Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Emperyalizmin Kabusu “Türk Milliyetçiliği”

05.10.2017
A+
A-

Türkiye Cumhuriyeti terörle olan mücadelesini Türk Milletinin menfaatleri ve Türk Devletinin bekası doğrultusunda yapmaya başladığından beri Türk Milliyetçiliği fikri mercek altına alındı. Emperyalizmin tasmalı yazarları son günlerde Türk Milliyetçiliğini adeta linç eder gibi saldırmakta.

Savunma sanayiinde izlenen millileşme politikaları da bölgede planları olan devletleri oldukça endişelendirmektedir. SİHA’ların terörle mücadelede etkin rol alması terör destekçilerini fazlasıyla rahatsız etmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin savunma silahlarının büyük bir çoğunluğunu temin eden İsrail bölgede Türkiye Cumhuriyeti’ni zora sokacak her hamleyi gerçekleştirmekten geri durmamaktadır.

Özellikle Kuzey Irak’ta yaşanan son gelişmeler ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin aldığı tavır birilerini oldukça rahatsız etmiştir.

Dört parçalı sözde kürdistan hayali kuranların karşısına devletin, kuruluş felsefesi olan Türk Milliyetçiliği ekseninde politikalar belirlemesi, milli birlik ve bütünlüğünü düşünerek hareket etmesi bu çevreleri oldukça rahatsız etmektedir.

İsrail’in arzı memdut hayalini Kürtler üzerinden gerçekleştirme çabası bölgeyi telafisi mümkün olmayan olayların yaşanacağı kanlı bir sürece sokmak üzere.

Bin yıllık kadim Türk şehri Kerkük, Musulve Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı bölgeler üzerinden bu oyunun kurgulanması Türkiye’nin özellikle son süreçte izlediği politikalarla doğrudan ilişkilidir.

Milliyetçi Hareket ve onun lideri Devlet Bahçeli bu sürecin en önemli aktörlerinden birisi durumdadır.

“82 KERKÜK, 83 MUSUL”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında “Şartlar oluştuğunda, tarih coğrafyaya dar geldiğinde misak-ı milli uyanacak, 81 Düzce’den hemen sonra “82 Kerkük, 83 Musul” deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır.” diye konuşmuştu.

Musul, Kerkük, Telafer ve Türkmeneli bölgesi için Devlet Bey’in bu çıkışı Türk Milletinin hislerine tercüman olmuş, Türk Devletinin varlığını bölgede tekrar hissettirmiştir. Büyük Devlet olmanın gereği, Türk tarihinin yüklediği sorumluluk budur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti Misak-ı Milli hiçbir şart altında kaderine terk edilemez, terk edilmemelidir.

Birilerinin petrol ticareti, enerji ticareti, müteahhitlik işleri Türk Milletinin ve bölgedeki Türkmen soydaşlarımızın menfaatlerinden daha önemli değildir.

Devlet Bey’in bu hassas ve kararlı çıkışı karşısında “Kurtlar Vadisi filmi çevirmiyoruz orada. Bunu dünyaya anlatamazsınız.” ifadelerini kullanan Profesör ve “ABD’den korkmayan Barzani bizden mi korkacak?” diyen, Kerkük’ün Kürtlerde kalması Araplarda kalmasından iyi diyerek sözde kürdistan’ı savunan Ensarioğlu gibi milletvekilleri ne Türk Devleti ne de Türk tarihi ne de bölge tarihi hakkında bilgi sahibi değildir.

Türk Milletinin sosyolojik yapısı bırakın Kerkük’ü bir tek çakıl taşını dahi vermeyecek kadar güçlü bir karaktere sahiptir. Bu karakteri hiçe saymak, esnetmeye, yumuşatmaya çalışmak en hafif tabirle ihanettir. Bu tam anlamıyla Türk Devletinin devlet olmaktan vazgeçmesi demektir.

Barzani’nin bu hadsiz çıkışlarını ve oldu bittiye getirilmek istenen sözde kürdistan çalışmalarını meşrulaştırmaya çalışan ekran soytarıları bilmelidir ki “Bir gece ansızın gelebiliriz” ifadesi bir hamaset değil tarih şuurudur. Dünden bugüne Türk Milletinin çağları değiştiren kararlılığıdır.

Kerkük artık kürdistan toprağıdır diyecek kadar pervasızlaşan Barzani, Devlet Bey’in dediği gibi çok ağır bir bedel ödeyeceği ve sonu hüsranla bitecek bir macera yolculuğunu başlatmıştır. Çocukluk hayalinin nasıl kabusa dönüşeceğini yaşayarak görecektir.

“Vatan sevgisi; ruhları, kirden kurtaran en kuvvetli rüzgârdır.” Diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerine kulak vermeliyiz. Vatan bizim için ne Türkiye’dir ne de Türkistan. Vatan Büyük ve Müebbet bir ülkedir Turan..

Ne Mutlu Türküm Diyene!

 

Ali YETGİN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.