Emekli Albay Aziz Ergen “CHP’nin içine PKK’lılar sızmış”

25.02.2018
A+
A-

Emekli Jandarma Kurmay Albay Aziz Ergen, üyesi olduğu CHP’den istifasını açıkladı. CHP’nin bazı örgütlerinin HDP/PKK’lılar tarafından ele geçirildiğini belirten Ergen, partiden istifaların hız kazandığını belirtti.

Antalya Kepez İlçe başkanlığı için aday olduğunu açıklayan ve daha sonra delegeler ile görüştürülmediği gerekçesiyle 9 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen kongreden bir hafta önce adaylıktan çekilen emekli Kurmay Albay Aziz Ergen, kongre günü saldırıya uğramıştı.

Kepez’de bazı CHP’liler, Aziz Ergen’i FETÖ ve PKK ağzıyla hedef göstermeye devam etti. HDP ve ÖDP’ye yakınlığıyla bilinen bu kişiler Aziz Ergen’i “Jitem’ci, faili meçhul suçlusu” olarak terör örgütlerine hedef gösterdi. Sosyal medyadan da sürdürülen karalama kampanyası sonrası Ergen’e yönelik terör örgütlerinin tehditleri başladı. Kendisini hedef gösterenler hakkında suç duyurusunda bulunan Ergen, parti içinde de disiplin sürecinin başlatılması için başvuruda bulundu. Ancak geride kalan süreçte CHP Antalya İl Başkanlığı ve CHP Genel Merkezi bu kişileri ihraç etmek bir yana disiplin süreci bile başlatmadı. Yaşananlara tepki gösteren Ergen, CHP Kepez İlçe Örgütü’nün PDP/PKK işgali altında olduğunu söyleyip istifa etti.

İstifa sürecini aydinlik.com.tr’ye anlatan Ergen, şunları söyledi:

‘SİVİL PKK’LILAR CHP’YE SIZMIŞ’

“Jitem’ci, eski faili meçhulcü, ajan gibi PKK’nın söylemleriyle beni hedef gösterdiler. Bunu yapan CHP’ye sızmış HDP’liler. Şu an Kepez İlçe Örgütünü ele geçirmişler. Bunları şikayet ettim, disiplin süreci bile başlamadı. Askerlere saldırı had safhada. Bizi partide yok sayıyorlar. Aday olduğum süreçte delegelerle görüşmem engellendi. İmza veren yüz kişiye baskı yaptılar; ‘çocuklarınız işinden olur’ dediler. Kongreye bir hafta kala adaylıktan çekildim. Buna karşın kongrede fiziki saldırı oldu. Partimizin ilçe örgütü tamamen ele geçirilmiş. İl örgütü bu kişileri disipline sevk etmedi. Bunlar bizi PKK’ya hedef gösterdi. Sivil PKK’lılar CHP’ye sızmış. Mahkeme süreci devam ediyor ancak partide disiplin süreci başlamadı. Partide askerleri istemiyorlar.

‘İLÇE BAŞKANI PKK’LILARA SELAM GÖNDERDİ’

Çok sayıda üye istifa etti. Geçen sene yaz aylarında örgütün HDP’nin işgali altonda olduğunu söylediğim için hedef gösterilmem o dönemden başladı. Mahalle temsilcileri bizi delegelerle görüştürülmedi. Önceki ilçe başkanı (Garip Erdoğan) “Mekaplılara selam olsun” diyerek PKK’lılara semal gönderen birisi. Partide yurtsever, Atatürkçü kişilerin barınmasını istemiyorlar. PKK’nın söylemleriyıe bizi hedef haline getirdiler.

Genel merkeze, Genel Başkana kadar bildirdim bu yaşananları. Terör örgütleri tarafından tehditler aldım. Eski ilçe başkanının desteklediği kişiler şu anda yönetimde. Eski ilçe başkanı Kepez belediye başkanlığına aday olmayı planlıyor.

Benim sorunum partiyle ilgili değil, CHP’ye sızan ve kendi partisini, fraksiyonunu destekleyen kişilerle.

Galip Erdoğan ve CHP Antalya heyeti Kemal Kılıçdaroğlu ile

PKK’YA SELAM GÖNDEREN İLÇE BAŞKANI

CHP Antalya Muratpaşa İlçe Danışma Kurulu’nda “Dağdaki ‘Mekap’lılara selam olsun” konuşmasını yapan partilinin eski Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan olduğu iddia edilmişti. Garip Erdoğan’ın konuşma yaptığı sırada salonda CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal gibi önemli isimlerin bulunduğunu da belirtti.

CHP üyesi Murat Kat, geçen sene sosyal medyada yayınladığı videoda skandal konuşmayı yapan Garip Erdoğan’ı eleştirmiş ve, “İlçe Danışma Kurulu’nda ‘Ana dilde Kürtçe eğitim serbest bırakılmalı, CHP tüzüğünde buna engel bir durum yok. 3-4 metre naylonun altında, karın altında donmakta olan arkadaşı için ayağındaki Mekabını yakanlara selam olsun, dağdaki Mekaplılara selam olsun!’ diyen ve ardından konuşmasına ‘CHP ilkelerinde milliyetçilik ve devletçilik fazladır kaldırılmalıdır’ diyen kişi CHP Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan’dı. Erdoğan’ın ne yapmaya çalıştığı, konuşmayı neden yaptığı merak konusu oldu” ifadelerini kullanmıştı.

Garip Erdoğan’ın konuşma yaparken salonda bulunanların tepki vermemesinin manidar olduğunu vurgulayan Murat Kat eleştirilerini şöyle sürdürmüştü: “CHP ilçe başkanlarından birinin bu konuşmaları kürsüden yapıyor olması ve dinleyiciler içinde Antalya CHP siyasetinin temsil noktalarında olanların yada partililerin tepki göstermemeleri CHP’nin ne hale getirildiğinin göstergesidir. Bu konuşmalar yapılırken, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, toplantıyı yöneten CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul ve yönetimi… 70-80 kadar parti üyesinin hiçbir tepki vermemesi hatta aksine bazı kişilerin alkışlaması salonda şok etkisi yarattı…. sözün bittiği yerdeyiz.”

CHP ÖRGÜTLERİ HDP VE HALKEVLERİ’NİN KONTROLÜNDE

Aydınlık’a bilgi veren Antalyalı CHP’liler de yaşananların Kepez’le sınırlı kalmadığını Muratpaşa Belediyesi de dahil olmak üzere CHP’li bazı belediye ve ilçe örgütlerinin adeta HDP’nin arka bahçesi haline geldiğini söylüyor. Özellikle Zeytin Dalı Harekatı’na karşı duruşuyla gündeme gelen Halkevleri’nin CHP içinde kadrolaştığı ve HDP ile CHP arasında köprü görevi gördüğü belirtiliyor.

 

Antalya’da CHP’lilerin de katıldığı Halkevleri’nin eylemi

Halkevleri üyesi olan ancak seçimlerde CHP’den Muratpaşa Belediyesi’nin Meclis Üyesi seçilen Cem Kotan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de teröre karşı başlattığı operasyona karşı eylem yapmaya çalışmış ve vatandaşların tepkisiyle karşılaşmıştı.

 

Cem Kotan, halen gözaltında tutulurken CHP Antalya İl Başkanlığı Kotan’a destek açıklamaları yapıyor.

CHP’li Belediye Meclis üyesi Cem Kotan böyle gözaltına alınmıştı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.