Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Dünya Lideri, Kabadayı Recep Tayyip Erdoğan Neredesin?

25.06.2014
A+
A-

Ali Kerküklü

Irak Şam İs­lam Dev­le­ti (IŞİD), Irak’ta Türkler’e ve Türkmenler’e savaş açtı. Astığı astık, kestiği kestik Recep Tayyip Erdoğan seyrediyor, laf etmiyor.

Türkmenler katlediyor

Rehineler ortada yok, Türkmenler katlediliyor 80 va­tan­da­şı­mı­zı Ira­k’­ta meç­hul bir yerde re­hin tu­tan gö­zü dön­müş IŞİD, Türk­men ken­ti Te­la­fe­r’­de kat­li­ama baş­la­dı. Türk­men­ler’­den 60’ı öl­dü­rül­dü.

IŞİD se­nin ne­yin?

Ülkedeki her pro­tes­to­da, Ge­zi ey­lem­le­rin­de, mu­ha­lif eleş­ti­ri­lerde as­lan ke­si­len Erdoğan, her ne hik­met­se IŞİD’a se­si­ni çı­ka­ra­mı­yor…

Bu katliamı dünya kınadı, Erdoğan Hükümeti kınayamadı

AKP Hükümeti, IŞİD’a hâlâ ‘terörist’ diyemiyor!

Türkiye’nin IŞİD ve Kürt peşmerglere karşı sessiz kalması, Iraklı Türkmenler’i isyan ettirdi. “Türkiye bizi para ve petrole tercih ediyor. Teröristlerin insafına bırakıyor” diyorlar. Musul’dan sonra Türkmen kenti Telafer de düştü.

Onbinlerce Türkmen yalın ayak ölümden kaçıyor…

Türkmen katliamı başladı:60 ölü

Bin 700 askeri katleden dinci terör örgütü IŞİD, dün sabaha karşı Telafer’deki direnişi kırdı. Kentteki 200 bin Türkmen, yerinden yurdundan oldu.şimdi bunlar ne olacak?

Irak Şam İs­lam Dev­le­ti (IŞİD) ad­lı te­rö­rist ör­güt, Ira­k’­ın Mu­sul ya­kın­la­rın­da­ki Te­la­fer kenti­nin kon­tro­lü­nü ele ge­çir­di. Irak Türk­men Cep­he­si Te­la­fer 1’in­ci Bü­ro So­rum­lu­su Ha­zım Dev­let, dün sa­ba­ha kar­şı Te­la­fe­r’­in düş­tü­ğü­nü açık­lar­ken, 60 Türk­me­n’nin öldür­dü­ğü­nü id­di­a et­ti. Baş­ba­kan Er­do­ğa­n’­ın ‘te­rö­ris­t’ di­ye­me­di­ği IŞİD üye­le­ri baş­ta Mu­sul ol­mak üzere bir­çok ye­ri ele ge­çir­miş­ti. İş­te Türk­men böl­ge­sin­de ya­şa­nan­lar:

Türkiye seyretti, Türkmenler, IŞİD’e teslim edildi

IŞİD, ön­ce­ki gün sa­bah sa­at­le­rin­den iti­ba­ren gün bo­yu ha­van top­la­rıy­la yak­la­şık 400 bin Türk­me­n’­in ya­şa­dı­ğı Te­la­fe­r’­e sal­dı­rı dü­zen­le­di. Te­la­fe­r’­e gir­me­ye ça­lı­şan IŞİD men­sup­la­rı ile 6 bin Türk­men gö­nül­lü ve Mer­ke­zi Hü­kü­me­te bağ­lı as­ker­ler ara­sın­da gün bo­yu ça­tış­ma­lar ya­şan­dı. Ha­va­nın ka­rar­ma­sıylaTe­la­fe­r’­in kon­tro­lü IŞİ­D’­in eli­ne geç­ti. IŞİ­D‘­in Te­la­fe­r’­e gir­me­si­nin ar­dın­dan bin­ler­ce Türk­men göç et­ti.

Türkmenlerin kanı kimin boynunda?

AKP hükümetine sert tepki

IŞİ­D’­in sal­dı­rı­la­rı al­tın­da olan Türk­men­ler, ses­le­ri­ni twit­te­r’­dan du­yur­ma­ya ça­lış­tı. Yapı­lan pay­la­şım­lar­da, Tür­ki­ye­’de­ki bir­çok si­ya­set­çi ve ga­ze­te­ci­ye ses­le­ni­le­rek “Telafer­’de kat­li­am var. Se­si­mizi du­yur­ma­mı­za yar­dım edin. Uyu­ma Türk, Te­la­fer kan ağ­lı­yo­r” di­ye ya­zıl­dı. Türk­men­ler, “Türk hü­kü­me­tin­den bek­le­di­ği­miz des­tek ma­ale­sef ki gel­me­miş­tir. Hiç ol­maz­sa du­a edin…” di­ye yaz­dı

Sesimizi Duyun!

Türkmen varlığı tehlikede, Silahlanma Çağrısı Yapıldı!

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi Kerkük’te düzenlendiği toplantıda, Türkmen siyasi tarihinde bir ilke imza attı. Salihi: “Türkmen Telafer’in IŞİD’in eline geçmesinin ardından Kerkük’te gençleri silahlanmaya çağırdı. Kerkük’te ve diğer Türkmen yerleşim bölgelerinde kendilerini korumak için silahlanmaya çağırdı. Bugün bizi yok etmeye çalışıyor, o yüzden kendimizi ve bölgelerimizi korumak için silaha sarılacağız. Türkiye’den bekledikleri yardımı alamadıklarını. Bu tarihi sorumluluktur. Irak’ta Sünni-Şii çatışması var ama Telafer’deki saldırının nedeni onlar Türkmen olduğu için. Önlem alınmazsa gelecekte Irak’ta Türkmen varlığından kimse söz etmesin” dedi.

Türkmen kentleri Kerkük ve Tuzhurmatu Recep Tayyip Erdoğan’nın petrol ortakları peşmergelerin işgali altında, Türkmen kenti Talefer ise Türk Hühümeti’nin eğittiği ve silahlandırdığı IŞİD’in işgali altında.

Türkmenleri yerinden yurdundan edip göçe zorlamak ve Katletmek. Tarihi sorumluluğu olan Türkiye ve Türk Milleti yaşanan bu vahşete sessiz kalmamalı soydaşlarımızın acıları paylaşılmalıdır. Türkiye için hem tarihi, hem ahlaki hem de siyasi bir sorumluluktur.

Kerkük, Musul, Telafer, Tuzhurmatu’daki Irak Türkleri, Gazze kadar, Suriye kadar, Mısır Kadar veMyanmar kadar Müslüman değil midir?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.