”, Erzurum’da “Birlik”, Konya’da “Türkçe”, Elazığ’da “Kardeşlik”, İstanbul’da “Demokrasi”, Samsun’da “Kurtuluş” temalı olarak yapılan mitingler Türk milletinden büyük ilgi görmüş ve ihanet güruhunun kimyasını bozmuştur. Bugün Ankara’da bu mitinglerin sonuncusu “Türkiye” temasıyla yapılıyor. Türkiye’nin adının ve varlığının ameliyat masalarına yatırıldığı bir süreçte “Türkiye” mitingi yapmak, çok önemli ve anlamlı bir hal almıştır. Türk milletinin Türkiye’ye sahip çıkması için bu tarihi bir fırsattır ve mutlaka önemine ve anlamına uygun bir katılım ve coşku olmalıdır. Bu nedenle bu ülkenin varlığından ve birliğinden yana olan, Türk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet var olmasını isteyen herkes bu mitinge katılmak mecburiyetindedir.

Ne Mutlu Türküm Diyene

MHP’nin bu mitingle neyi hedeflediğini Genel Sekreter İsmet Büyükataman, şu sözlerle ortaya koymuştur: “Yapacağımız açık hava toplantısında Ankara’mızın manevi önderleri Tâceddin Veli Hazretleri ve Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin huzurunda iç ve dış mihraklara peşkeş çekilmek istenen Türkiye’mizin birliğini, bütünlüğünü korumaya bir kez daha ant içeceğiz. İstiklal Marşımızın şairi büyük vatansever Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşını yazdığı dergâhın ve İstiklal ruhunun bulunduğu başkentimizde bu ruhu yeniden canlandıracağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsı önünde Türk milletinin sesini bütün dünyaya duyuracak ve bölücü, yıkıcı unsurlarla işbirliği halindeki iktidara karşı yüz binlerce gönül hep beraber Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’nin en yüksek sesi ile “Ne mutlu Türk’üm diyene!” diye haykıracağız.”

Mitingin 3 amacı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bu mitingle hedeflenen 3 amacı şöyle sıralamıştır: “Bunlardan birincisi; aziz milletimiz tarafından verilmiş olan “Türkiye Cumhuriyeti Devleti” adını unutan gafillere, bu gerçekliği hatırlatmaktır. İkincisi; Türkiye’nin devletler ailesi içinde işgal ettiği şerefli konumu, milletimizin bin yılı aşan varlık mücadelesine ve şanlı tarihine borçlu olduğunu satılık dimağlara kazımaktır. Üçüncüsü ise devletimizin Türkiye ismiyle kıyamete kadar yaşayacağını ve coğrafyamızdan Türk adını silmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini haykırmaktır.”

Vatan görevi

Türkiye Cumhuriyeti’ni kıyamete kadar yaşatmak ve Türk adını silmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini göstermek için bugün saat 14.00’de Tandoğan Meydanında buluşmak bir vatan görevi haline gelmiştir. Türk milletinin büyük bir katılımla vatan- millet düşmanlarına, PKK ve işbirlikçilerine, yıkım ustalarına unutamayacakları tarihi bir ders vereceklerinden asla şüphemiz yoktur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.