Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Dünya’ya Devlet dersi…

18.04.2018
A+
A-

Dünya ve bölgemizde yaşanan değişim süreci önemli gelişmelere sebep olurken, Türkiye’nin bu süreçte izleyeceği milli yol haritası önem taşıyor.

***

Dünya’da aslan payını kapma yarışı, Ortadoğu’da çıkarların savaşı sürerken Türkiye’nin bekasını koruma adına Bozkurt duruşu önem kazanmıştır.

***

Sayın Devlet Bahçeli’nin son 6 aylık grup konuşmalarına dikkat edersek, dış ilişkilerimiz ve dış politikada ülkemizin izlediği politikalara milli ve yerli bir nizam getiren bir insiyatif aldığını fark ediyoruz.

***

Sayın Bahçeli’nin Bozkurt duruşlu milli siyaset çizgisi TBMM Grup konuşmalarının ülkemizin milli ve kırmızı çizgilerinin altını kalınca çizen netlikte olması, dış odaklara nizam, iç odaklara uyarı niteliği taşımaktadır…

***

MHP’nin dünkü TBMM grup toplantısında, Lider Bahçeli yine tarihe not düşen açıklamalar yaptı;

Suriye ekseninde gelişen olaylara ilişkin, “ABD, İngiltere, Fransa 100 füze atarak harekât yapmıştır. Küçük çaplı bu harekât mesaj yollamıştır. İran  bu harekâta tepki göstermiştir. Rusya’nın karşılık vermeyerek eleştirmesi ABD ile gizli kapaklı hesapların olduğunu göstermektedir” değerlendirmesi yapan Bahçeli Suriye ekseninde gelişen olaylara Türkiye’nin izlediği stratejiyi Rusya ve ABD tartışmalarının sakinleşmesi açısından doğru bulmuştur…

***

Bahçeli, Suriye’de gelişen olaylara dair Fransa ganimet avcılığı peşinde, ABD ise Münbiç’te ayak direyerek yeni şartlar oluşturmak istiyor dedi.

***

7 yıldır süren Suriye serüvenin de gelişen olaylara ve ABD-Rusya çekişmesine bakınca sahnelenen flu oyunun arkasında gizli bir ajandanın varlığı hissedilse de içeriğin netleşmemiştir.

***

MHP lideri Sayın Bahçeli bu noktada dün TBMM grubunda zihinleri netleştirecek dış ve iç gelişmelere dair kronolojik sıralama ve tarihi bir konuşma yapmıştır.

**

Ortadoğu üzerinden sınır boyumuzda kurgulanan emperyal oyuna dikkat çeken Bahçeli, Konvansiyonel silahlar ile akıtılan kana tepki vermeyen Batının ve BM’nin şimdi ganimet avcısı gibi Suriye’ye üşüşmelerinin şüpheli olduğunu milleti ile paylaşmıştır.

***

Sayın Bahçeli Dış gelişmelerin paralelinde içerde kurgulanan oyunlara da dikkat çekti;

Emperyal oyuncuların döviz, faiz, sıcak para silahlarıyla kriz ve kaos planından söz etmesi dikkat çekicidir.

***

Aynı zamanlama içinde CHP’nin nifak elebaşılığına soyunup yancılarıyla birlikte krizlerden siyasal sonuç çıkarma yanlışına düştüklerine dikkat çeken Bahçeli, “Devleti kurduğunu söyleyen CHP devlete kafa tutmak için kolları sıvamıştır” sözleriyle CHP’nin büyük bir yanlış içinde olduğunu vurguladı.

***

Sayın Bahçeli’nin önemle üzerinde durduğu başka bir konu da; Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve milli ittifak konusudur.

Bahçeli; Türkiye’nin dış ve iç gelişmeler karşısında, 16 Nisan referandum sonuçları ve Yenikapı ruhuna sadık kalınacağının altını çizmiştir.

***

MHP Lideri Bahçeli’nin milli ve dik duruşu ve sürece sadakati Türkiye’nin bekası ve milli iradenin devlet yönetimine yansıması açısından son derece önemlidir…

***

Nitekim Sayın Bahçeli Türkiye’nin siyasal iklimi üzerindeki ağrı yükün 3 Kasım 2019 seçilerine kadar taşınmasının tehlike ve zorluklarını anlatarak seçim sürecin öne çekilmesinin doğru olacağını söylemiştir.

***

Bahçeli’nin bu tarihi çıkışının önemini ve gerekliliğini anlamak, milletimizin lehine olacaktır..

***

Türkiye üzerinde artırılmak istenen ağır yükü taşımak yerine 26 Ağustos’ta milli iradenin tecellisi için çifte seçim sandığının ortaya konması Dış odaklı oyunlara alet olan iç mihraklarının da boyunun ölçüsünü alması önemli olacaktır.

***

Çünkü Dış ve iç kriz tellarının, içerdeki işbirlikçilerinin şuursuzca ve ihtiraslarının esiri olarak yapmış oldukları manevralar Türkiye’nin üzerinde ağır yükler oluşturmaktadır…

***

MHP lideri sayın Bahçeli’nin tarihe not düşen şu önemli sözlerine dikkat çekmek istiyorum; “Türkiye’nin 3 Kasım 2019’a kadar dayanması kolay değildir. 3 Kasım 2019’a kadar ulaşmak her dakika zorlaşmaktadır. Partimiz mahalli idareler seçimleri hariç geçerli olan Cumhur İttifakı vardır. Türkiye’nin bekası açısından Cumhur ittifakının korunması elzemdir” bu sözleri iyi okumak değerlendirmek gerekir.

***

Türkiye’nin milli birlik ve bekasının teminatı olan MHP liderinin dünkü grup konuşmasının içeriği milli duruşu ve net tavırları millete güven, dış odaklara ders niteliği taşıyan konuşmalar olmuştur.

***

Sayın Bahçeli’nin özellikle vurguladığı seçimlerin erkene alınması ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayat bulması ve geniş tabanı temsil eden İttifak modelinin korunması, gerçekten Türkiye’nin bekası için hayati ve elzemdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.