Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

“Eğik iktidar ” Nasil Dik dursun ?

24.06.2013
A+
A-

Sayın Tayyip Bey millete karşı mitingler yapmaya devam ediyor. Gittikleri yerlerde hep dik durmaktan bahsediyor. Çapulculara atıp tutuyor. Kalabalıkların CHP’li olmadığını çok iyi bildiği halde, bunlara mal ediyor.

Etsin bakalım…

Korkusunu çektiği gerçeklerle yüzleşmek istemiyor, topu sürekli taca atıyor. Kendine yakın araştırma şirketlerinin, yaptığı araştırmalarda gezi eylemlerine katılan insanların bir parti üyesi olmadıklarını, Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti ortak paydasında toplanmış yüz binler olduğu gerçeğini görmek istemiyor.

“İçkiciler” dedi tutmadı.

“Dinsizler” dedi yine tutmadı.

Baktı insanlar Cuma namazı kılıyor, diğer insanlar bunlara güvenlik çemberi oluşturuyor. Dört can verildi Başbakan hiç mevzu bile etmiyor. Sallanan koltuğu yanında bunların bir önemi olmadığını duygu dışı bir anlayışla insana hissettiriyor.

Çapulcular Başbakan’a bayraklı mitingler yapmayı da öğretti. Üç defa “Türk milleti” ifadesini kullandı Sayın Başbakan hem de bir hafta içerisinde. Sürekli şak şaklamaya alıştırmış batı basını kendini satınca bayağı ulusalcı kesildi…

Bu gidişle Tayyip Bey “gezi” eylemlerine dahi katılabilir, ileride!

İktidar olarak PKK ile müzakere yaptıklarını unutmuş olmalı ki “bölücü başı” ifadesini bile kullandı. Hâlbuki bu ifadeyi yasaklamak için neredeyse kanuni düzenleme bile yapacaklardı.”Sürece zarar vermemek gerekir, dilimize dikkat etmeliyiz” diyen vekilleri bile oldu…

Şimdi meydanlarda dik durmaktan bahsediyor. O kadar komik duruma düşüyor ki, insan ister istemez düşünüyor “Başbakan’ın sağlığı yerinde mi” diye…

Fatih Altaylı ile yaptığı bir programda “gönlümde Başkanlık sistemi var” diyen Başbakan tam on üç dakika sonra “ben böyle bir şey demedim” diyebiliyor.

Doğu elden çıkmış vaziyette, teröristler yayla şenliklerine katılıyorlar helikoptere taciz ateşi yapıldı, kandilli teröristler “sana iki hafta süre” diyor.”Adım at yoksa kötü olur” tehditleri savuruyor.

Peki, bunlarla oturup konuşan, sözler veren,”terörist başı çıksın” diyen akiller dolaştıran, irade iktidar değilse kim?

Allah’tan yazı varda her şey kayda geçiyor. Resim var da, gerçekler resmediliyor, delil olarak muhafaza oluyor. Terör karşısında diz çökmüş resimleri olduğu halde, terörler mücadele yerine, müzakere ettiği halde, dik duruştan söz ediyor.

Tamam, geçmişi boş ver eğer samimiysen kandile şimdi dik dur da görelim…

Sayın Başbakan’a da sevgili torunu “dik dur dede/ millet seninle” diyormuş. Allah dedesine bağışlasın yavrucağı… Demek çocukta dedesinin on bir yıldır eğik bir iktidarın başı olduğunu biliyormuş.

Dedesinin uyguladığı politikaların milleti nasıl çökerttiğini de inşallah büyüyünce öğrenir.

On bir yıldır içişlerini AB’ye uydurmak için çıkarılan yasaları hatırlayınca insan kriz geçiriyor. Bir de pişkince dik durmaktan söz ediyorlar, pes doğrusu…

Daha düne kadar “ne yapalım AB istiyor” diye zinayı ve domuz etini savunanlar şimdi AB karşıtı olmuşlar. Bırakın dik durmayı, batı karşısında eğik bile durmadılar. Eşiklerine adeta yüz sürdüler.

Onları memnun etme adına İslam’ın kimyasına devlet eliyle sızdılar. Tekbirlerle Kiliseler açtılar, dinlerinin Hak olduğu bu millete yutturdular.”Allah katında din İslam’dır” ayetini hutbelerden çıkardılar.

AB’ye girmek adına bakanlık bile kurdular. ABD taleplerine karşı ise adeta yol oldular. ABD’nin bütün projeleri bu iktidarın üzerinden geçti. Büyük İsrail inşaatının kumu, çakılı bu yoldan taşındı, yani sırtlarından geçti.

İslam dünyasını yakan ateşin odunları dahi bu iktidar tarafından sağlandı. Suriyeli teröristlerin silahları, lojistik desteği bunların sırtında… Onlar emrettiler bunlar baş üstü yaptı. Aldatılmış eş gibi kullanılıp kapıya konunca da ” dik durma” edebiyatları yapıyorlar.

On bir yıllık “Eğik iktidar” nasıl dik dursun?

Yusuf Karaca

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.