Erdoğan’dan talimatı verdi! CHP’nin İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devredilmesi MKYK gündeminde

Erdoğan’dan talimatı verdi! CHP’nin İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devredilmesi MKYK gündeminde
13.02.2020
A+
A-

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanılan  MKYK’da İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine’ye devredilmesi tekrar gündeme geldi. Konuyla ilgili Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin hazırladığı taslak hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Erdoğan, üzerinde biraz daha çalışılmasını isteyerek “Bir an önce getirin” talimatını verdi

AK Parti‘nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, devire ilişkin hazırladığı taslak konusunda sunum yaptı. Erdoğan, taslak üzerinde biraz daha çalışılmasını isteyerek, “Bir an önce getirin” talimatını verdi.

ATATÜRK’ÜN VASİYETİ EKRANDA
Canikli’nin sunumu sırasında, Atatürk’ün el yazısıyla kaleme aldığı vasiyeti ile CHP hisseleriyle ilgili Menderes dönemindeki tartışmalara ilişkin Meclis tutanakları ekrana yansıtıldı. Sunumda, Siyasi Partiler Yasası’na göre partilerin bu şekilde malvarlığının olamayacağı savunulurken, CHP’nin bu hisseler üzerinden taşınır ve taşınmazlarının, hatta zeytinliğinin bile bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Taslağa göre CHP’nin İş Bankası‘ndaki hisseleri Hazine‘ye devredilirken, CHP’nin bankadaki yönetim kurulu üyelikleri de sonlandırılıyor.

Başkan Erdoğan, hisse devri yöntemine ilişkin farklı görüşlerin dillendirildiği toplantıda, Canikli’ye, “Tekrar çalışın ve bir an önce getirin” talimatını verdi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.