Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Erdoğan- Öcalan Anlaşmış, Türk’ün kıyameti koparılacak

08.04.2013
A+
A-

Öcalan’ın yazdığı mektup şöyle: “Gelen devlet heyetiyle bu konularda mutabakata vardık. Şimdi bu mutabakatın AKP tarafından sindirilmesi ve pratikleşmesini bekliyorum.” (1)

Hangi konular onlar? “Kürt sorununun çözümü için “devletsiz” çözüm öneren Öcalan, “Kürt Demokratik Konfederalizmi” ile sorunun aşılacağını savundu.” (1)

Neymiş? Müzakere bitmiş, mutabakata varılmış. 63 kişi nasihat çekmeye yollanırken, meğerse Erdoğan’da hangi dönüşü yapsam bu defa da sıyırsam diye düşünmekteymiş.

Anlayacağınız Öcalan- Erdoğan anlaşmış. İddia odur ki, medyadan Öcalan’ın kötü hisler uyandıran resimleri yerine gülen pozlarının bile konması istenmiş. AKP’ye bravo.Teröristten evliya imal etti Öcalan’ın doğduğu eve giden müritler bahçeden otları yolup, şişelere toprak doldurmuş hatıra diye. O kadar yani.

Değerli okur! Terörist başının satırları bilerek sızdırılıyor. Sızdıran tarafın Washington olduğu söyleniyor. Sebebi de Öcalan ve Erdoğan’ın, Türk Milletinden çekinip yan çizmesini önlemek.

Öcalan gelinen noktayı “siyasal statükonun kısmi direncine rağmen, küresel sermaye güçleri bu kaostan kendi çıkarları doğrultusunda bir çıkış arayışını sürdürürken, halklar da özgürlüklere dayalı kendi demokratik sistemlerini geliştirerek kaos durumunu aşmaya çalışıyorlar” şeklinde açıklıyor.

Cani, işin içinde ABD’nin olduğunu söylüyor. Direnç görmeden ilerliyorlarmış. Türkleri uyandırmadan nasıl götürürüz hesabından başka bir şey yok gördüğünüz gibi.

***

Sıkı durum Türk Milliyetçileri, kasırga geliyor

AKP, Anayasal bir düzenlemeye gidecek. BDP ile olacağı aşikâr. Sonrası güvensiz seçim sistemiyle referandum. Biliyorsunuz iktidar Referanduma alıştı, halkın bir şekilde uyutulabileceğini iyi biliyor. Geçmişte denedi.

Önce toplumdaki yanlış algı onarılacak, muhtemeldir ki ‘Barış’ denilen Kürtlere açılacak bağımsızlık’ kapısının önünü tıkamaya çalışanlara’ belki de yasal düzenleme ile sesleri kesilmek istenecek. Erdoğan’ın 16 Mayısta ABD’ye yapacağı ziyaretin bununla ilgili olacağını düşünüyorum.

12 Haziran 2011’de meclis dışı bırakılamayan, 4 Kasımda değişime direnen MHP için başka formül arandığına emin olun. Türlü badireleri atlatarak bizi bu güne eriştirdiyse yüce Rabbim, vardır bir bildiği.

***

Kürt demokratik konfederalizmine yasal olarak gitmek için Anayasa değiştirilecek

Tekrarlıyorum. Türk Milleti “PKK bitsin, barış gelsin” yaygarasına teslim olursa, devletinden olacak. Öyle anlaşılıyor ki İmralı’daki görüşmeler MİT- Öcalan arasında geçmiyor. Direk olarak ABD, AKP’den talep ediyor. Yol haritasını çizen Amerika. Öcalan’ın satırlarından bu çıkıyor.”Washington, Ankara’yı köşeye sıkıştırdı, ‘PKK olarak istediğimizi alalım'” diyor. Yoksa ‘Anayasa konusunda engel çıkarılmayacağına başka nasıl inanır?’

Öcalan’ın bahsettiği “Kürt demokratik konfederalizminin” ilk aşaması, yani anlamamız gereken husus AKP iktidarının yerel yönetimlere tanıyacağı ayrıcalıklar, merkezden ayrı kendilerini yönetmeleri..vs. Tam da bu dönemde yine Erdoğan’ın söylediği eyaletleşme, PKK’nın ağzına bal çalma işleminden başkası değil. AKP, PKK ve ABd arasına sıkışmış durumda.

Olanlar olmuş. İktidar direksiyon hakimiyetini kaybetmiş. Dümen tamamen Amerika kontrolündeki Öcalan’da. Çoğunluğu siyasi Kürtçü, PKK yandaşı, Kürt hakları savunucuları olan 63 kişinin vatandaşın üzerine salınma işlemi de hem vakit kazanma, hem işi magazinleştirerek tartıştırma, hem de yol haritasında zigzag çizmeden nasıl gidileceğinin hesabını yapma.

Terörist başının mektubunun gelecek tasavvuruysa ilginç. “Demokratik Ortadoğu Konfederasyonu”, Misak-ı Milli sınırlarına dokunmuyor, devlet kurma amacı taşımıyor. Sisteme göre, devlet, Kürtlerin siyasi varlıklarını tanıyacak. Dört ayrı ülkede yaşayan Kürtler arasında devletsiz yerel yönetimler oluşturulacak, kendi aralarında siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkiler geliştirilecek, Türkiye Kürtleri ise önderlik rolü oynayacak.”(1)

Gördünüz mü AKP’yi? Sadece Türkiye’deki parça için değil kalan üç parçası için nerdeyse birlikte mücadele ediyorlar anlamı çıkıyor o anlatımdan. Türkiye ve bölge insanı, Truva atı olacak. İç kamuoyunun havucu ise ‘yeni Osmanlı.’ Kürtlerin ki ‘bağımsız Büyük Kürdistan.’ Türkiye’yi ‘Yeni Osmanlı’ hayaline, başkanlığa kurban ediyor Erdoğan. Amerika’nın derdiyse İran, Suriye değil. Türkleri Anadolu’dan atmanın her yolunu yasal süreçle deniyor. Yedi düvel birleşmiş, Türk’ü Anadolu’dan oynatmak için PKK manivelasını kullanıyor.

Ey Millet’ barış denilen yolun sonunda sadece Türkiye’yi kaybetmekle kalmayacak, vatanından sürüleceğin süreç başlayacaktır.’ Üzerindeki mavi gökü çökertip, altındaki yağız yeri delmek üzereler. Türk’ün kıyameti için PKK suru üflendi. Uyan!

Kaynak: (1) 7 Nisan 2013 – Namık Durukan – Öcalan’dan ‘devletsiz’ formül – Milliyet

(2) AKP içinde kırktan fazla huzursuz vekil, işin ne kadar vahim olduğunu gözler önüne seriyor. Olup bitene karşı çıktığı belirtilen Cemil Çiçek’in bileti de kesilmiş durumda.

Neval KAVCAR

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.