Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Egemen Bağış, Basbuğ Türkeş Kim Biliyor Musun?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
26.04.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Şanlıurfa’dan “Sayın Bahçeli, merhum Türkeş’in kemiklerini sızlatmaktan vazgeç” diye seslenmiş… Ve “Rahmetli Türkeş, ‘Biz ne kadar Türk’sek onlar o kadar Türk’tür. Onlar ne kadar Kürt’se ise biz de o kadar Kürt’üz’ demişti.” diye konuşmasını sürdürmüş…

AKP’li yöneticiler PKK Açılımında yine iyice çuvalladılar ve artık nerden tutunacaklarını şaşırdılar. Başbuğ Türkeş’i ilk önce M.Ali Şahin ihanet projelerine alet etmeye kalkmış ve bizlerden cevabını aldıktan sonra bir daha “Türkeş” ismini ağzına almamıştı. Şimdi de Egemen Bağış komik komik açıklamalar yapmaya devam ediyor.

MHP’nin PKK’ya olan karşıtlığını Kürt düşmanlığı gibi gösterme kurnazlığı yapan AKP’liler ne kadar komik olduklarını bir anlasalar belki bu hallerinden vazgeçecekler ama kendilerinin farkında değiller.

PKK ve Öcalan’a karşı çıkmak Kürt kökenli vatandaşlarımıza düşmanlık mı Egemen Bağış? Sana bu akılları kim veriyor? Sana bu akılları verenin akli dengesi yerinde mi?

“Türk-Kürt kardeştir. Ayrım yapan kalleştir” sloganı Ülkücü Hareketin yıllardır kullandığı slogandır. Siz PKK’nın safında ve tarafında, bizler ise bu kardeşliği koruma arzusundayız.

Egemen Bağış, PKK’lı Orhan Doğan’ı milyonların huzurunda “Kan dökmek gerekirse vatanımızın bütünlüğü için kan da dökeriz. Devletimizi ayakta tutmak için canımızı da feda ederiz. Bundan haberiniz olsun. Yanlış yoldasınız. Kendinizi düzeltin. Eğer o yola devam edecekseniz Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni terk edin.” şeklinde fırçalayan Başbuğ Türkeş’i kiminle karıştırıyorsun da, böyle Başbuğ Türkeş’in ismini kullanarak MHP’ye akıl vermeye çalışıyorsun?

“Bu meseleyi silahla halledemediniz, gelin kanlı katil, Öcalan ile masaya oturun siyasi çözüm arayın diyorlar. Federasyonu tartışalım diyorlar. Niçin? Niyetleri oraya bir Kürdistan devleti kurabilmek. İş oraya geldi mi arkadaş kabul, pahalıdır ama hakkından geliriz.” (12 Mayıs 1994) sözleri Başbuğ Türkeş’in bugün sizlerin yaptıklarına karşı uyarıyken, Başbuğ Türkeş’in ismi üzerinden bu kadar komik duruma düşmeye ne gerek vardır?

Utanmasalar “Alparslan Türkeş yaşasaydı AKP’li olurdu” deme noktasına gelecekler bu gidişle…

Kürtlere de en büyük zulümü yapan PKK ve (AB)(D)ullah Öcalan’ı Kürtlerin temsilcisi haline getiren AKP zihniyeti ömrü Türklüğe karşı gerçekleştirilen hainliğe ve ihanete karşı mücadele ile geçmiş büyük dava adamı ama böyle küçük zihniyetli adamlar Başbuğ Türkeş’in ismini ihanet projelerine alet ediyorlar.

Egemen Bağış herhalde Başbakanı ve Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın hazırladığı Kürt raporlarında raporlarda merhum Başbuğumuz Alparslan’a “Kafatasçı-Irkçı” dediğini ömrü Avrupa’da geçtiği için herhalde hatırlamıyor.

“Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyen Recep Tayyip Erdoğan Bakanı Egemen Bağış dalga geçer gibi ara sıra tweet atıyor. Ve şunları yazıyor:

“Rahmetli Başbuğ MHP’yi çok önceden uyarmış: Milliyetçiliğimizin amacı bütün yurttaşlarımızı din, mezhep, ırk farkı gözetmeksizin sevmektir.”

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bu sözlerindeki anlam bile, etnik ırkçılığa ve bölücülüğe yol açan AKP’ye tokat iken pişkinliğe bakar mısınız?

Apo’nun yol haritasıyla yol yürüyenlerin siyasetteki ikiyüzlülüğü işte budur.

Egemen Bağış siz hangi Türkeş’ten bahsediyorsunuz bilmiyoruz ama bizim Başbuğumuz Türkeş, Türk milletine düşman olan ve Türk düşmanlarıyla kol kola yürüyen her şerefsizin korkulu rüyasıydı. Bugün onun yolundan Ülkücüler bu korkulu rüyayı yaşatma konusunda yeminlidir.

Sizde Başbuğ Türkeş’in ismini ağzına alarak, misyonunu sürdürdüğünüz Damat Feritlerin, Şeyh Saitlerin, Ali Kemallerin kemiklerini sızlatmayın Egemen Bağış…

Başbuğ Türkeş ismi Türklüğün yüce ismidir. Onu bir daha karanlık zihniyetlerinizle yan yana getirmeyin. Siz İmralı ve Kandil dostlarınızla hemhal olun…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.