Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Emin Pazarcı Bu Sendeki Nasıl Bir Zeka?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
01.07.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Sende haklısın Emin Pazarcı, MHP’yi karıştırmak için orada-burada gezerken, seni elinden tutup ‘Havuz Medyasına’ yerleştiren Recep Tayyip Erdoğan için kaleminle çırpınmak zorundasın… Bir MHP’ye, bir CHP’ye, bir cemaate yazı yazarak haftayı tamamlıyorsun. Niye bunlara yazıyorsun? Çünkü patronun bunlarla kavgalı ve onlara düşman olduğu için, eğlencelik yazılarınla ona yol açma ve yaranma derdindesin. Bunlara saldıracaksın ki, patronun kafanı okşasın ve “Aferin Emin” desin… Senin için tek hedef bu…

Ama yine de yazılarına biraz kalite, biraz doğruluk kat ki, eğlence olsun diye iki de bir senin için zaman harcamayalım Emin’im !

Fakat o zaman da işsiz kalır. Emin Pazarcı’da bunun farkında ! Bu karakterle çok zor.

Daha geçen hafta maskesini bir kez daha indirmiştik. Ama hiçbirşey olmamış gibi komik ve mesnetsiz yazılarına devam ediyor. Elbette etmek zorunda yoksa Recep Tayyip Erdoğan’ın bir talimatıyla “Havuz Medyasında” boğulur kalır.

Emin Pazarcı geçtiğimiz gün “Bahçeli’nin yeni MHP’si” başlıklı yazı yazarak “Havuz Medyasında” daha fazla yüzebilmenin çabasını vermiştir.

Emin Pazarcı, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu’nun “Çatı Aday” olarak belirlenmesinden sonra harekete geçen AKP’nin her yandaş yazarı gibi “CHP ve MHP’ye nasıl fitne yayabilirim” gayretine girmiştir.

Yazısı içindeki “İlginçtir, CHP’de ciddi bir dalgalanma var, MHP’de yok. ” cümlesi zaten her şeyin özeti olmuştur. Gönlü istiyor ki, MHP karışsın. Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu tercihinden dolayı MHP içinde tartışmalar yaşansın…MHP “Çatı Aday” konusunda en disiplinli parti duruşunu göstermiş ve Türkiye’deki milliyetçi-muhafazakar kitleyi “Çatı Adayla” buluşturacak en büyük milli köprü olmayı başarmıştır.

Bu durumda Emin çıldırmasında kim çıldırsın… Biraz fitne tohumu, biraz fesat tohumu serperek kendini rahatlamaya çalışıyor.

Birde utanmadan , yüzü kızarmadan Türklük, milliyetçilik düşmanı AKP’nin menfaatleri için kalem sallarken “Türkeş döneminde savunulan doktrindeki “Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik” ilkesi rafa kaldırıldı.” diye yazısı içinde cümle kurabiliyor. Ve yazısının bir bölümünde AKP’nin kirli siyasi hesaplarını meşrulaştırmak için şu cümleleri yazıyor : MHP ve ülkücüler yıllardır “Başkanlık Sistemi”ni savundu. Başkanlık Sistemi’nin Türkiye için bir gereklilik olduğu hem “9 Işık Doktrini”nde hem de “Temel Görüşler” başta olmak üzere Alparslan Türkeş’in bütün kitaplarında yer aldı. Geçmişte, sokaklara “Tek Meclis, Tek Başkan” sloganları yazan, bu yönde bildiriler dağıtan pek çok genç, karakollarda sabahladı.

Bahçeli ise, Türkeş’in çok önem verdiği, ülkücülerin uğrunda bedeller ödediği bu görüşü bir kalemde sildi attı. ”

Bak sen şu işe…

Sanki merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, hazırlattığı Kürt Raporlarında kendisine “Irkçı-Kafatasçı” diyen, “Türk milleti diye bir şey yok” diyen, “Biz milliyetçiliği ayaklar altına almış iktidarız” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ı 9 Işık kitabında “Başkanlık sistemini Recep Tayyip Erdoğan kursun, başına da o geçsin” diye işaret etmiş ve bu vasiyet olmuş da MHP bunu yerine getirmiyor gibi bir mantıksızlığı yazı diye köşesinde yazıyor. Ah be Emin ah, bu nasıl bir zeka düzeyi inan sana yetişmeye zekamız yetmiyor !

Çok zeki Emin!

