Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Egemen Bağış’ı Sen Kapının Önüne Koydun Mu?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
27.05.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Başbakan Erdoğan , Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil’in ve Posta Gazetesi yazarı Yazgülü Aldoğan’ın Soma faciası sonrası söylediği ölçüsüz sözler üzerine , Aydın Doğan’a bağıra çağıra şu çağrıda bulunmuştu:

“Şimdi ben soruyorum: Bu yazıyı yazanların patronları acaba bunları kendi gazetelerinde nasıl barındırıyorlar? Diyorum ki sen bir patron olarak sen de aynı zihniyetin mensubusun, eğer bunları hala kapıya koyamıyorsan sen de aynı zihniyetin mensubusun”

Aydın Doğan’dan Yılmaz Özdil’i ve Yazgülü Aldoğan’ı kapının önüne koymasını açıkça isteyen Başbakan Erdoğan’a çok örnek vermeye gerek yok , sadece “sen Egemen Bağış’ı ne yaptın?” diye sormak sanırım yeterli olacaktır.

Başbakan Erdoğan’ın katılımı ile Almanya Köln’de gerçekleşen toplantıda protokol tanıtımı sırasında salonda en fazla alkışı Egemen Bağış’ın alması sonucu , aklımda direkt Aydın Doğan’a iki yazar hakkında yaptığı çağrı canlandı. Çikolata ve ayakkabı kutularında rüşvet almakla suçlanan , Allah’ın ayetleriyle “Bakara/Makara” diye dalga geçen Egemen Bağış’ı kapının önüne koymamış birisi, gazetecilerin kapının önüne konulmasını istiyor.

Oysa Yılmaz Özdil ve Yazgülü Aldoğan ne Soma’da hayatını kaybeden canlarımızın katili , ne de bu facia konusunda sorumluluğu olan kişilerdi. Yılmaz Özdil , Başbakan Erdoğan’ın “Bunlar olağan şeylerdir” , ” Bunun yapısında fıtratında bunlar var”, ” Hiç kaza olmayacak diye bir şey yok.” sözlerini ve Soma maden ocağında çalıştırılan işçilerin zorla AKP mitinglerine götürülmesini eleştirmek için konuştu ama kurduğu cümlelerle meramını anlatamadı. Konuşmasının başında çok doğru tespitler yaparken , konuşmasını “O işçiler için bu kaza normaldir hatta müstahaktır” cümlesiyle bitirmesi doğal olarak tepkileri de yanında getirdi. Yazgülü Aldoğan’ın da hayatını kaybeden işçilerimizin durumu hakkında ve yaşanan facia için basit,ölçüsüz ve gereksiz bir twit atması onu da doğal hedef haline getirmiştir. Geçen haftada yazmıştım Yılmaz Özdil ve Yazgülü Aldoğan yanlış anlatım ve maksadını aşan ifadelerinden dolayı özür dilemelidir.

Biz konuyu tekrar kapının önüne koyma meraklısı Başbakan Erdoğan’a ve kapının önüne konulması gereken Egemen Bağış’a getirelim.

Almanya’da 20 bin kişilik salonda yapılan AKP’nin toplantısında en fazla alkışı Egemen Bağış’ın alması gerçekten hazin bir manzara ,büyük trajediydi.

O alkışlardan sonra, dini konularda engin birikim ve yüksek hassasiyet sahibi (!) Egemen Bağış’ın Diyanet İşleri Başkanı olmasına herhalde kimse şaşırmaz. O alkışlar aynı zamanda Egemen Bağış’ın AKP içindeki gücünü de ortaya çıkarmıştır. Recep Tayyip Erdoğan sonrası kimin AKP Genel Başkanı olacağı tartışması da böylece son bulmuştur. AKP’nin yeni genel başkanı Egemen Bağış olması artık kaçınılmazdır. İlk kongrede en fazla oyu ,çılgınca alkışlar eşliğinde muhakkak alacaktır.

Rüşvetle, yolsuzlukla, Allah’ın ayetleriyle dalga geçmekle suçlanan birisi 20 bin kişilik salonda en fazla alkışı alıyorsa, bu durum bulunduğu yapı içinde bir güç gösterisidir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın böyle birini kapının önüne koyamamış olması da Egemen Bağış’ın AKP içindeki gücünü tescillemiştir.

Medya patronlarına onu-bunu “kapının önüne koyun” çağrısında bulunan Recep Tayyip Erdoğan, Egemen Bağış’a niye bu kadar sahip çıkmaktadır? Ondan korktuğu bir durum mu vardır?

Allah’ın ayetleri ile beraber dalga geçtiği gazeteci Metehan Demir , özür dileyip işinden olmuş bir şekilde evine kapanmışken , Egemen Bağış’ı hangi montaj ,dublaj masalı kurtarır?

Recep Tayyip Erdoğan’da ,AKP’lilerde Egemen Bağış’tan memnun olmalı ki , montaj ,dublaj masalına dahi gerek kalmadan yeterince sahip çıkıyorlar.

O zaman bizde Recep Tayyip Erdoğan’a kendi sözleriyle seslenelim :

“Şimdi ben soruyorum: Yolsuzlukla, rüşvetle ve Allah’ın ayetleriyle dalga geçenlerin Genel Başkanları acaba bunları kendi partilerinde nasıl barındırıyorlar? Diyorum ki sen bir Genel Başkan olarak sen de aynı zihniyetin mensubusun, eğer Egemen Bağış’ı hala kapıya koyamıyorsan sen de aynı zihniyetin mensubusun”

AKP’lilerde gerçekten vicdan, dini hassasiyet ve ölçü adına hiçbirşey kalmamıştır. Toplumdaki çürüme AKP eliyle meşrulaştırılmaktadır. Egemen Bağış’ın en çok alkışı alması , AKP’li kalabalık tarafından çılgınca sahiplenilmesi aynı zamanda “AKP İslamcı bir partidir” diyenlerin maskesini de düşürmüştür. ’12 yıldır İslam düşmanları Türkiye’de iktidardadır’ desek hata yapmış olmayız. Bunun için 12 yılda İslam’a yapılan ihanetlere bakmak yeterlidir. AKP öyle bir parti ki , içinde kendini yahut birbirini Allah ve peygamber gören kişileri barındırmaktadır. Din içinde din kurmuş gibi davrananların Egemen Bağış konusunda hassas olmasını beklemek nafile bir çabaydı. Almanya programını bu nafile çabanın somut görüntüsü olmuştur.

Çılgınlar gibi alkışlamaya devam edin AKP’liler Egemen Bağış sizin eserindir. Egemen Bağış’ı Almanya’da baş tacı yaptınız , Türkiye’de de AKP’ye baş yapma vaktiniz gelmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan gibi birisi AKP Genel Başkanı olduktan sonra ,Egemen Bağış’ın ondan farkı nedir, niye olmasın ?

AKP bu süreçte yeni bir önder ,lider kazanmıştır… AKP’liler mutlu olmasın da kim olsun?

Yeter ki ,kapının önüne milli ve manevi değerler konulsun, Egemen Bağış’lara bir şey olmasın…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.