Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

Ekmeleddin İhsanoğlu’na Nasıl Saldıracaklarını Şaşırdılar !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
21.06.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

AKP’nin en büyük beklentisi bir önceki Cumhurbaşkanı seçiminde yaptığı gibi diğerlerini kafir gören “Müslüman Cumhurbaşkanı seçeceğiz” propagandası yapabilecek bir atmosfer oluşturabilmekti. Ama “Çatı Aday” olarak Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun açıklanması bu atmosfer beklentilerini sarstı. Karşılarına bir İslam alimi , dindar, İslam dünyasını bilen bir kişi çıkınca ne diyeceklerini bilemez hale geldiler. Şuan büyük bir çırpınış içindeler… Başbakan Erdoğan’da henüz direkt Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu hedef alıp , yandaş kalemleri , yorumcuları ve trolleri besleyemediği için her kafadan bir ses çıkıyor. Başbakan şimdilik “Temelsiz Çatı” demekle yetindi. Ne yapsın o da şaşkın “Ekmeleddin İhsanoğlu cami yıktı , başörtüsü düşmanı , camiye ayakkabısıyla girdi, boğazda viskisini yudumlayıp ülkeyi karıştırıyor” gibi kara propagandaları bağlayacağı bir noktası yok.

Ama yandaşlar ilk gün “Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Kemal Derviş önerdi” ,” “Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı Adayı olmasını Aydın Doğan istiyordu” ,” Ekmeleddin İhsanoğlu’nu küresel güçler istedi” gibi ve benzeri propagandalarla kendilerini idare etmeye başladılar. Yabancı ülkelerin projelerinde Eşbaşkanlık yapan bir Recep Tayyip Erdoğan’ı savunmak için , başkalarını küresel güçlerle ilişkilendirecek kadar ruh sağlığı yerinde olmayanları ibretle izliyoruz.

Kemal Derviş’i kötü adam profilinden sunarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nu karalamaya çalışıyorlar. Oysa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 27.05.2002 tarihinde Zaman Gazetesi’nden Mustafa Ünal’ın “Kemal Derviş, ‘yerini bulamamış; ancak siyasette var olmak isteyen’ bir politikacı. Derviş siyaset yapacağı partiyi arıyor, bu AK Parti olabilir mi?” sorusuna aynen şu cevabı veriyordu: Derviş’in ekonomi politikalarını büyük oranda benimsiyorum. Bir bakıma iktidara geldiğimizde bizim uygulayacağımız ekonomi programının zeminini oluşturuyor. Biz genel çağrı yaparak herkesi partiye davet etmiştik. Bu, Kemal Derviş’i de kapsıyor. Derviş partimize çok yakışır.”

***

Yalakalık yapmak ve destek vermek için senaryolar ürettikleri Recep Tayyip Erdoğan bile “Kemal Derviş partimize çok yakışır” derken , Kemal Derviş üzerinden senaryo yazanların rezilliği yürek parçalayıcıdır. Kemal Derviş’te “Sayın İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiğim doğru değildir.” açıklamasını yaparak yandaşların komplo teorilerini yalanlamıştır.

Aydın Doğan üzerinden de Kemal Derviş modeli kara propaganda yapıyorlar. Oysa Recep Tayyip Erdoğan AKP’yi kurduğunda ilk işi Doğan Medya Grubu’nun Almanya’daki dev baskı tesislerinin açılışına katılmak ve Aydın Doğan’la gülümseyerek poz vermek olmuştu. 57.Hükümetin küresel oyunlarla devrilmesi sonucu iktidara getirilen AKP’ye o dönem en büyük desteği Aydın Doğan’ın medya grubu vermişti.

Yani bu AKP’liler neyi tutsalar ellerinde kalacak durumdadır. AKP’liler kendilerini çok zorluyorlar ama şimdilik üretebildikleri bunlardır. Ama Cumhurbaşkanı seçimine kadar neler üretebileceklerini çok iyi biliyoruz. Çünkü yalan ve iftiranın sınırı bunlarda yoktur. “Salla gitsin” tarzı en büyük kabiliyetleridir.

