Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Ey, AKP milletvekilleri ve destekçileri

07.03.2013
A+
A-

Orhan Karataş
İmralı canisinin BDP milletvekilleri ile yaptığı görüşme tutanaklarının ortaya çıkmasının üzerinden bir hafta geçmiş olmasına rağmen, AKP’den karşı bir açıklama gelmedi. Başbakan susmakla kalmıyor, kendi milletvekillerine de “susun” talimatı veriyor. Tuhaflığa bakın ki, bu suskunluk sadece İmralı canisi ve onun talimat verdiklerine işliyor. Diğer taraftan MHP’ye karşı iftiranın, yalanın her türlüsünü içine alan, ahlakın, vicdanın tarumar olduğu, bütün değerleri yerle bir eden, amansız saldırı var. Bu saldırıda BDP ile tam bir işbirliği içindeler. Biri başlıyor, diğeri bitiriyor.

MHP HEP HAKLI ÇIKIYOR

Ne yaparlarsa yapsınlar, bunun artık geri dönüşü olmayacaktır. Asıl niyetleri, gerçek yüzleri açığa çıkmıştır. İmralı canisiyle kurulan koalisyon ifşa olmuştur. Hergün ortalığa yeni ve hazin bir sonuç çıkıyor. İmralı’daki caninin BDP’lilerle yaptığı görüşmede söylediklerinin doğru olduğu, bunları AKP ile vardığı uzlaşmaya dayalı olarak söylediği anlaşılıyor. Buna karşılık MHP lideri sayın Bahçeli’nin bugüne kadar yaptığı bütün değerlendirmelerin ne kadar haklı, ne kadar doğru olduğunu ispatlanıyor. AKP’nin nereden gelip nereye gittiği, asıl misyonunun ne olduğu, BOP yolunda ülkeye nasıl bir akıbet öngördüğü ortalığa saçılıyor.

HERKES İYİ OKUMALI

Bizim için yeni bir şey yoktur. İmralı canisinin söyledikleri çok nettir ve bu ülkede yaşayıp, bu vatanın birliğinden yana olan herkesi derinden yaralamıştır. Bebek katili AKP ile kurduğu koalisyonla birlikte Türkiye’ye nasıl gelecek öngördüğünü pişkin biçimde ve hiç utanmadan, sıkılmadan itiraf etmiştir: Görüşme tutanakları, hangi görüşten olursa olsun, hangi partiye oy vermiş bulunursa bulunsun herkesin önünde ve beyninde olmalıdır. Zira, o tutanaklar hainler ve vatan millet düşmanları için bir övünç ve sevinç kaynağıdır. Ama bu ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana olanlar için de bir utanç vesikasıdır. Bundan sonra verecekleri her siyasi kararda o sözleri dikkate almak zorundadırlar. Çünkü en küçük bir yanlış, en küçük bir teslimiyette ne olacağı, bu ülkenin başına neler geleceği o tutanaklarda mevcuttur.

İKİYE AYIRIYOR

Ne diyor bebek katili: “Bir rejim değişikliği olacak. Tanzimat, Meşrutiyet, Cumhuriyet, 1950 çok partili hayata geçişten çok daha önemli, bu hepsinden daha derinlikli olacak. Başarılı olursak yepyeni bir Cumhuriyete… Anadolu ve Mezopotamya’nın tam demokratikleşmesi, hazırlığım bu yönde.” Ülkeyi lime lime etmekle kalmamış. İkiye ayırmış ve her birine yeni bir ad koymuş. Şu tesadüfe bakın ki AKP’nin yanaşma ve beslemelerinden de benzer tespitler, benzer sözler, benzer yorumlar geliyor. Kaldı ki, 10 yıldır yapılanlar da aynı yönü gösteriyor. Türk milletiyle, Türk adıyla sorunu olanlar da aynı şeyi hedeflemiyorlar mı? Cani, her şeyi net şekilde ifade ediyor: Yıkılmış bir Türkiye ve yerine kurulmuş Anadolu ve Mezopotamya Cumhuriyetleri.

