Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

EKBA DERNEĞİMİZİN 6. KAYNAŞMA YEMEĞİ DÜZENLEDİ

16.11.2014
A+
A-

EKBA DERNEĞİMİZİN 6. KAYNAŞMA YEMEĞİ

EYSELİ-KARAKOZAK-BİRELLİ- ADAKLI KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

GAZİANTEP/KARKAMIŞ/NİZİP

MUSTAFA  ASLAN AÇILIŞ KONUŞMASI:

Uzaktan yakından gelen çok kıymetli akrabalarım hoş geldiniz şeref verdiniz.
Davetimize icabet ederek bizi böyle bir günde yalnız bırakmadığınız için hepinizden Allah razı olsun. Geleneksel olarak verdiğimiz EKBA yemekli toplantımızın bugün 6.sında sizlerle birlikte olduğumuz için cenabı Allaha ne kadar şükürler etsek azdır. Birlik ve Beraberliğimiz böyle devam ettiği sürece, ilerde çok daha iyi işler yapacağımıza güvenim tamdır.
Bu yemeğe ev sahipliği yapan Sayın Necati KILIÇ ve Mahmut POLAT’a şahsım ve yönetim kurulum adına huzurlarınızda teşekkür ederim. Sagolsunlar Varolsunlar.
Bu derneği kurarken bayağı zorluklar yaşadık yalnız kaldık, yılmadık, yıkılmadık. Allaha şükürler olsun artık salonlara sığmaz hale geldik. Değerli akrabalarım sizden bir isteğim var o da bu derneğimize daha fazla sahip çıkmanız. Atalarımız boşa dememiştir: Bir elin nesi var; iki elin sesi var diye.
Ayrıca çok kıymetli üyelerimizden Sayın Seyit ÇAKIR, Bekir LÖK ve Dede KILIÇ yönetime girerek bizlere güç vermişlerdir. Huzurlarınızda onlara da hoş geldiniz demek istiyorum. Tekrardan hoş geldiniz der saygı ve selamlarımı sunarım.

10615435_991516090865677_4084416346399889791_n

SEYİT ÇAKIR KONUŞMASI:

Sayın Başkanım, Değerli basın mensupları, kıymetli dernek yöneticilerim ve bu Pazar gününde işini gücünü bırakarak buraya kadar gelip bizleri şereflendiren çok kıymetli AKRABALARIM
Sözlerime başlarken öncelikle, büyük özveri ve emeklerini gördüğümüz Dernek Başkanımıza ve Yönetim kurulumuzda görev alan tüm arkadaşlara bugün bizleri bir araya getirdikleri için teşekkür ediyorum.

EYSELİ KARAKOZZAK BİRELLİ ANTEP BARAK2
Kıymetli Akrabalarım hepimizin bildiği bir söz var. Bir elin nesi var; iki elin sesi var.
Bizlerin yani Eyseli, Adıklı, Birelli ve Karakozzak aşiretlerinin bu derneği yaşatmak için katkıda bulunacağımıza inancım sonsuzdur. Bir serçe kuşu kadar olabilmek çok anlamlıdır. Bir serçenin yaptıklarını kendimize şiar alarak konuşmamı sürdürmek istiyorum.
Rivayet bu ya bir vakit doğada büyük bir yangın olur. Serçe kuşu bu yangını söndürmek için seri bir şekilde en yakın su birikimi olan bir kaynaktan bir damla suyu gagasıyla taşıyarak yangını söndürmeye müdahale ediyor. Öyle bir gayret gösteriyor ki yangın karşısında çaresiz kalan diğer canlıların dikkatini çekiyor canlılardan biri;
Hey sen ne yapıyorsun bir damla suyla yangın mı söner diye çıkışır.

1506056_991522057531747_6996957345996689242_n
Serçenin cevabı şu olur; “Ben kendime düşen görevi yapıyorum elimden gelen bu” diye yanıtlar. Yorumu sizlere bırakıyorum. Buradan çıkaracağımız sonuç; bu derneğin yaşaması için daha güzel faaliyetler yapabilmesi için bizlerin bu derneğe sahip çıkması gerekir bu da nasıl olur. Derneğe üye olmak faaliyetlerde görev almak, elini taşın altına koymak ve yıllık aidat vererek. Yıllık aidatımız 60 tl dir. Bu konuda siz değerli akrabalarımızdan anlayış ve yardım bekliyoruz.
Şimdi de kısaca önümüzdeki dönemde yapacağımız faaliyetlerden bahsederek sözlerimi bitirmek istiyorum.
İnşallah en kısa sürede büyük bir konser düzenleme planımız bulunmaktadır. Amacımız Dinamik bir gençlik geliyor, bu kardeşlerimize sahip çıkmak, aralarındaki bağı kuvvetlendirmek ve onlara gerçek anlamda birbirlerini tanımaları konusunda yardımcı olmaktır. Bu konuda bizlere büyük iş düşmektedir. Zaman çok hızlı bir şekilde değişiyor. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için ilçe genelinde yapılan futbol turnuvasına katılmak istedik. Soma da yaşanan vahim olay yüzünden ertelendiği için katılamadık. Yapılırsa katılacağız.
Bir başka planımız yaşlı dernek üyelerimize ılıcaya yani sıcak suya götürme planımız vardır. Buradaki amacımız yaşlılarımıza ulaşım noktasında yardımcı olmak ve hasbi hal olmalarını sağlamak. Yaşlıların gölgesi koyu olur. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.
Tüm katılan akrabalarıma şahsım, Yönetim Kurulu ve tüm üyelerim adına saygı ve sevgilerimi sunarım diyerek bitirdi.

 

Bizlerde

Kültürümüzün nesillere aktarılması insanlar arasında birlik ve baraberligi saglayan insanları bir araya toplayan başta EKBA derneği Başkanı Sayın Mustafa Aslan ve yönetime teşekürlerimizi sunarız.

6. Düzenlenen Kaynaşma yemeği sıcak ve samimi sohbetler eşliğinde birlik ve beraberlik mesajları verilerek bitti.

ÖMER YILMAZ10665314_991514284199191_8182439394276891348_n10389333_991516610865625_6968099581561991138_n

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.