Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Ey CHP Ve Yanındakiler!

16.02.2017
107
A+
A-

Atatürk’ü küçümseyen, hatta Apo’yla bir tutan bir anlayışta olan bir hocayı eş tutan, Atatürkçü diye yayın yapan, Cumhuriyet Halk Patisinin genel başkanı, İsmet Paşanın savunucusu, halka hakkı zindan eden, komünistlerin dert ortağı, Bağımsız Türkiye karşıtı Kılıçdaroğlu, toplumsal barışı ve genel affı savunmaktadır. Hodri meydan, Apo asılsın deyin, oylama yapalım deyin, hemen durun bakalım, adamın savunmasına, ne diyor? Diye itirazda bulunur. Beraberinde ona hak veren, doğru diyen, Amerikancı insanlar ona hak verir ve bu istemini doğru kabul eder. Yanına aldığı milliyetçi geçinen sağcı ve socu, Aydınlık tipi milli adamlarda onların bu görüşlerini savunurlar. Böylece Türk karşıtları bir araya gelmiş olur.

Bu görüşte olan siyasi hareketten bir fayda beklemeniz mümkün mü? Bakın Kılıçdaroğlu yıllar önce -Galiba 2010 Adıyaman Kongresinde ya da miting de ne diyor- “Genel affı” savunmuş, “Toplumsal barış”ı sağlamaktan bahsetmişti.

Yani PKK silah bırakacak, Ordu operasyonları durduracak, PKK’lı olmak suç olmaktan çıkacak ve ardından af ilan edilecek. Tabii af “genel af” olacak. Yani Apo bile yararlanabilecek.”

Böyle bir şeyle, fikri yapımız bu diyerek yola çıkanlar; ancak ve ancak ABD durağında durarak emir ve görüşlerini alır, yollarına devam ederler. Bize söyleyecek başka söz bırakmadılar. Aslında söyleyeceğimiz başka bir şeyin olmasına da gerek yok!

Bugünlerde Üniversiteler de yaptıkları PKK’cı eylemlerden tutuklandıkları için, akademisyen olmadıkları için, Türkiye’nin bölünmesine çalışan akademisyen kılıklı insanların, büyük Atatürkçü olarak tutuklandığını savunduktan bir gün sonra o densizin Kandil’de fotoğrafları yayınlanınca hemen susan bu Kılıçdaroğlu ve adamları nasıl bir iş içinde yer almaktadır?

Bu CHP’yle Milli bir Devlet olunmaz! Hele Aydınlık tayfasıyla aynı noktadan beraber asla birlikte hareket edilemez. Türk’ü kabul etmeyen, Türklüğü kabul etmeyen bu adamlarla asla aynı yolda yürünmez. Dediklerini çiğneyen, PKK yanında yer alan, Aydınlıkçı olan bir CHP’yle birlikte hareket etmek; kendini Ülkücü göstermeye çalışan insanlara düşmez. Türk’ün mertliği bu kahpece işe düşmez. Ve onlarla bir olarak hareket etmez.

Milliyetçi Hareket Partisi ana fikirde Türklüğün yer almadığı bir siyasi hareketi asla kabullenmez. Bu işi, yürüyüşü Bir tek Allah yolunda yürürken kabul edebilir. Doğru olanda, hak olanda budur. Bugün bu anayasadan dolayı AKP’nin karşısında olanlar yarın PKK’cı bir anayasa değişikliğine maruz bırakıldıklarında, Türk Milliyetçileri ne diyecektir, ne cevap verecektir.

Bugün bu anayasa değişikliğine “Hayır” diyenlerin buradaki amaçlarını çok iyi bir şekilde irdelemek zorundadır. Hepiniz bilmektesiniz ki son pişmanlık fayda vermemektedir. Bu yüzden biz ve bizim gibiler sonuna kadar bu görevi ifa etmelidir. Başka çıkış yolu yoktur.

Türkiye bu yolla doğruyu görecek ve yolunda sağlam adımlarla yürüyecektir. Bağımsız Türkiye, bu sayede ayakta kalacak, bağımsızlığını tüm dünyaya kabul ettirecektir.

 

Herkes bu minval üzerinde düşünmelidir!

 

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.