Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Rüzgarlı

Erzurum Ülkü Ocakları;Liderimizin Emrindeyiz…

03.03.2017
A+
A-

Son zamanlarda teşkilatlarımızda bir takım görevlerde bulunmuş bazı kimseler, Ülkücü Hareketi yönlendirme ve bozgunculuk çıkarma adına çeşitli söylemler içerisine girmişlerdir. Liderimiz Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendi’nin ve Genel Başkanımız Sayın Olcay KILAVUZ Beyefendi’nin emrinde olan Erzurum Ülkü Ocakları’nın İl Başkanı olarak Erzurum’da Ülkü Ocakları adına hüküm verecek, açıklama yapacak ve karar alacak tek kişi şahsım olup amaçları birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışarak hakaretvari söylemlerle fitne çıkarmak olan, lider-doktrin-teşkilat prensiplerinden ve şahsiyetçilik ilkesinden bihaber olan bu kişiler hadlerini aşarak “Ülkücü Ülkücünün öz kardeşidir’’ prensibimizin hilafında söylemlerine devam etmeleri halinde kendilerine verilecek cevabımız çok sert olacaktır.
Bugüne kadar Ülkücü Harekete hizmet etmiş olan herkese saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Fakat hizmet ve fedakârlıklarının derecesi ne kadar yüksek olursa olsun fikir ve düşüncelerini demokratik olarak ifade etmek yerine karşısındakinin makam ve görevlerinin kutsallığını hiçe sayarak hakaretvari söylemlerde bulunulmasına müsaade etmemizi ve sineye çekmemizi kimse beklemesin. Camiamızın, fikir ve ideolojimizin temel taşlarından olan, Başbuğumuzun bize emaneti Dokuz Işık Doktrinlerinden olan Şahsiyetçilik ilkesine aykırı davranmama konusunda azami dikkat ve özeni göstermesi yaşanılan süreçler açısından ziyadesiyle elzemdir.
Liderimize sadakat şerefimiz olmakla birlikte Ülkü Ocakları adına Erzurum’da konuşma ve açıklama yapma yetki ve sorumluluğu Sayın Genel Başkanımız Olcay KILAVUZ Beyefendi’nin tarafıma tevdii etmiş olduğu İl Başkanlığı görevim gereği şahsıma aittir. Mevcut teşkilatlarımız hilafında, ocaklarımızın yolunu ve durumlarını bilmeyen başkaca kişilerin Ülkü Ocakları hakkındaki konuşmalarına itibar edilmemesinin iktiza ettiği kamuoyuna ve Ülkücü camiamıza saygıyla ilan olunur.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
ÜLKÜ OCAKLARI ERZURUM İL BAŞKANI AV. BİLGİN ERTAŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.