AKP’Yİ CANİ ÇIKARMIŞ

MHP lideri Bahçeli’nin son derece haklı ve doğru tespitlerine her defasında itiraz eden, asla astarı olmayan şeylerle cevap vereye çalışan, bununla da yetinmeyip bütün sınırları zorlayarak saldıran başta sayın başbakan olmak üzere, bütün AKP’lilerin, bebek katilinin, “Benimle oynanmayacağını özellikle AKP’ye anlatmalısınız. AKP’lilerle konuşun anlatın. Siz meclistesiniz. Size görev düşüyor. AKP’yi 10 yıldır ayakta tutan benim. Derhal bu söylemi terk etmesi lazım. Biz AKP’yi çıkartan gücüz.” Sözleri karşısındaki derin sessizliğinin ne anlama geldiğini, bu milletin takdirlerine bırakıyorum.

NEYİN KARŞILIĞI?

Hala aynı şeyi tekrarlıyor, barıştan dem vurup, dağdaki katillerin ülkeyi terk edeceklerini söylüyorlar. Biz de her defasında İmralı canisi ile kurulan müzakere masasında nelerin konuşulduğunu neyin karşılığında, hangi tavizler verilerek ikna edildiklerini soruyoruz. Geçen zamanda bu soruya asla cevap verilmedi. Cevap yine İmralı canisinden geldi: “Ne ev hapsi, ne de af, bunlara gerek kalmayacak. Herkes, hepimiz özgür olacağız. Başarılı olursam ne KCK tutuklusu kalır, ne başkası. Komisyonlar kurulacak. Hakikat komisyonu da kurulacak. Akil adamlar denetimde olacak. Çekilme o zaman olacak. Köylere geri dönüş olacak.” Bebek katili bu kadarla da kalmıyor, bu beklentisinin karşılanmaması durumunda ne yapacağını da şu sözlerle ortaya koyuyor: “Umarım AKP’de bizi yanlış anlamaz. Anlarsa felaket olur. Bunları yapmazlarsa geri çekilme olmaz. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Ölen ölecek, ben karışmıyorum.” Bütün AKP takımı bu tehdit karşısında susuyor ve bunları hazmediyor.

TBMM ONAYLAYACAKMIŞ

Bir de çekilme yalanı var. Sayın başbakanın kendilerine dokunulmayacağı teminatını peşinen veriyor. Bu katillerin asla vazgeçmeyeceklerini, bunun daha fazla kan dökmeleri için verilmiş bir teminattan başka bir işe yaramayacağını, daha fazla eğitim görüp, daha fazla elaman toplayarak daha büyük tehdit haline geleceklerini söyledik. Hala da bu iddiadayız. Peki, bebek katili ne diyor? “Çekildiğimiz alanda gerillayı daha da büyüteceğiz. Çekilirsek gerilla biter görüşüne katılmıyorum. Suriye var, İran var. Şu an Suriye’de 50 bin, Kandil’de 10 bin, İran’da 40 bin var.” Ve şu cürete bakın ki, bununla da yetinmiyor TBMM onayı istiyor: ” Çekilmeden çekilmeye fark var. Tek taraflı bir çekilme olmayacak. Çekilme parlamento kararıyla olacak. Başbakanın, çekilsinler onlara karışmayız demesiyle olmaz. TBMM onaylayacak, çekilme komisyonu olacak” diyor. Yani, “parlamento kararıyla bizim yurt dışına çıkıp, daha büyük bir saldırı hazırlığı yapmamıza izin verin” demek istiyor.

Ey AKP milletvekilleri, ey AKP destekçileri, bir defa daha soruyorum: Bu katilin AKP’ye ve AKP’nin arkasındaki çoğunluğa dayanan bu cüreti sizi hiç rahatsız etmiyor mu?

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.