AKP’liler bu çaresizlik içinde kıvranırken , birde bugüne kadar eylem ve söylemleriyle AKP’nin vitamini olan sözde Ulusalcıların Ekmeleddin İhsanoğlu’na yaptıkları saldırılar vardır. Bu sözde Ulusalcıların bir çoğunun ortak özelliği AKP’nin “Biz bu davanın savcısıyız” diye Ergenekon davasından cezaevine koydukları , cemaatle kavga edince “Bu cemaatin tezgahı idi” diyerek cezaevinden çıkardığı kişilerden oluşmasıdır. Bir başka özellikleri de “17 Aralık yolsuzluk operasyonu değildir” diyerek AKP’nin hırsızlıklarını , yolsuzluklarını ve rüşvet olaylarını göstermemeye çalışan olmalarıdır. Bir çoğu AKP’ye diyet borcunu ödediğini sanmaktadır. Oda Tv, Aydınlık ekibi , Metin Feyzioğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmasını isteyenler bu diyet ödeme ekibi içinde ön plana çıkmaktadır.

En traji komik olanları da mazisine bakmadan esip-gürleyen Doğu Perinçek’tir. Şöyle mazisine bir baksa, utanıp insan içine çıkamayacak olan Doğu Perinçek Ekmeleddin İhsanoğlu’na ismi açıklandığı günden bu yana topyekun saldırıyor. Sanırsın ki Öcalan’la ellerinde poz veren Ekmeleddin İhsanoğlu , sanırsın ki “T.C Kıbrıs’ta işgalcidir” diyen Ekmeleddin İhsanoğlu , sanırsın ki “Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti.” diyen Ekmeleddin İhsanoğlu ,sanırsın ki “”Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir…” diyen Ekmeleddin İhsanoğlu…

Cumhuriyeti , Atatürk’ü , vatanı Doğu Perinçek savunacakmış , Çankaya’ya barikat kuracakmış !

AKP’ye diyet borcu ödemenin yolunu bu şekilde arayacağına , seni cezaevine koyan AKP’ye bedel ödetmenin yolunu ara Doğu Perinçek…

Doğu Perinçek’in medyasıyla PKK’ya propaganda desteği verdiği günlerde , Doğu Perinçek’in yanında yer alan Soner Yalçın’da bir başka komplo teorisiyle devreye girerek Ekmeleddin İhsanoğlu’nun “Çatı Aday” gücünü zayıflatmaya çalışmaktadır. Ekibe bir bakın hepsi birbiriyle bağlantılı…

Soner Yalçın’da Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili MHP ile olan geçmiş bağını konu alan bir yazı yazdıktan sonra konuyu “Bahçeli, Çankaya Köşkü’ne çıktı. Gül’den “Ekmel Bey” adını aldı. “şeklinde bağlamış… Konuyu bu şekilde sunan kişi her şeyi biliyor demektir. O halde bize de moda tabirle “Soner Yalçın, şerefin ve haysiyetin varsa bunu ispat et” demek düşüyor. Soner Yalçın gibilerden beslenenler aynı “şeref ve haysiyet” çağrısını size de yapıyoruz. Şerefsizliğin ve haysiyetsizliğin bile bir ölçüsü olur.

AKP’ye çalışmak için yapabileceğiniz en şerefli hareket , AKP’ye geçip rozetlerinizi takmak olacaktır. Sözde AKP muhalifi gibi davranarak AKP malzemeleriyle ve AKP’ye destek olacak propagandalarla saldırılarınız ancak Recep Tayyip Erdoğan’ın dostlarının yapacağı davranıştır.

“Çatı Aday” Türk milletinin adayıdır. Recep Tayyip Erdoğan aday olursa PKK,Barzani ve Apo’nun tercihi olacaktır. Bu kadar açık ve nettir. Tercihinizi buna göre yapın…

“Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz.” diyen Öcalan daha ne desin sizlere

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.