Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

Elazığ “kardeşlik” diyor

14.09.2013
A+
A-

Orhan Karataş

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 9 ilde yapmayı planladığı “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” açık hava toplantılarının altıncısı bugün Elazığ’da, “Kardeşlik” temasıyla yapılıyor. Bu toplantıların ilki Bursa’da “Kuruluş”, ikincisi İzmir’de “Bayrak”, üçüncüsü Adana’da “Vatan”, dördüncüsü Erzurum’da “Birlik”, beşincisi Konya’da “Türkçe” temalı olarak yapılmış ve büyük ilgi görmüştü. Bütün engellemelere, bütün oyunlara rağmen coşkulu katılımlar Türk milletinin geleceğe güven ve umut ile bakmasını sağlamış, millet düşmanlarının kalplerine korku salmıştı.

Her alanda çöküş

Türkiye tarihinin en zor ve sıkıntılı döneminden geçmektedir. Ortalığa saçılan bilgi ve belgeler, ülkenin ne hale getirildiğini ibret verecek biçimde gözler önüne sermektedir. ABD’nin kullanımına sunulmuş bir dış politika, İmralı’daki katilin insafına bırakılmış bir iç siyaset ve nereden geldiği belli olmayan paralarla ayakta kalmaya çalışan bir ekonomi düzeni, belgeleriyle ortaya çıkmıştır. Böyle bir düzenden itibar beklemek, huzur ve güvenlik istemek, refah ve kalkınma gözlemek beyhudedir. Nitekim, ülkenin bu iktidara teslim edilmesinin üzerinden 11 yıl geçmiştir ve istisnasız her alanda büyük ve derin bir çöküş acı ve ağır bir şekilde kendini hissettirmiştir. Artık ne yapsalar olmuyor, hangi masalı anlatsalar tutmuyor. Sokaklar kaynamakta, ihanet zirve yapmakta, ekonomi imdat sinyalleri vermekte, etrafımızdaki ateş çemberi bütün yakıcılığı ile daralmaktadır.

Hesapları bozulacak

Elazığ mitingi işte böyle bir ortamda yapılıyor ve bütün bu gidişe bir itiraz ve bir cevap niteliği taşıyor. Elazığ, başbakanın muhalefeti suçlamak için söylediği, ancak ihanet odaklarının bir sınır olarak algılayıp yerleştirdikleri Sivas’ın ötesinden, bu gidişe bir cevap verecektir. Türk milleti Sivas’ın doğusuyla batısını ayırmadan yüzyıllar boyu kardeşlik ve dayanışma hukuku içinde yaşadığını, bunu bozmaya hiçbir gücün yetmeyeceğini bir defa daha haykıracaktır. Oradan verilecek mesajın, yükselecek sesin ihanet ortaklarının kimyasını bozacağı, hayallerini yıkacağı, hesaplarını şaşırtacağı kesindir.

Ülkeyi çözdüler

Gelinen noktada kimin nerede durduğu, kimin ne istediği, kimin bu ülkeyi nereye sürüklediği bütün ayrıntılarıyla birlikte artık netleşmiştir. “Çözüm” diyerek bu ülkenin varlığının ve birliğinin nasıl çözüldüğünü içimiz sızlayarak izliyoruz. İmralı’daki bebek katilinin istek ve arzularına göre hazırlanan ve onun onayına sunulan bir düzenlemeden birlik beraberlik çıkacağını, huzur ve barış geleceğini söyleyenler bu milletin aklıyla alay etmektedirler. Zira, ne İmralı canisinin açıklamalarında, nede uzantılarının ve dağdaki elebaşlarının beyanlarında bu anlama gelen, bu mesajı veren zerre kadar bir şey yoktur. Tam tersine tehdit etmiş, meydan okumuş, fiili durum oluşturmuş ve emellerine ulaşmış olmanın bayramını yapmışlardır. Çekilmenin nasıl bir aldatmaca olduğunu, dağdaki katillerin şehre inmesinden, istediği gibi hareket etmesinden, bölge insanının ağır bir baskı altına alınmasından başka bir sonuç doğurmadığını istihbarat raporları ortaya koymuş, hükümet yetkilileri itiraf etmişlerdir.

Yıkım hevesleri yerle bir

Oslo’da hangi pazarlıkların yapıldığı, İmralı’daki bebek katiline hangi sözlerin verildiği şimdi daha iyi anlaşılıyor. AKP’nin bu yıkımı sonuca ulaştırmak gibi bir mecburiyeti varsa, Türk milletinin de buna direnme, bu oyunu bozma ve bu güzel ülkeyi yaşatma ve yüceltme kararlılığı vardır. Bu kararlılığı demokratik yollardan göstermek ve sonuç almak için harekete geçilmiştir. MHP’nin iktidarı uyarmak ve Türk milletini bilgilendirmek için düzenlediği mitingler tam da bunu ortaya koymakta ve bütün yıkım heveslerini yerle bir etmektedir.

Saat 16.00 İstasyon meydanı

Bursa mitinginde “kuruluş” gerçekleşmiş ve yıkım yolunda gidenlere bir ikaz verilmiştir. İzmir şanlı bayrağımız gibi coşmuş, sel olmuş ve zirve yapmıştır. Bütün vatan-millet düşmanlarının, bütün yıkım yolcularının ezberi bozulmuş, pusulası şaşmış, dilleri tutulmuştur. Adana “vatan” diyerek ayağa kalmış ve silkinmiştir. Erzurum’da birliğimiz perçinlenmiş, Konya’da Türkçe düşünüp, Türkçe söylemekten başka bir çıkış yolu olmadığı gösterilmiştir. Bütün mitinglerde bu milletin, vatanın, bayrağın sahipsiz olmadığı gösterilmiş, dosta güven, millet düşmanlarına korku salınmıştır. Bugün saat 16.00’da Elazığ İstasyon Meydanındaki “kardeşlik” haykırışının da ihanet güruhunun bütün ümitlerini yok edeceğinden, ihanet ortaklarını çaresiz bırakacağından, yıkımı planlayıcılarının başına geçireceğinden, sahiplenmeyi, yaşatmayı, birliği, bütünlüğü sarsılmaz biçimde yeniden inşa edeceğinden zerre kadar şüphemiz yoktur.

Kararlılık

Elezığ’da bütün Türkiye olacaktır. İmkanı olanlar İstasyon meydanına koşacak, gelemeyenler yürekleriyle, dualarıyla katkı yapacaklardır. 3 hilalle ay-yıldız kucaklaşacak ve kardeşlik türküleri söylenecektir. Türk milletinin birlik ve beraberliğinin teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisi; güzel ülkemizdeki ayrışmaya, kutuplaşmaya, kamplaşmaya son vermek, vatanın bölünmez bütünlüğünü yeniden tesis etmek, şer odaklarına, karanlık güçlere ihtarda bulunmak, iktidarı felaketten önceki son çıkış için uyarmak ve Türk Milletine gerçekleri anlatmak konusundaki kararlılığını bir defa daha göstermiş olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.