Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Gök Gürültülü

Duruma Göre Değişen Abdest Şüphesi !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
23.12.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Bakan ve çocuklarının karıştığı yolsuzluk ve rüşvet olayından sonra başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm AKP’li bir telaş sardı ve hepsinin kimyası bozuldu. Şuan Anadolu’nun en ücra köşesinde bile AKP’nin karıştığı bu yolsuzluk ve rüşvet olayı konuşulmaktadır. Kimi öfke ile AKP’ye tepki göstermekte ,kimi de ayakkabı kutusu içinde evde milyonları saklama olayı üzerinden bol bol espiri üretmektedir.

AKP’yi yakından takip eden bizler bu yolsuzluk ve rüşvet olaylarına şaşırmadığımız gibi , AKP’nin de bu yolsuzluk ve rüşvet olayındaki tutumunu da kendi içinde çok tutarlı görüyoruz.

Çünkü AKP yüzyılın en büyük vurgunu olan Deniz Feneri yolsuzluğunda da aynı taktikleri uygulayarak ,yolsuzluğun üzerini örtmüştü. O yolsuzluk olayında da Başbakan başta olmak üzere birçok AKP’li bakanın ve partilinin adı karışmıştı. Başbakan Deniz Feneri yolsuzluğunu haber yapan ve takipçisi olan herkese öfke kusuyordu. En ufak haber çıkan medyaya savaş bile açmıştı. Deniz Feneri yolsuzluğunu soruşturacak savcıları görevden alıp , onların hakkında soruşturma açtırıp, haklarında hapis cezası bile istediler.

Deniz Feneri yolsuzluğunda da aynı bugün çıkan yolsuzluk ve rüşvet olayında davrandıkları gibi davranmışlardı.

Deniz Feneri yolsuzluğunda Başbakan “Hayatımda yan yana gelmedim , tanımıyorum” dediği zanlılarla fotoğrafları ortaya çıkmıştı. Bu yolsuzluk ve rüşvet olayı içinde Bülent Arınç “Birbirlerini tanımayan insanlar yan yana getirildi” savunmasına girmişti. Bakan ve çocuklarının yolsuzluk ve rüşvet olayının en popüler ismi Rıza Sarraf’la her köşe başında fotoğrafları ortaya çıktı. Taktik ,kullanılan dil ,yalan ,dolan hep aynı…

Deniz Feneri yolsuzluğunun millete yansımaması için ne yaptılarsa aynısını şimdi yapıyorlar. Savcının elinden dosyayı , polislerin elinden görevi aldılar.Yargıda hemen AKP’yi kurtaracak önlemleri aldılar. Yolsuzluk ve rüşvet olayını soruşturan polisleri görevden aldıkları yetmiyor gibi, Türkiye genelinde Emniyet üzerinde operasyon yaptılar. Düz mantıkla düşünen herkes Türkiye genelinde yapılan bu operasyonun okumasını şöyle yapabilir: “Demek ki Türkiye’nin her yerinde yolsuzluk ve rüşvet olayları var ki AKP bunun önlemini alıyor”

Burada en ilginç olan ise bu son ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürüten savcının AKP’nin bugüne kadar toz kondurmadığı Zekeriya Öz olmasıdır.

Zekeriya Öz’ün soruşturduğu ve AKP’yi direkt ilgilendiren bu yolsuzluk dosyasını “Uluslar arası güçler AKP’ye operasyon yapıyor” şeklinde ağıta dönüştürmenin mantığı var mıdır? Asla yoktur.

Çünkü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bakın bu savcı için daha önce neler söylemişti: “Şu anda da Türkiye’de “Temiz Eller Operasyonunu” yapanlara saygı duysunlar. Niye ona durmadan vuruyorsunuz. Bırakın bakalım nereye varacak bu işin sonu. Rahat olun. Anadolu’da güzel bir söz var: Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz.”

Aynı savcı AKP’nin hırsızlıklarını ,yolsuzluklarını ve rüşvet olayını çıkarınca Başbakan Erdoğan bakın şimdi ne diyor : ‘Savcı, yok ‘Marmaraymış’ yok ‘ruhsat niye verdin’ diye operasyon yapıyor. ‘Yok burası yeşil alan yok burası imarlı mı’ diye operasyon yapıyor. Savcı savcılığını yapsın, sen imar müdürü müsün ki nereden bileceksin bunları. Bu savcı orada burada bunlardan öç alacağım deyip duruyormuş’

Demek ki Başbakanın abdestinden şüphesi işine gelen kısmına göre değişiyor ve şüpheli hale geliyor.

Asıl bomba ise 2009 yılına kadar AKP’nin hırsızlıklarını ,yolsuzluklarını ve rüşvetlerini yazan ,sonradan AKP yalakalığına terfi eden ve Başbakanın Başdanışmanı olan Yiğit Bulut AKP’nin yolsuzluk ve rüşvet olayını nasıl saptırıyor bakın.

Bu olay Yiğit Bulut’a göre “Finansal Ergenekon Halkbank’ın Datalarının Peşinde” olmakmış !

Yiğit Bulut akli dengeni tümden mi kaybettin yoksa yine sarhoşluk hali mi? Yahu bu yolsuzluk ve rüşvet olayını yöneten savcı Ergenekon davasını yöneten savcı Zekeriya Öz ! Alo ayıl artık…

“Deniz Feneri Yolsuzluğu AKP’ye Ergenekon’un tezgahıdır” diye savuşturmaya çalıştılar da , Ergenekon davasına bakmış Savcının yönettiği yolsuzluk ve rüşvet dosyası da “Ergenekon’un işi” denir mi ? Bahsettiğimiz AKP mantığı ise , ampulün tümden patlamasını önlemek için her şeyi diyebilir.

Aynı 11 yıldır ABD ve İsrail’e hizmet edip , şimdi çıkıp “bize operasyonu ABD ve İsrail yapıyor” diyerek muhafazakar kesimleri aldatmaya çalıştıkları gibi… Sanki kutularla parayı evlere CİA,MOSSAD ajanları koydu, sanki bakan ve çocukları arasındaki telefon görüşmelerini silah zoruyla yaptırdılar ,sanki rüşveti zorla verdirdiler… Allah’tan korkma ,kuldan utanma olmayınca bunlardan her şeyi beklemek lazımdır.

Hırsızlık ,yolsuzluk ve rüşvet var mı yok mu? Ne uzatıyorsunuz….

Yaptıkları her hareket ,yaptıkları her propaganda “Bizde her türlü yolsuzluk ,rüşvet ,hırsızlık var” imajını öyle veriyor ki…Telaşda oldukları için kendilerinin farkında bile değiller..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.