Ermenistan’daki PKK’lılara ses çıkarmayan CHP!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
09.10.2020
A+
A-

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Türk milletine ihanet yuvası haline getirilen CHP, Azerbaycan’ın işgal edilmiş topraklarından Ermeni mikrobunu temizleme girişimini hızlandırdığı şu günlerde yine misyonunun hakkını vermeye çalışıyor.

Ermenistan’ın alçak saldırısıyla başlayan ve Azerbaycan’ı harekete geçiren olayların hemen başında CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, “Maalesef gelen haberlerde, Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiği ifade ediliyor.” ifadelerini kullanmıştı. CHP bu açıklamalarından hemen sonra da, HDP hariç Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) grubu bulunan diğer partilerle birlikte Azerbaycan’a destek veren ve Ermenistan’ı kınayan bildiriye imza attı.

Tam “İlk defa milli bir konuda hatasından döndü” diyecekken yine CHP içindeki “Gelecek İçin Biz” grubu tarafından hazırlanan bildiri yayınlanarak, TBMM’de imzaladıkları ve Ermenistan’ı kınayan bildirinin tam tersi davranış içine girdiler.

Türkiye Azerbaycan’a desteğinde haklı, soydaş Azerbaycan davasında haklı, uluslararası hukuk bile Ermenistan’ı Azerbaycan topraklarında işgalci görürken, CHP logolu bildiride “Başta AK Parti iktidarı olmak üzere, Türkiye’nin savaş yanlısı çevreleri, uluslararası hukuk ve diplomasiyi harekete geçirmek için çalışmak yerine siyasi rant uğruna, hamasi askeri nutuklar atıyorlar” diyerek Türkiye’nin Azerbaycan’a haklı desteğini gölgelemeye başladılar.

Aslında gönlü Ermenistan’dan yana olan Rusya Devlet Başkanı Putin “Rusya’nın bazı anlaşmalar gereği Ermenistan’ı savunma yükümlülüğü var ancak Azerbaycan’la savaş Ermeni topraklarında değil” diyerek, yine Ermenistan’a tıbbi ve askeri yardım yaptığı defalarca deşifre edilmiş İran “Defalarca kez Azerbaycan’ın toprak bütünlüğüne ve işgal edilen şehirlerin boşaltılması gerektiğine vurgu yaptık. Azerbaycan’a ait işgal altındaki bölgelerin boşaltılması İran’ın sürekli vurgu yaptığı bir konudur.” açıklaması yaparak ve daha başka birçok ülke Azerbaycan’ın haklılığını ifade etmek durumunda kalırken, CHP’nin bildirisinde kullandığı “Azerbaycan’ın ve Ermenistan’ın yoksul çocuklarının hayatları, iktidarlarını savaş çığırtkanlıkları ve düşman üretme üzerine kuran siyaset elitlerinin tercihlerine feda edilemez” şeklindeki ifadeleri Azerbaycan’ın topraklarını işgal etmiş Ermenistan’a hayat öpücüğünden başka bir şey olmamıştır.

Toprağı işgal edilmiş Azerbaycan, saldırıya uğrayan Azerbaycan ama CHP “savaşa hayır” nutukları atıyor. Aynısını terör örgütü YPG’yi korumak için Afrin’de yapmışlardı.

Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığı ve cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiğini” ifade ederek Türkiye’yi aklınca dünya kamuoyu önünde köşeye sıkıştırmaya çalışan CHP, kurucu temelinde Ermenilerin olduğu terör örgütü PKK’yı Ermenistan’a yerleştirerek Azerbaycan’a karşı terör eylemlerinde kullanmalarına karşı niçin yorumda bulunmuyor?

Söz konusu yoldaş PKK’lılar olunca suspus olan CHP, Azerbaycan’a gönüllü destek veren Türkmenler söz konusu olunca onları niçin terörist olarak gösteriyor?

Savaşa hayır” nutukları atan CHP bu söylemle, haklı Azerbaycan ile Azerbaycan toprağını işgal etmiş Ermenistan’ı eşitlemiş oluyor.

Türkiye’nin ana muhalefet partisi CHP’de Azerbaycan ile ilgili konuşulanlara ve CHP logolu yayınladıkları bildiride yazılanlara bir bakın…

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP içinde hem bunlara yol veriyor, hem de yine tribünlere oynayarak CHP Grup Toplantısı’nda Azerbaycan’ın yanında olduklarını vurgulayan konuşma yapıyor. Ya onlara yol vermeyeceksin ya da Azerbaycan’a destek veriyorsanız adam gibi bir duruş sergileyeceksiniz.

Bunlar yetmiyor gibi CHP’nin televizyonu olan Halk TV’ye Levent Gültekin isimli bir zirzop çıkarılıyor ve “Öncelikle Azerbaycan devlet mi? Bir de bu var, bunu soralım. Azerbaycan bir aşiret, demokrasisi yok. Hukuku yok. Bir otoriter yönetim var. Seçim yok. Paranın üzerinde yüzüyorlar. Bugüne kadar adam gibi bir devlet kurmamışsın. 30 yıl önce senin toprakların işgal edilmiş” konuşması yaptırılıyor. Geçmiş sicili PKK-FETÖ sevdasıyla dolu birisi Azerbaycan’ın hangi şartlarda kurulduğunu, hangi şartlarda bağımsızlığını kazandığını bilmeden çıkıyor, ruhundaki Ermeniciliği tatmin etmeye çalışıyor. Bu Levent Gültekin isimli yazar ve yorumcu da, CHP ve diğer kuyruklarının başarısı için mücadele eden birisidir.

Kendisine “HDP-PKK ilişkisini nasıl değerlendiriyorsunuz?” diye sorduklarında “Bize PKK ile ilişkisini kesmiş bir HDP lazım değil, böyle saçma bir talep olmaz ki. Bu insanlar HDP’ye o sorunu çöz diye oy verdiler. PKK ile ilişkisini kesmesi ne demek? HDP’nin PKK ile ilişkisini asla kesmemesi lazım bu sorun bitinceye kadar.” diyecek bir zekâya sahip adam, Azerbaycan’ı aşağılıyor, küçümsüyor. Bu tür adamların hepsi CHP’nin havuzunda birikmiş durumdadır.

Tarihte Bugün: ‘Ermeni Soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz, 19.15’te Taksim’de” ve “23 Nisan’dan bir sonraki gün neydi? Bilmek istemeyenler için ipucu:1915” twitleri atarak sözde Ermeni soykırım iftirasına sahip çıkan Canan Kaftancıoğlu gibi birini önce CHP Genel Merkezi’nde görevlendiren, sonra CHP İstanbul İl Başkanı yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Azerbaycan’a destek nutukları sahte ve yalandır. Öyle olmasa Canan Kaftancıoğlu, Atatürk’ün miras bıraktığı CHP’de il başkanı olamazdı, Ermenistan’a hayat öpücüğü olacak bildiriler yayınlanmazdı ve Türkiye Azerbaycan’a destek veriyor diye Ermenistan’a sinyal gönderilmezdi.

Türkiye, terör örgütleriyle, Ermenilerle ve Rumlarla uğraşırken bir de onların içimizdeki sözcüsü olan CHP ile uğraşıyor. Yazık gerçekten yazık…

Azerbaycan Türklerinin dertleri kendi dertlerimiz ve sevinçleri kendi sevinçlerimiz” diyen Atatürk’ün CHP’sini şimdi bu ihanet şebekesi yönetiyor. Bundan daha büyük acı mı olur?

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.