PKK Elebaşı Millet İttifakı’na akıl verdi

PKK Elebaşı Millet İttifakı’na akıl verdi
06.10.2021
A+
A-

PKK Elebaşı Millet İttifakı’na akıl verdi: Muhtaçsınız… CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP’nin artık birlikte yol yürüdükleri inkar edilemeyecek kadar aşikar olduğu bu dönemde Millet İttifakı’nda sık sık patlak veren krizler sonrası bu kez PKK elebaşı Duran Kalkan sahneye çıktı.

2023 yılında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için  siyasi partiler, hazırlıklarına devam ediyor. Özellikle Millet İttifakı cephesinde birlikte yürüyecek partiler arasında HDP gerginliği yaşanıyor.

KANDİL’DEN CHP’YE TAVSİYE

Konuyla ilgili Kandil’den, CHP ve HDP’ye öneri geldi. Terör örgütü PKK elebaşı Duran Kalkan, CHP’nin HDP’ye muhtaç olduğunu belirterek ittifakın devam etmesini söyledi.

“MUHTAÇSINIZ”

HDP’nin son seçimlerde CHP’nin önünü açtığını belirten Kalkan, “Mesela HDP’nin bu çıkışı; bazı CHP’liler ters yorumlayabilir ama öyle değil, CHP’lilerin de önünü açtı. Güçlendirdi. İrade kazandırdı. Yoksa AK Parti-MHP’nin koltuk değneği olmuştu yani. Demokratik çıkış, demokratik öncülük tabii ki bir irade kazandırıyor onlara da. Bu bakımdan HDP’ye muhtaçtırlar. HDP ile doğru ilişkiler geliştirerek ancak etkili olabilirler.Bunun dışında başka çareniz yok..” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.