DOLAR 6,0534
EURO 6,5602
ALTIN 308,3
BIST 120.151
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

EMANETİN EMANETİMİZDİR BAŞBUĞUM!.

04.04.2017
210
A+
A-

Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.
Düşürmeyeceğiz!.
Bayrak dalgalanacak..
Her daim Başbuğ’um emin olacak.
Türk milliyetçiliği paidar olacak!.
***
Kendinizi küçük görmeyiniz.
Sizler büyük kuvvetsiniz. Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır.
Unutmayacağız Başbuğ’um!.
Vazifemizi görev adledeceğiz!
Fitneye geçit vermeyeceğiz.
Birliğimizi beraberliğimizi Bozkurtça haykiracağiz!.
***
Türk’ün tarihi misyonunu hatırlatan, yeniden dirilişdavasına mimarlık yapan, ümitsizliği ümit haline getiren ebediyen yaşanacak bir ülkü.
O, Allah’ın Türk milletine bir ihsanı, armağanıdır. Çünkü onunla hatırladı Türk milleti aslicevherini, onunla dirilişe geçti birlik ruhu onun ile şaha kalktı necip Türk milleti..!
O yaktı “esir Türklere hürriyet” ateşini ve tutuşturdu Turan meşalesini yeniden, birdaha, engellenmez bir coşkuyla… İslam âlemi Nizamı Âlem anlayışını onunla bir dahahissetti yüreğinde…
İşte benim için Başbuğ; Çin Seddi’ni aşan Atilla, Göktürk efsanesini tarihenakşeden Kürşad, Okyanusa at süren Tarık Bin Ziyad, Haçlı sürüsünü yer ile yeksaneden Kılıç Arslan, ”Ya ben İstanbul’u alırım;yada; İstanbul beni” diyen Fatih SultanMehmet Han, yedi düvelin işgalini devlet adamlığı dehası ile durduran II. AbdülhamitHan, Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum diyen Mustafa Kemalce mücadele etmektir.
Onu birkaç cümleyle anlatmam mümkün değil…
Başbuğ Alparslan Türkeş, komünizme, kapitalizme, emperyalizme, yolsuzluğa, rüşvete, haksız kazanca, bölgeciliğe ve bölücülüğe karşı amansız bir savaş açmış mükemmel bir şahsiyetti.
Türk Milletini bölmek isteyenler, karşılarında yıkılmaz, yenilmez ve aşılmaz bir engel olarak Başbuğ Alparslan Türkeş’i bulmuşlardır.

Türk Milletinin vermiş olduğu bu büyük mücadelede modern ilmi ve İslam ahlâkını önder edinmiş bir liderdi.
O, sarsılmaz bir iman ve azmintemsilcisiydi.

“Ben Türk Milletini, sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlâktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadî yapıya çağırmıyorum. Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, Allah yoluna çağırıyorum…” (Dokuz Işıktan)

Allah yolu, hak yolu, adalet ve hukuk… Bugünler de ne kadar da ihtiyaç duyuyoruz değil mi? Bölücülüğün kol gezdiği günümüzde; dışlayıcılıktan uzak şöyle haykırıyordu Başbuğ;
Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yaşayan soydaşlarımız ve millettaşlarımız için, “Onlar ne kadar Kürt’se biz de o kadar Kürdüz, Biz ne kadar Türk’sek onlar da bizim kadar Türk’türler” diyor; değişmeyen bu düşünce, milliyetçilik ekseninde kendini bugünde ortaya koyuyor tıpkı doksanlarda olduğu gibi, bugün bizler de diyoruz ki; ”Bin yılda karıldı bu ülkenin harcı, ayrıştırmak kimin harcı..!”

Cennet mekân Seyit Ahmet ArvasiHz.’ lerinin tabiri ile üç tip ülkücü vardır:
*Gerçek ülkücüler
*Ülkücü geçinenler
*Ülkücülerden geçinenler… Der ve devam eder rahmetli seyit.

Peki, nedir Ülkücülük;
Partiler üzeri bir davanın, siyaset üzeri bir ülkünün adıdır: Ülkücülük. Yazmak ile bitmeyecek, tariflere sığmayacak bir olgudur..!
Yine Seyit Ahmet Arvasi’nin, tabiri ile, mana ve ruh noktasındaki boşluğu doldurmuş, İslam ile Türklüğü ruh ve Beden olarak tanımlamış ve bu ruh ile Allah yolunda devamlı savaşmış, bir aksiyonun adıdır..!
Ülkücülük; Başbuğ Alparslan Türkeş’in tabiri ile; “bizim her şeyimiz, ne söylüyorsak ne yapıyorsak hepsi, ”Rıza-î ilahiye’ye ulaşmak içindir” sözünün, amelindeki niyettir.
Ülkücülük; “bir elime ayı, diğer elime güneşi verseniz, ben inandığım davamdan vazgeçmem” diyen, Allah Resul’ünün davasıdır.
Velhasıl; yazmak ile biter mi? Hangisini yazsak, eksik kalacağı bir kavramdır “ülkücülük..!”
Dert demektir, çile demektir, bir insanı kazanmanın ehemmiyetini insanlığı kazanabilmekte görmektir: Ülkücülük..!
Bir Süleyman Özmen’deki, Dursun Ön kuzuda ki yaşayışı görebilmektir. Onların hal diliyle hallenebilmektir: Ülkücülük..!
Mustafa Pehlivanoğlu’nun cenabı Allah’a olan teslimiyetini ve idam sehpasında aldığı nefesi teneffüs edebilmektir Ülkücülük..!
Böylesi muktedir bir dava da; böyle mübarek bir yolda, Allah’ın varlığını birliğini amentüye iman edercesine şiar edinerek, değerlere tam bağlılık ile tüm dünyaya Allah’ı anlatmak ve bu yolda mücadele etmektir gayemiz.! Bu itibarla;
Bizlere yönder olan, bu yolu bize açan Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmet minnet ve dua ile anıyoruz.!
Türk Töresinin bir şartı da yüksek vazife duygusudur.
Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır. Diğer bir şart, toplum uğrunda her çeşit fedakârlığı yapmaktır.
Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattir.
Vazgeçmektir.
Kişiler kendilerini millet için feda ederler. Türk Milleti’nin büyüklüğü böyle yükselecektir. Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz. Türk Töresinin en önemli bir gereği de sır saklamaktır. Der Başbuğ’um.
Davamiza sevdamız sır’dır!.
Milletine devletine sevdamiz tavizsizdir!.
Rahmet olsun sana Başbuğ’um!.
Özlem, minnet, rahmet ve dua ile!.
Cafer KARDAŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.