DOLAR 5,6788
EURO 6,3667
ALTIN 260,1
BIST 101.089
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

ELİNİ VE DİLİNİ ÜLKÜCÜ HAREKET’TEN ÇEK, DOĞU PERİNÇEK!

19.05.2017
95
A+
A-

Bir dönem TİP mensubu, bir dönem Maocu, herkesin aşina olduğu fotoğraf karesiyle bölücübaşına güller dağıtan, kızıl yoldaşları tarafından komünistlik davasına ihanetle ve ajanlıkla suçlanan Doğu Perinçek isimli ne idüğü belirsiz adam Türkiye’nin gündemini son yıllarda fazlasıyla işgal etti.
Birbirleriyle uçurum farkı olan muhtelif fikirler arasında ustalıkla geçiş yaparak bir şekilde gündem olmayı başaran bu isim yeni maskesi olan vatansever yüzüyle herkese sırıtmaktadır.
Perinçek zifiri düşüncelerin yolbaşçılığını yaparak karanlık ağına düşürdüğü bürokrat, asker ve yazar-çizer kökenli kişilerle anlaşılması güç birliktelikler kurmaktadır.
Sözde Ermeni soykırımı üzerinden sahte kahramanlıklar taslayarak, gazetesinde Ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu ismini kullanıp milliyetçilere rol keserek ve Atatürk adını bolca ağzına alarak her zaman yaptığı işi yapıyor, yani geçmişte canhıraş şekilde savunduğu bölücü ve komünist fikirleri yepyeni emelleri için terk ediyor.
Şüphesiz ki bu bir hastalıktır ve bir ülkeyi ele geçirmek isteyen dış güçler hep böyle hastalıklı insanları piyon olarak kullanmıştır. Fakat bilim dünyası henüz Perinçek’in yaşadığı hastalığın toplum üzerindeki zarar bilançosunu tespit edemediği için bu gibi bulaşıcı insanlar fikren ve manevi olarak zayıf kalmış bünyelere rahatlıkla nüfuz edebilmektedir.
Geçtiğimiz pazartesi günü yayımlanan yazısında kalemine Ülkücülüğü dolayarak Ülkücülüğün Atatürk’ten, Enver Paşa’dan, Ziya Gökalp’ten ayrıştığını iddia edecek kadar da hadsiz ve bilgisizdir. Perinçek’in en güçlü silahı hızla fikir ve ilke değiştirmedeki kıvrak mahareti ve yalan stoğundan savurduğu ipe sapa gelmez iftiralarıdır.
Derhal tedavi altına alınması gerektiğinin fiilen ispatı Ülkücülüğü Atatürk’e yan bakan, Abdülhamit hayranlığından ibaret ve ABD’ye sırtını yaslamış bir eylem çizgisi olarak karalamasıdır.
Ortalama her insan vatanını, milletini, bayrağını sever. Dolayısıyla her insan az biraz milliyetçi olabilir. Ancak vatanına, milletine sevgi duyan her insan Ülkücü değildir. Ülkücülük milliyetçiliğin ulvi bir hedef olan turan ülküsüyle taçlandırılmasıdır.
Ülkücülük hasta ruhlu Doğu Perinçek’in iddia ettiği gibi kendisini milliyetçi müktesebattan ayıran bir fikir değildir. Bilakis binlerce yıla dayanan Türk tarihini bir bütün olarak ele alan, İslam öncesi Türk tarihini inkâr etmediği gibi İslam’ı da reddetmeyen doktriner milliyetçiliğin yaşam felsefesini ifade eder. Atatürk’ü, Abdülhamit’i ve dahi Türk milletine hizmet etmiş her şahsiyeti saygıyla yâd eder.
Türk milliyetçiliğini sistemleştiren ve Atatürk’ün fikir babam dediği Ziya Gökalp Turancıdır. Enver Paşa’ysa tarihin gördüğü en çılgın Turancı olarak bu yolda şahadete ulaşmıştır.
Atatürk de vaktiyle Enver Paşa’nın mensup olduğu İttihat ve Terakki cemiyetinin içerisinde bulunmuştur. Fakat İttihatçılar 1. Dünya Savaşı’ndaki ağır yenilgiden sorumlu tutulduğu için halk arasında kötü bir üne kavuşmuşlardı.
Dolayısıyla Atatürk savaşın ve Sarıkamış gibi bir talihsizliğin müsebbipliğini taşıyan ittihatçılarla arasına mesafe koymuştur.
Perinçek’in milliyetçilikle Ülkücülüğü zıt fikirlermiş gibi lanse etmesinin ve Ülkücü ideolojiye komünist çamuru sıçratmasının sebeplerinden birisi Ülkücülerin turan ülküsüyle hareket etmesidir. Çünkü geçmişte Sovyet Rusya’nın belası olan Turancılık bugün Perinçek’in kökten bağlı olduğu Kızıl Çin’in korkulu rüyasıdır.
