Erken seçim diye ortalığı velveleye veren Millet İttifakı aday çıkarmaktan bile aciz! Akşener’den yarım ağız “Kılıçdaroğlu” yorumu

Erken seçim diye ortalığı velveleye veren Millet İttifakı aday çıkarmaktan bile aciz! Akşener’den yarım ağız “Kılıçdaroğlu” yorumu
14.04.2021
A+
A-


Her fırsatta erken seçim diye ortalığı ayağa kaldıran Millet İttifakı, birçok konuda mutabık kalamadığı ve çatlak yaşadığı gibi bir ortak aday çıkarmaktan bile aciz durumda. İP Genel Başkanı Meral Akşener, kendisine sorulan soruya yarım ağızla “Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünebilir, orada bir sakınca yok” dedi. MHP lideri Devlet Bahçeli, dün yaptığı konuşmada “Kılıçdaroğlu’nun elinden tutan yok, önüne çıkan yok. Aday olmasına bildiğimiz kadarıyla mani bir hal yok. Kendisine bu kadar güveniyorsa buyursun aday olsun” demişti.

Akşener’den yarım ağız Kılıçdaroğlu yorumu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin “Olmayı düşünebilir, orada bir sakınca yok.” dedi.

Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

YARIM AĞIZ CEVAP

Bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağına yönelik sorusuna “Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünebilir, orada bir sakınca yok.” cevabını verdi.

BAHÇELİ RESTİ ÇEKMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli, “Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağından bu kadar eminse, kendisine çok güveniyorsa, buyursun aday olsun, korkakça değil mertçe milletimizin huzuruna çıksın ‘Ben de varım’ desin. MHP’nin ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı çoktan bellidir. Kılıçdaroğlu’nun elinden tutan yok, önüne geçen yok, aday olmasına bildiğimiz kadarıyla mani bir hal yok. Ondan bundan kahkaha bekleyeceğine, kararını belirlesin, cesaretle arkasında dursun.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.