DOLAR 6,0488
EURO 6,5654
ALTIN 306,6
BIST 120.562
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Parçalı Bulutlu

Edirne Ülkü Ocakları’ndan Genel Başkana Hayırlı Olsun Ziyareti

Edirne Ülkü Ocakları’ndan Genel Başkana Hayırlı Olsun Ziyareti
05.02.2019
1.246
A+
A-

Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Barış Gündoğdu ve beraberindeki heyet Ülkü Ocakları Genel Başkanlığına atanan Dr. Sinan Ateşi makamında ziyaret etti. .

Edirne İl Başkanı Barış Gündoğdu görüşme sonrası şunları söyledi ;

Sayın Genel Başkanımız Dr. Sinan Ateş Beyi makamında ziyaret ederek Serhad şehrimizin kıymetli halkının selamlarını ilettik . Kendilerine Edirne için yapmış olduğumuz faaliyetleri ve yapacak olacağımız projelerden bahsettik . Sayın Genel Başkanımız bir eğitimci ve akademisyen olarak gençlik üzerinde araştırmanın ve yazmanın ehemmiyetinden söz etti .

Kıymetli Edirne halkına çok selamlarını , sevgilerini ve saygılarını ileten Sayın Genel Başkanımıza üç ilçe, bir il başkanlığı ve tüm Edirneli Asenalar ve Bozkurtlar olarak emirlerinde olduğumuzu bir kez daha bildirdik .

‘Kendisini geliştirmeyen bu cephenin gerisinde su bile taşıyamayacak.’

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş yeni dönemde Eğitim ile ilgili Projelerinden bahsetti;

Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum: Eğitim, Ülkü Ocaklarının fikirlerini yayma noktasında olmazsa olmaz bir vasıtası ve gerçeğidir. Lakin yeni dönemde üzerinde daha sistemli ve daha teferruatlı çalışmalar yapacağımız bir alan olacak.

Biz diyoruz ki “Kendisini geliştirmeyen bu cephenin gerisinde su bile taşıyamayacak.” Bu ikaz ve hatırlamamın sonuna kadar arkasındayım. Bilginin güç olduğu gerçeğinden hareketle çeşitli projeler gerçekleştireceğiz. Ülküdaşlarımızın okuyan, irdeleyen ve anlamlandıran işler yapmasını hedefliyoruz. Bu noktada ideolojik eğitimlerle beslemek kadar tarihi, fıkhi, edebi, politik, sosyolojik ve kısacası bir entelektüele yakışır düzeye sahip bir eğitim programı ve okuma düzeni oluşturacağız. Gelişmeleri Türkçe okuyan, dünyaya Türkçe bakan ve toplumu ilgilendiren her konuda en az giriş seviye bilgisine, ihtisas ve ilgi alanında ise detaylı bilgiye sahip kardeşlerimizin yetişmesi için güncel eğitim programları, özel programlar, okuma grupları, çalışma grupları ve teknolojiden yararlanarak meydana getireceğimiz “online” programlar oluşturacağız. Titiz ve detaylı bir çalışma sürecindeyiz. İnşallah kısa sürede bu anlamda güzel ve kalıcı işleri başaracağımız adımlar atacağız.

Ocağımızın süreli yayın organı olan Ülkü Ocakları Dergisi’nde de bu konuda yeni tasarruflarda bulunacağız.

Bundan böyle aynı formatta ve aynı font kullanılarak yayımlanacak dergimiz ile Ülkü Ocakları Dergisi’ne elle tutulur bir imaj kazandırmayı amaçlıyoruz. Bunun yanında dergimiz bu sayıdan itibaren hakemli dergi olarak yayınlanacaktır. Oluşturduğumuz yayın kurulu ile yayınlanmak üzere gönderilen makaleler alanında uzman akademisyenlerin incelemesinden geçecektir. Bu sayede yazılarımızın niteliğinde önemli bir sıçramayı hedeflemekteyiz. Bunun yanında yine müjdesini buradan vermek istediğimiz iki yeni dergi çalışmamız var. Orta öğretim gençliğine yönelik bir dergi ve bir kültür-sanat-edebiyat dergisini en kısa zamanda ülküdaşlarımızla buluşturacağız.

Eğitim faaliyetleri yoluyla özellikle edindirmek istediğimiz duyarlılık ise çevre duyarlılığıdır. “Sigara söndürdüğün kumsal, çocuk bezi attığın dere, kırık şişe bıraktığın çimen, poşet saçtığın deniz de vatan toprağı!” diyerek bir vatanı sevmenin onun insanını, doğasını, yer altı ve yer üstündeki her türlü kıymeti korumasıyla mümkün olduğuna dikkat çekeceğiz. Bu farkındalığı artırmak için kurduğumuz çevre birimi ile kısa zamanda önemli projeler hayata geçirmek niyetindeyiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.