Yayın organlarında esaret altındaki vatanlarını korumak için mücadele veren Doğu Türkistanlı Uygurları sık sık teröristlikle, Çin’i bölmekle suçlaması bunun en net kanıtıdır.
Doğu Perinçek’in Ülkücülük hakkında yalan kustuğu bu herzelerinin bir karış yanındaki haber başlığının “Uygur teröristleri iki ülkenin sorunu” şeklinde atılması da tam evlere şenlik olmuştur.
Çin zulmü altındaki anavatanlarının bağımsızlığını savunan Uygurları teröristlikle itham etmek siyasi partisinin adını bile vatansızlığını gizlemek için özellikle seçmiş olan Perinçekgillerin kızıl tefrikasıdır.
Perinçek’in Ülkücülüğe çamur atarken Ülkücülüğün soy ağacında bulunan Ziya Gökalp’ı, Enver Paşa’yı, Atatürk’ü ve diğer milliyetçi ideologları referans almasıysa Milliyetçiliğin M’sini dahi bilmediğini gösterir.
Çünkü o Çin menşeli Maoizm’in genlerine sahiptir. 68 kuşağı TİKKO TKPML THKO gibi farklı komünist fırkalara bölündüğünde Perinçek Maocu kanada önderlik ediyordu.
PKK gerek ideolojik köklerini gerekse de militan kaynağını Doğu Perinçek gibi beynelmilel zevatın önderlik ettiği Komünist fırkalardan almıştır.
Sınıf kavgalarıyla birbirine düşürdüğü milleti zamanın güçlü Sosyalist devletleri Rusya ve Çin’e pazarlayan düşüncelerin sahibi olmuş bu adam bugün milliyetçilik hususunda atıp tutabiliyorsa hastalık nöbetlerinin hangi raddeye ulaştığı çok açıktır.
Ülkücüleri ABD’yle iltisaklı göstermesiyse Maocu-Marksist Komünistlerin dünyayı Kızıl Çin ve Sovyet Rusya’nın miyop gözlerinden görmelerinin sonucudur. Onlara göre komünist rejimlerin yanında yöresinde olmayan her fikir Atlantik’le derin işbirliği içerisindedir.
Türk milliyetçileri bir dönem Almancı olmakla, bir dönem Amerikancılıkla suçlandı. Hükmü baştan verilmiş mahkemelerde yargılanıp tabutluklarla sınandılar. Fakat bu şerefsizce iddialar hiçbir zaman kanıtlanmadı. Oysa bugün Almanya ve Amerika gibi modern emperyalistler tarafından alenen desteklenen örgütler Türk milliyetçileri değil, Perinçek’in sırıtarak gül dalı uzattığı ve Kürdistan devrimi için yoldaşlık yaptığı vatan haininin izinden gidenlerdir.
Devlet Güvenlik Mahkemeleri’nde yargılanırken Kürt halkının bağımsızlık hakkı vardır, Referandum olursa kendi devletini kurabilirler diyen, PKK’lılara şehit diyen şimdilerde milliyetçilik hakkında laf geveleyerek geçmişini gizleyebileceğini sanan bu fikir çorbasının Ülkücü Hareket’e dil uzatması tarihe, millete, bayrağa ve şehitlere karşı işlenmiş bir suçtur.
Yine arkadaşlarıyla çıkardığı 2000’e Doğru dergisinde “Cudi dağında faşist asker kimyasal silah kullandı, Kürt halkına referandum, TSK Kürt illerinde soykırım yapıyor, Kemalist diktatörlük Kürt halkını katletti” gibi başlıklar attıran Doğu Perinçek cinayet deneyleri için Atatürk’ü kadavra olarak kullanmakta, vatan hainliği için vatanseverliği siper edinmekte ve kalibresi ölçüsünde de etkili olmaktadır.
Haliyle Devlet Bey’in bu karanlık adam hakkında yaptığı uyarı ve tespitler sebepsiz ve yersiz değildir. Gönlünde vatan millet sevgisi olan her insan, bilhassa da Türk milliyetçileri Doğu Perinçek ismine karşı çok dikkatli olmalıdır.
Hayatı, fikirleri ve kurduğu ilişkileri soru işaretleriyle dolu olan bu şahsın Türk milliyetçileri üzerinden yürüttüğü sinsi planlar yakın bir zamanda çok net bir biçimde ortaya çıkacaktır.

Bahadır Çoban

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.