ÜNLÜ TEK ADAY

Mevcut Başkan Aydın Ünlü partisinin il kongresinde tek aday olarak girerek tekrar il başkanlığına getirildi. Kongrede 638 il delegesinin oy kullanma hakkı bulunuyor. Yapılan kongrede 32 asil-32 yedek yönetim kurulu, 7 asil-7 yedek il disiplin kurulu üyesi ve 24 üst kurul delegesi belirlendi. Kongrenin divan başkanlığını Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı yaptı.

GENİŞ KATILIM

Ülke genelinde 41 ilde eş zamanlı olarak yapılan  MHP’nin il kongresine başkan Aydın Ünlü diğer partilerin il başkanlarını da davet etti. İl başkanlarından AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan partisinin Ankara’daki 3. Olağanüstü büyük kongresinde olduğu için katılım göstermezken, İl başkanlarından sadece DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu  MHP İl kongresine katılım gösterdi. MHP İl Teşkilatının 12. Olağan kongresine MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP Eski Milletvekili Kemal Köse, Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, Kocaeli Emlakçılar Derneği (KEMDER) Başkanı Alpay Hacıoğlu,  Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, ilçe başkanları ile çok sayıda partili katılım gösterdi.

Ünlü’nün listesinde mevcut yönetimde görev yapan isimler kadar yeni isimler de dikkat çekiyor.
Bu isimlerden biri de Ertan Yılmaz.
Ülkü Ocakları Kocaeli Şubesinde Basın Yayın ve Tanıtımdan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yılmaz, aynı zamanda MHP’nin 33 kişilik listesinde yer alan isimlerden biri.
Parti yönetimine girmesine rağmen şimdilik ülkü ocakları yönetiminden de istifa etmeyecek olan Ertan Yılmaz ile ilgili olarak nasıl bir karar verilir, bilemiyoruz.
Ancak Yılmaz’ın hem ocak hem de partide görev yapan ilk (ya da ender) isimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.
Ertan Yılmaz’ın MHP il yönetiminde de Basın Yayından Sorumlu İl Başkan Yardımcılığına getirilebileceği tahmin ediliyor.

MHP’de yeni il yönetimi belli oldu. Listede, ocaklardan gelen tek isim var.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir