Edirne Ülkü Ocaklarından Yolu Geçenler İftar Sofrasında Buluştu

Edirne Ülkü Ocaklarından Yolu Geçenler İftar Sofrasında Buluştu
20.05.2019
A+
A-
Geleneksel Edirne Ülkü Ocaklarından Yolu Geçenler bu sene de iftar sofrasında buluştu . 1972 Senesinden itibaren Edirne de varlığını sürdüren Ülkü Ocakları , kuruluş gününden bu yana Edirne Ülkü Ocaklarının bünyesinde bulunmuş kişiler iftar sofrasında buluştu.
 
Yurdun Dört Bir Yanından Yoğun Katılım Gerçekleşti
Bu sene İstanbul da toplanan Edirne Ülkü Ocakları mensupları yurdun dört bir yanından programa akın etti. Başkan Barış Gündoğdu yoğun katılım ile ilgili ‘Bu bizim büyük bir aile olduğumuzun kanıtıdır’ dedi.
 
Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Barış Gündoğdu Konuşmasında Çok Çarpıcı Yerlere Değindi ; 
Edirne ülkü ocaklarından yolu geçmiş ve o yoldan hiç sapmamış kıymetli büyüklerim abilerim kardeşlerim ülküdaşlarım , Edirne Ülkü Ocaklarından yolu geçenler iftar sofrasında buluşuyor Programımıza hoşgeldiniz hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum .
Bizleri bu gün Başbuğun izinden Liderin Emrinden ayırmayan , üç hilalin gölgesinde toplanıp iftarımızı açmayı nasip eyleyen Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun .
Bilinsin isterim ki Ülkü Ocakları dağıtan değil toparlayandır , Ülkü Ocakları ayrıştırıcı değil bütünleştiricidir, Ülkü Ocakları Kin tutmaz suçluyu da cezasız bırakmaz , Ülkü Ocakları kusurları yüze vurmaz görmezden gelir , Ülkü Ocaklarıfitneye fesata mahal vermez , tırnağından saç teline kadar fitneye fesata bulaşmışa ise ülkü ocaklarında yer vermez .
 
Ülkü Ocaklarında Siyaset Olmaz  

Ülkü Ocaklarında Siyaset Olmaz , Türk Milletine hizmet nasıl edilir bunun yolları aranır . Böyle ay ve günde iftar sofrasına dahi siyaseti alet etmeye
çalışma gayreti şahsım adına ahmaklıktır .
Oysa ne de güzel demiş dönemin alimi :
Neye açsanız onun tokluğu için çalışırsınız, bu böyledir… Derdi olan insan işiyle; boş insan kişiyle uğraşır..! Çünkü; Bir insan kendini aşan bir fikre sahip değilse ya kendiyle uğraşır ya başkalarıyla savaşır…
 
Bizler büyük bir aileyiz  

Sevgili ülküdaşlarım , Bizler büyük bir aileyiz bu gün burada toplanmış olmamız dahi bunu kanıtlar niteliktedir. Yıllar geçmesine rağmen yurdun dört bir yanından gelerek bu gün burada toyumuzu kurmuş bulunmaktayız. Ne mutludur ki böylesine büyük bir ailenin Edirne Ülkü Ocaklarının bir ferdi bir neferi olmak . Büyük emek ve özveriyle Edirnede sancağı dalgalandırmış siz büyüklerimin karşısında sizlere hitap ediyor olmayı dahi şeref bilirim .
 
Edirne Ülkü Ocakları Dününden daha iyi daha genç daha dinamik ve daha kültürlü  

Bunu gönül rahatlığı ile ifade etmek isterim ki Edirne Ülkü Ocakları Dününden daha iyi daha genç daha dinamik ve daha kültürlü bir şekilde yarınlarına koşarak hızla ilerlemektedir. Yorulmak nedir bilmiyoruz , Durmak nedir hiç denemedik , Alnımızın terini başarı sayıyor, makama ve Nimete değil, nimeti verene talibiz diyoruz .

Her şeyden evvel Sadakat  
Bu manada kıymetli büyüklerim gözünüz arka da kalmasın Biz ülkücü gençler Edirnede sizlerden miras aldığımız bu kutlu sancağı dalgalandırmak için gerekirse canımızı vermeye hazır ve nazırız.
Son olarak Edirne Ülkü Ocaklarında verdiğiniz emeklerden dolayı sizlere teşekkür ederim . Belki bir gün döneminizdeki arkadaşınız dahi unutacak olsa mücadelenizi Allah katında hiçbir zaman unutulmayacaktır. Ve Her şeyden evvel Sadakat Sadakat Sadakat diyorum
Sizleri Allah için çok seviyor ve kucaklıyorum . Allaha emanet olun
dedi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.