Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu

Düşen Kobani değil, Türkiye!

22.10.2014
A+
A-

ABD-PYD ilişkisi resmen doğrulandı.
PYD, “ABD ile ilişkimiz yeni değil ama Türkiye kırılmasın diye gizli tuttuk” açıklaması yaptı. Zaten ABD ile ilişkimiz yok deseler de, inanmak saflık olur. ABD’nin Türkiye gibi bir devlet ile ilişkisi bile tek taraflı kullanım esasına dayanıyorken, kıytırık bir örgütle ilişkisini, varın siz hesap edin.
ABD, PYD’ye silah desteği sağladı. Yani PKK’ya…
Türkiye’nin PKK’ya vermediği silahı, ABD verdi.
Peki, Türkiye gerçekten de PYD’ye silah vermedi mi?
ABD kuyuya bir taş atsın, AKP o kuyuya Türkiye’yi atar!
Bunun o kadar örneklerini görüp yaşadık ki; Irak’ta, Libya’da, Suriye’de ve şimdi PYD, Barzani konusunda…
PKK’ya silah vermeyi, AKP cenahında ilk dillendiren Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış olmuştu. İktidar bu silahların ileride Türkiye’ye doğrultulması korkusundan ziyade, gelecek tepkilerden çekindi. Çünkü eğer AKP iktidarı böyle bir endişe taşısaydı, Barzani’ye silah vermezdi.
Barzani’ye verilen her silah, ileride Türkiye’ye ölüm getirecektir.
Bir düşünelim: ABD, PYD’ye silah veriyor. Türkiye, Barzani’ye…
Şu rol ve görev paylaşımına bakar mısınız!
Her şey BOP için!
“Büyük İsrail” uğruna, AKP’nin ABD ile kurduğu “Stratejik” ve “Katılım” ortaklıkları, takır takır işliyor. “Süreç devam ediyor” yani!
AKP iktidarı için “Türkiye, Kürdistan’ı kendisi kuruyor” yorumlarını yapanlar, bir gerçeği örtmek için bu yorumları yapmışlardı. Türkiye, Kürt Yahudileri ile birlikte ne yazık ki Büyük İsrail’i kuruyor. Türkiye’den kastımız elbette iktidar.

Şimdi öğreniyoruz ki Barzani’nin Peşmergeleri, Kobani’ye gitmek üzere Türkiye’ye geliyor. Tabi gerçekten Kobani için mi geliyorlar, onu da zaman gösterecek. “Kobani düşerse Türkiye düşer” diyenler, “Kobani düşmeden Türkiye düşecek” demek istemişler!
“Torba” tezkerenin içinde ne vardı bir hatırlayalım: Yabancı silahlı unsurların Türkiye’ye gelmesi…
ABD başta olmak üzere, Avrupa ülkelerinin hemen hepsi kara ordusu göndermeyeceklerini baştan açıklamışlardı. Meğer yabancı askerlerden kastettikleri, Peşmergelermiş. Artık tezkereye “evet” diyenler, ellerinde çiçeklerle Barzanistan askerlerini(!) karşılamaya giderler!
Barzani ile gurur duyanlar, ona silah desteği sağlayanlar için Peşmerge “yabancı” bile sayılmaz!
Aileden!..
Suriye içinde tampon bölge ısrarında olan Davutoğlu Hükümeti’nin bu talebi, Türkiye içersinde bir tampon bölge ile sonuçlana da göresin!
Çünkü ne deseler hep tersi oluyor da!..
Türkiye kendi içinden geriye çekilerek “güvenli bölge” adı altında, toprak kaybı ile karşı karşıya kalabilir.
IŞİD filan, hep hikâye!
PYD ve PKK’da hikâye!
Herkes görecek bunu…
Barzanistan için kullanılıp atılacaklar. Türkiye’nin bölünme işleri tamamlansın, bakın sonra neler olacak?
ABD’nin PYD’ye silah vermesi, Salih Müslim’in Barzani’yi kabul etmesinden sonra gelmesi çok dikkat çekici. Barzani Kuzey Suriye’yi de kotardıktan sonra, PYD tasfiye edilebilir. Yahudi Kürt ailesi başkanlığında kurulan Yahudi Kürt Devleti, çatıdır. Bu çatıyı kabul etmeyene hayat tanımazlar. PYD ve PKK çatıyı redderse imha edilirler.
IŞİD baskısı ile PYD, Barzani’yi kabul etti. IŞİD Kobani’den çekilirse şaşmayın. Amaç tamamlandı çünkü. Aynı yolla PKK da kabul edecektir. Türkiye’de PKK- IŞİD savaşı çıkarsa şaşmam. Yani bugün “Kobani Kobani” diyenlerin, yarın “amani amani” demeleri mümkün! Kim ne derse desin IŞİD, ABD’nin Büyük İsrail sopasıdır. O sopa, Kürt unsurlarını “terbiye” ederek Barzanistan’ın parçası yapacaktır.
Ama olan Türkiye’ye oluyor. Coğrafyasını kaybeden Türkiye,komşularını, gücünü, enerjisini kaybeden Türkiye’dir. “Müzakere” ve “teskere” adları altında işgale hazırlanan bizim ülkemiz.
“Kobani’ye bak oyunu” oynanıyor Türkiye’de
Düşen Kobani değil, Türkiye!
Bunu hala mı anlamıyoruz?

Yusuf Karaca

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.