Erman Toroğlu’nun PKK’ya ettiği küfür sonrası CHP’li Yarkadaş RTÜK’e başvurdu

Erman Toroğlu’nun PKK’ya ettiği küfür sonrası CHP’li Yarkadaş RTÜK’e başvurdu
09.02.2018
A+
A-

Kılıçdaroğlu’nun A Takımı’nda yer alan isimlerden CHP’li Yarkadaş, PKK’nın savunuculuğunu üstlendi. Yarkadaş, spor yorumcusu Erman Toroğlu teröristlere küfretti diye RTÜK’e başvurdu.

İstanbul’da 10 Aralık 2016’da oynanan Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Park çevresinde meydana gelen ve 39’u emniyet mensubu, 46 kişinin şehit olduğu, 243 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısına ilişkin 8’i tutuklu 10 sanığın yargılanmasına devam edildi. Hain saldırının ardından A Spor yorumcusu Erman Toroğlu katıldığı canlı yayında, bombacı teröristlere küfretmişti.

PARTİ SİCİLİ KABARIK

Toroğlu’nun verdiği anlık tepki birçok kesimden büyük destek görmüş ve “milyonların duygularına tercüman oldu” ifadeleri kullanılmıştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun partideki prenslerinden İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın yorumcu Toroğlu’nu terör örgütü PKK’ya küfretti diye Radyo Televizyon Üst Kurulu’na şikayet ettiği ortaya çıktı. Terör örgütünün avukatlığına savunan Barış Yarkadaş’ın partisi CHP, “Ağzı bozuklar partisi” olarak Türkiye’nin gündeminden düşmüyor. Küfür ve hakaret konusunda Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve vekillerinin sicili bir hayli kabarık. CHP’li birçok isim toplumsal değerlere küfrettiği gerekçesiyle tazminat ödemeye mahkum edildi.

KILIÇDAROĞLU’NUN İZİNDE

Görülen davalara kahraman gibi katılan ve partililerden destek alan CHP’li isimler, skandal açıklamaları ve sözleri her zaman ‘ifade özgürlüğü’ kisvesi altında savunmaya kalkışmıştı. CHP’de yaşanan küfür ve hakaret skandallarında herkesin yolunu açan isim olarak Kılıçdaroğlu ön plana çıkıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mitinglerinde çok ağır küfürleri savuran Kılıçdaroğlu, hareketlerini TBMM’de de sürdürdü. Bununla da yetinmeyen CHP lideri partililerin küfürlü sloganlarına bile göz yummuştu.

“AĞZI BOZUKLAR PARTİSİ”

CHP’lilerin küfür ve hareket dolu ifadeleri saymakla bitmiyor. İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, vatandaşları korumakla görevli polise, “Terbiyesiz, edepsiz seni. Defol oradan it” diyerek hakaretler savurdu. CHP’li Eren Erdem, Afrin’de Mehmetçik’le omuz omza mücadele eden ÖSO’ya ‘İt’ dedi. Süha Aldan, 15 Temmuz gazilerine küfretti. Hakkında soruşturma açıldı. CHP’nin son dönemde vitrine koyduğu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sosyal medya hesabı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve toplumsal değerlere yönelik küfürlerle dolu. Parti Meclisi’ne giren Sera Kadıgil de ezana, Mehmetçik’e, toplumsal değerlere alçak ifadelerle saldıran isimlerden birisi olarak biliniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.