ESCEVDER ESKİŞEHİR SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ..

ESCEVDER  ESKİŞEHİR SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ..
04.03.2021
A+
A-

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER ) olarak son günlerde gündeme sıkça gelen URAYSİM ( Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi ) konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere Eskişehir Sanayi Odası Başkanını makamında ziyaret etmiştir.

Eskişehir Sanayi Odası ( ESO ) yönetim kurulu başkanı Celalettin Keşikbaş ile Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER ) yönetim kurulu üyelerinden başkan Sadık Yurtman, başkan yardımcısı Ramis Tunca, sekreter Dilek Bayraç URAYSİM ( Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi ) konusunda fikir alışverişinde bulunmuşlardır.


URAYSİM konusunda engellemelerin projenin hayata geçirilmesini engellediğini dile getiren Kesikbaş Eskişehir in Raylı Sistemler araştırma ve test merkezi  konusunda öne geçmek için elindeki fırsatı kaçırmaması gerektiğinin altını çizmiştir. Eskişehir Sanayisi Otomotiv sektörü, tekstil ve mobilya konularında geri kaldığını önünde bulunan Raylı sistemlere sahip çıkılması gerektiğini vurgulamıştır.


Dernek üyeleri Ülkenin hem sanayileşme hemde tarıma ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, Şehrimiz için yararlı her türlü girişimin destekçisi olduklarını vurgulamışlardır.


Ayrıca Uraysim sayesinde Raylı sistemlerde uluslararası standartlar da test ve sertifikasyonun tamamen yurt içinde gerçekleştirilmesinin hem şehrimiz hem de ülkemiz adına çok değerli bir kazanım olduğu belirtilmiştir.


Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER ) olarak URAYSİM konusundaki gelişmeleri yakından takip ederek olayın takipcisi olacağımızı kamu oyu ile paylaşırız.

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği
Sadık YURTMAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.