Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Çok Bulutlu

Erdoğan’ın Yol Arkadaşları

11.04.2014
A+
A-

İsmail Özdemir

Siyasi hayatı boyunca ahlaki ölçü ve değerleri bir kenara bırakan AKP, millet tarafından kabul görmeyen ve göremeyecek adımları kendince doğru göstermek adına her zaman sinsi oyunları sahnelemeyi kendisine yol edinmiştir.

Bu oyunların başında da, MHP’nin AKP’nin tavizkar, yanlış ve ihanet yüklü politikaları karşısındaki duruşunu baltalayabilmek için “MHP, CHP’leşti yada MHP, İşçi Partisi ile yol yürüyor” şeklindeki asılsız ve ahlaksız ifadeler türlü zamanlarda servis edilmeye çalışılmıştır.

Hatırlarsınız, Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat kendisi de PKK ile giriştikleri ihanet sürecini meşrulaştırmak için kullandığı “MHP, İşçi Partisi ile kucaklaşıyor. Güya milliyetçi MHP, İşçi Partisi’nin yedeği haline geldi.” türünden sözler ile MHP’nin haklı duruşunu lekelemeye, gündemi saptırmaya ve milletten yükselen tepkileri azaltabilmek adına algıları yönlendirmeye çabalamıştı.

Konunun üzerine atlayan kimi AKP yandaşı kalemşorlar da “İP ile beraber hareket etmek MHP’ye hiç yakışıyor mu?” türünden yazılarla, MHP’nin, AKP-PKK ikilisinin giriştikleri ortaklığındaki tavizsiz duruşunu sulandırabilmek adına ellerinden geleni yapıyorlardı.

* * *

Şu işe bakın ki MHP’yi İşçi Partisi ile kol kola yürümekle suçlayan AKP’nin bugünlerdeki en büyük dostu ve yol arkadaşı İşçi Partisi olmuş.

İktidar yandaşı kimi gazetelerde son günlerde röportajları yayınlanan Doğu Perinçek’in İşçi Parti’li olduğu bilinmese, ismi ve resmi gizlense ve söylemleri okunsa, inanın bunları bir AKP’li söylemiş dersiniz.

Hatta AKP’lilerin bile söylemeye cesaret edemediği pek çok meseleyi bakıyorsunuz bu zat ifade eder olmuş.

PKK ile AKP yoldaşlığına yeni bir yol arkadaşı daha eklenmişe benziyor.

AKP’nin 11 yıldır kol kola yürüdüğü ve şimdilerde “paralel yapı” olarak ifade ettiği cemaate karşı yapacakları karşısında yeni bir koalisyon kurduğu anlaşılıyor.

Doğu Perinçek’in terörist başını kast ederek “Öcalan’ın genel af kapsamında serbest bırakılması gerektiğini savunması” ve “Cemaatlerin kökünü kazıyacağız” diyerek ayrıca AKP’ye destek vermesini başka bir tanımla anlamlandırabilen varsa buyursun…

Öyle görünüyor ki, AKP kaybettiği yol arkadaşlarını yenileriyle takviye etmeye başlamış. Bunun için de geçmiş zamanın hatırını gözetiyor izlenimini doğuruyorlar.

Erdoğan’ın yol arkadaşı olan terörist başının yanına şimdi de Doğu Perinçek eklenmiş durumdadır.

Bugünün PKK ve terörist başı dostu ile dünün PKK ve terörist başı dostu artık aynı yerde buluşmuşlarsa, bunu iyi anlamak gerekir!

* * *

Şimdi AKP iktidarına, AKP’li yandaş medyaya ve AKP’ye oy vermiş olanlara, AKP’lilerin bir dönem aslı astarı olmayan iddialarla MHP’yi eleştiri aracı olarak kullandıkları aynı ifadelerle ancak bu kez ortada bulunan gerçeklere dayanarak soruyoruz:

AKP’nin İşçi Partisi ile yol yürümesi nasıl mümkün olur?

İşçi Partisi ile hareket etmeyi AKP’ye yakıştırıyormusunuz?

AKP’nin İşçi Partisi’nin peşine düşmesi doğru mu?

AKP’nin İşçi Parti’nin arka bahçesi olmasına ne diyorsunuz?

AKP’nin İşçi Partisi’nin güdümüne girmesini vicdanınız kaldırıyor mu?

AKP, İşçi Partisi’nin güdümüne girmişken, AKP’ye oy vermiş biri olarak vicdanınız sızlamıyor mu?

Recep Tayyip Erdoğan ile Doğu Perinçek’in aynı görüşü savunması karşısında ne düşünüyorsunuz?..

* * *

Geçmişte PKK’nın terör kampı olan Bekaa Vadisi’ni ziyaret ederek, terörist başına “çiçekler veren” ve beraberce gülücükler saçanlar, herhalde bugünlerdeki yaptıkları açıklamaları ile Erdoğan’ın İmralı özlemini depreştirmiş olmalı…

Recep Tayyip Erdoğan’a tavsiyemiz, Doğu Perinçek’i de yanına alıp, ellerinde çiçeklerle İmralı adasına gidip, aynı fotoğraf karesinde bu kez üçlü olarak yer almalarıdır.

Aynı gülücükleri saçarak, aynı yakınlığı göstererek, bu kez iki farklı elden terörist başına çiçekler sunmaları belki hasretliklerini dindirir.

Yıllardır birbirine hasret duyanları, uzaktan sevenleri, özlemleri artanları kavuşturma vakti yaklaşmışa benziyor!

Recep Tayyip Erdoğan, İmralı özlemini Doğu Perinçek aracılığı ile dindirmeye kalkarsa, buna kim şaşırır ki?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.