Zeka fışkıran Emin !

Başbuğ Türkeş her yönüyle ‘Milliyetçi Türkiye’den bahsediyor. Senin gibi “”Biz milliyetçiliği ayaklar altına almış iktidarız” diyen adamlara “yol açın” demiyor !

Başkanlık Sistemini savunduğun zihniyet kurduğunda, daha çok mu para sıfırlayacak Emin?

Başkanlık Sistemini savunduğun zihniyet kurduğunda, daha çok mu Türklük düşmanlığı yapacak Emin?

Başkanlık Sistemini savunduğun zihniyet kurduğunda, daha çok mu rüşvet ve yolsuzluk olayına karışacak Emin?

Başkanlık Sistemini savunduğun zihniyet kurduğunda, daha çok mu Allah’ın ayetleriyle dalga geçecek Emin?

Başkanlık Sistemini savunduğun zihniyet kurduğunda, Kürdistan’ın kuruluşu daha da mı hızlanacak Emin?

Birçok AKP’li yöneticinin önderi olarak gördüğü Öcalan’ın “Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz.” sözünden mi etkilendin yoksa Emin?

MHP’yi bu kansız ve soysuzlarla mı karıştırıyorsun Emin Pazarcı?

Hadi Emin’im, bize bunları anlat… Geçen haftada “AKP/İsrail ilişkilerini anlat” dedik , hala susuyorsun. Susma Emin, susma !

Emin Pazarcı birde Ahmet Necdet Sezer’in Cumhurbaşkanı olmasına dair sürece dönmüş ve gerçekleri sağından-solundan kırparak “Solun desteklediği Ahmet Necdet Sezer’in önü açıldı. Çankaya Köşkü’ne çıkmasına destek verildi. ” demiş…

Recep Tayyip Erdoğan’ın gözüne gireceğim diye bu kadar da küçülme Emin’im…Ahmet Necdet Sezer, TBMM’nde bulunan DSP, MHP, ANAP, DYP ve Fazilet Partisi’nin ortak imzası ile Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmiştir !

O gün Fazilet Partisi’nde olan ve sonradan AKP’yi kuranlar bak o günlerde Ahmet Necdet Sezer’in Cumhurbaşkanı olması nasıl bakıyorlarmış :

Abdullah Gül : “Ecevit’e helal olsun. İyi bir seçim. Ben oy veririm.”

Bülent Arınç : “Demokratikleşme konusunda cesur konuşmalar yapan Sezer’e aşık oldum. Türkiye’nin önünü açacak. Oy veririm.”

Cemil Çiçek “Partimizde olumlu görüş var. Ben de destek vereceğim.”

Dengir Mir Mehmet Fırat: Kaliteli biri, mutabakat halinde oy veririm.

Emin Pazarcı fışkıran zekanla, Ahmet Necdet Sezer’le ilgili bu sözleri de yorumlasana !

Sen bırak MHP-CHP ilişkisini de AKP/PKK ilişkisinden, AKP/Barzani ilişkisinden, AKP/IŞİD ilişkisinden bahset…AKP’nin aile çatısından haberdar et bizi…

MHP, CHP ve diğer partiler toplumsal uzlaşma ve yönetim huzuru adına samimi bir çaba içinde…Onlarla uğraşmak yerine, Apo ve PKK’nın övgüyle bahsettiği AKP’nin getirdiği son paketten bahset…

PKK’lılar “Önderimiz Öcalan 2015 Nevruz’unda aramızda olacak” diyor ondan bahset…

İsrail’in ve Hüseyin Çelik’in “Kurulacak Kürdistan’ı destekleriz” açıklamalarından bahset Emin… Susma Emin, anlat hele… Neler oluyor sizin cenahta?

İhanetin, hainliğin, rüşvetin, hırsızlığın, yolsuzluğun, yalanın, dolanın kol gezdiği AKP’nin ‘Yeni Türkiye’sinden bahset Emin Pazarcı …

Eski Emin Pazarcı’da aynı, yeni Emin Pazarcı’da aynı…O yüzden kendi zavallı ve acınacak kalemine bak sen…

“MHP, Başbuğ Türkeş ve Devlet Bahçeli” ismini de ağzına abdestsiz alma Emin Pazarcı…

Sana en büyük tavsiyemiz BOP’un sürüngenleriyle ,Türk/İslam sevdalılarını birbirine karıştırma…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.