Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Ey, AKP’ye oy veren kardeşim

28.03.2013
A+
A-

Bu memleketi sahipsiz zannedip, yıkmak ve yok etmek için seferber olan ihanet güruhu, MHP’nin Bursa mitingi ve Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin konuşmalarından sonra, bu hain emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklarını, heveslerinin kursaklarında kalacağını gördüler. Bu cümleyi sık tekrarlıyoruz, ama olup biteni anlatabilmek için bunu yapmak zorundayız. Bursa mitingi bu ihanet yolunun çıkmaz olduğunun tarihe geçen ispatıdır. 20 Nisan’da İzmir’de yapılacak ve toplam 9 ili kapsayan bu mitinglerin tamamının aynı coşkuda, aynı kararlılıkta, aynı inatça ve aynı mesajda olacağından, bu ülkenin ve bu milletin sahipsiz olmadığının, bu ihanete daha fazla seyirci kalınmayacağının dosta- düşmana tekrar tekrar gösterileceğinden zerre kadar şüpheniz yoktur.

Akıl sağlıkları bozuldu

Nitekim, ihanet güruhu da bunu anlamış ve fark etmiştir. İşte bu yüzden aynı yerden verilen talimatla, hep birlikte ve organize şekilde MHP’ye saldırıyorlar. Fakat ne söyleseler, hangi yalanı söyleseler, hangi iftirayı atsalar, hangi yakıştırmayı yapsalar fayda etmiyor. Özellikle sayın Bahçeli’nin kararlılığı karşısında kimyaları ve hatta akıl sağlıkları bozulmuş haldeler. Kelimenin tam anlamıyla şaşırmış durumdalar. Çaresizlik içinde çırpınırken maskelerini düşürüyorlar ve kendilerini ele veriyorlar. Türk milleti bunların aslını, kirli geçmişlerini, bozuk niyetlerini, Türk ve Türkiye düşmanlıklarını bir defa daha görüyor.

Bir türlü anlayamadığımız şey

Şu tesadüfe bakın ki, MHP’ye saldıranların içinde özel hesapları, özel hedefleri olan din bezirganları da var, iflah olmaz İslam düşmanları da var. Nesli tükenmiş, fakat hala bir ümit peşinde koşan zavallı Marksistler de var, renksiz, kıblesiz liberal ve Yahudi dönmeleri de var. İmralı canisinin kendisi de var, Soros artığı, Sevr özlemcisi hainler de var. Tamamını burada isim isim saymak, bu milletle, bu ülkeyle, bu bayrakla mücadeleyle geçmiş sicillerini ortaya dökmek mümkündür.

Zaten Yıldıray Çiçek kardeşim bunu sık sık yapıyor. Bizim bir türlü anlayamadığımız ve kabul edemediğimiz şey, AKP’ye oy veren, hatta AKP milletvekili olan ve ezici çoğunluğu dini bütün, ülkesine, milletine, bayrağına sevdalı kardeşlerimizin bu durumu nasıl göremedikleri ve bu ihanete nasıl onay verdikleridir. İnandıkları ve yaşadıkları bütün değerlerle kavgalı olan bu hain güruhuyla aynı yönde olmayı, hatta onları daha da cesaretlendiren bir siyasete destek vermeyi nasıl içlerine sindirdikleridir.

Bir Diyarbakır’a bir de Bursa’ya bak

Ey AKP’ye oy veren ve hala vermeyi düşünen kardeşim,

İşte bir akil adamlar listesi yayınlandı. Bunların tek ortak tarafı, asıl niyetlerine ulaşabilmek için AKP’yi bulunmaz bir fırsat olarak görmeleridir. Onun dışında senin yaşamınla, senin değerlerinle, senin beklentilerinle, senin hedeflerinle hiçbir ilgi ve alakaları olmadığı gibi, tamamı bu değerlerle kavgalıdır. Küfretmiş, alay etmiş, en ağır hakaretleri sıralamışlardır. Bunların bu sicilleriyle AKP’ye tetikçilik etmeleri seni hiç düşündürmüyor mu? Elini vicdanına koy ve bu listedeki isimlere yakından bir bak. Bunların hangisiyle senin ne ortak tarafın var? Adına “çözüm” denilen ve Türkiye’yi çözüp lime lime eden, İmralı’daki katilin insaf ve inisiyatifine bırakan gelişmelerden son derece memnun olmaları, senin kafanda soru işaretleri uyandırmıyor mu? Sonra bir de dön, MHP’nin söylediklerine ve duruşuna bak. Bir Bursa mitingini izle, bir de Diyarbakır’da yaşananları düşün.

Bunların hangisi seni rahatsız ediyor, hangisi sana daha yakın geliyor? Diyarbakır’da senin olan, seni ilgilendiren, seni sevindiren zerre kadar bir şey görebildin mi? Buna karşılık Bursa’da senin olmayan, sana ve senin değerlerine sahip çıkmayan bir tek kelime duydun mu? Bu BOP Eşbaşkanlığı’nı ve bunun gereği olarak İslam dünyasında yapılan katliamlara sağlanan desteği, Obama’nın elindeki beyzbol sopasıyla verdiği talimatları, sifonun çekilmemesi için verilen teminatları, İsrail’le oynanan tiyatroları içine nasıl sindiriyorsun? Bu soruları çok daha uzatabiliriz. Gemicikleri, mısır düzenlerini yazmaya kalksak ne sayfalar yeter, ne kitaplar. Bunların hangisi İslama, vicdana, ahlaka, siyasete, insanlığa sığıyor? Bunların hangisinde senin menfaatin, senin geleceğin, senin onayın var?

MHP’den başka çare kalmadı

Bu ihanet güruhunun içinde bulunanlardan her hangi biri MHP için tek kelime olumlu bir laf etseydi, AKP-PKK ortaklığından rahatsızlık duysaydı, Diyarbakır’da yaşananlara itirazda bulunsaydı, Bursa için olumlu görüş bildirseydi, biz kendimizden endişe eder, bir yerlerde yanlış yaptığımızı düşünürdük. Bu ihanet güruhunun AKP-PKK ortaklığına destek verip MHP’ye saldırması varlık sebeplerine son derece uygun olduğu gibi, Türk milliyetçilerinin doğruluğunun ve haklılığının da ispatıdır.

Her zaman söylediğimiz gibi, öyle bir dönemden geçiyoruz ki, herkes damarlarında akan kanın gereğini yapıyor. Türk’den Türklükten, Türkiye Cumhuriyeti’nden rahatsız olan kanı bozuklar, bozmaya, bölmeye, yıkmaya, yok etmeye çabalıyor; asalet ve cesaretin sahipleri, ülke ve millet sevdalıları da bu alçaklığa set çekiyor ve direniyor. Artık herkes tavrını buna göre belirlemek, safını buna göre seçmek zorundadır. MHP’den başka çare kalmamıştır. Bu kadar kesin, bu kadar net, bu kadar belgindir. Bunun dışında söylenenler de, yazılanlar da yalandır ve bu milletin aklıyla, değerleriyle, geleceğiyle alay etmekten başka bir şey değildir.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.