ESCEVDER ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

ESCEVDER  ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ
23.02.2021
A+
A-

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER ) Yönetim Kurulu üyeleri Porsuk Barajı, Porsuk çayı ve balık ölümleri ile ilgili bilgi edinmek ve fikir alışverişinde bulunmak üzere TC Eskişehir Çevre ve şehircilik il Müdürü Sayın Hikmet Çelik’i makamında ziyaret etmiştir.


Eskişehir Çevre ve Şehircilik il Müdürü Hikmet Çelik ile Şehrimizin içinden geçen ve şehrin kullanım suyu, tarımsal sulamada kullanılan ve şehrin tek su kaynağı olan Porsuk çayında belli periyotlar da numunelerin alındığını belirterek, bu verilere anlık ulaşma olanaklarının olduğunu hatırlatmıştır.

Porsuk çayından alınan numunelerin ESKİ su arıtma tesisleri çıkışı da dahil olmak üzere kabul sınırları içinde olduğunu ancak Çavlum ve sonrası yerleşim yerlerinde sudaki oksijen miktarının azaldığını tarım ve hayvancılık kaynaklı azot miktarının arttığı bilgisini paylaşarak Porsuk çayının kirli olmadığını söylemiştir. Porsuk çayına şehrimiz hudutlarında evsel ve kimyasal atıkların karışmadığını, tarımsal kirliliğin arttığını sözlerine eklemiştir.


Hikmet Çelik “ Porsuk taki balık ölümlerinin tarımsal ilaçlamanın neden olabileceği gibi ısı değişimlerinden de kaynaklanabileceği” vurgusunu yapmıştır.


Eskişehir Çevre ve Şehircilik il Müdürü Hikmet Çetin ile Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER ) yöneticileri Mak. Müh. Sadık Yurtman, Matematikçi Ramis Tunca , End. Müh. Dilek Bayraç ayrılmadan birer hatıra fotoğrafı çektirmişlerdir.

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği
Sadık YURTMAN ( Başkan ) Tel = 0532 312 64 84

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.