Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

‘Dünya beşten büyük’ ama İsrailden küçük!

09.09.2013
A+
A-

Başbakan Erdoğan bazen öyle laflar ediyor ki, anlayana aşk olsun. Kendisi söylediklerinden bir şey anlıyor mu? Onu da bilmiyoruz. “Laf olsun torba dolsun” türü konuşmalar.

Bir ara tutturmuştu “biz dinsel ve etniksel milliyetçiliğe karşıyız” diye. Ne demek istediğini “Ben Türk değil, Gürcüyüm” sözünden sonra anladık. Meğer Başbakan Türklüğe karşıymış. Türklüğü Anayasa’dan çıkarmak için verdikleri uğraşı herkes biliyor.

Dinsel Milliyetçiliğe de karşıymış…

“Sadece benim dinim Hak’tır” görüşü Başbakan’a göre dinsel milliyetçilik oluyor. Trabzon Of konuşmasında “dört Hak din var” sözünü de bu sebeple söylemiş olmalı. Cami–Kilise–Havra’nın üçüne birden “ibadethane” diyen, üçünü eşit gören Başbakan…

Hâlbuki en büyük din milliyetçisi, Hazreti Allah’tır. “Sadece İslam Hak’tır” diye ayet İslam dinini kıyamete kadar teminat altına almıştır. Ayrıca kim İslam’dan başka bir din icat ederse o dinin katında hiçbir öneminin olmadığını da beyan buyurmuştur.

Başbakan politikalarıyla sadece ülkeyi bölmedi. Dini, imanı, İslam’ı ve Müslümanları da böldü!

Reyhanlı saldırısında “Elli beş Sünni vatandaşımızı kaybettik” diye açıklama yapmıştı. Yani sadece dirileri değil, ölüleri bile böldü Başbakan!

Şuanda Davutoğlu Ahmet ile birlikte BM’yi bölmeyi hedeflemişlerdi ki, olmadı! Verip veriştirdiler.

Yok, efendim “dünya beşten büyükmüş, dünya Beş ülkenin gözlerinin içine bakıyormuş, Ey BM! Sen ne işe yararsın?” diye çıkışıp duruyorlar. Söylediklerinin hiçbir değeri yok maalesef… Tıpkı milliyetçilikle ilgili sarf ettiği sözler gibi…

Hepsi iç piyasada tüketilmek amaçlı sarf edilmiş, boş sözler.

G–20 zirvesinde bir çıngar çıkaracak diye ödüm patladı. Ama yine bir bayrak gösterisi ile işi sonlandırdı çok şükür!

Bütün umutlarını Suriye’ye müdahale etmeye bağlamışlardı. Bir savaş çıkarıp tüyeceklerdi. Müzakere ile büyüyen terör canavarına verdikleri devlet olma sözü başta olmak üzere; biten ekonomiye kadar, her şeyden sıyıracaklardı bu sayede.

Yine de ne yapacakları hiç belli olmaz. Çünkü yolun sonuna geldiler. Suriye konusunda tüm tükürdüklerini yalayacaklar.

G–20 zirvesinde Esad’ın kimyasal silah kullandığı yalanına kimseyi inandıramadılar. Buna Obama’da dâhil… Ama Davutoğlu Ahmet ve Tayyip Bey bu işe inanan yalnız ikililer olarak tarihe geçtiler! “Esad yüz bin insan öldürdü” yalanına da sadece ikisi inanıyor.

Batı Rusya tehdidi karşısında, müdahaleden söz etmezken, bizim ikili halen savaş tamtamları çalıyorlar. Bunlar ne yazık ki, bin yıl İslam’ın askerliğini yapmış büyük Türk milletinin temsilcileri olarak seçilmişler. Haçlıyı Müslüman bir ülkeyi işgal etmesi, yakması ve yıkması için kışkırtıyorlar.

Bunu yaparken de kendi halklarına yalan söylüyorlar. Güya Suriye’de Esad halkını katlediyormuş. Bu beyler, Amerika ve İsrail ile birlikte Suriyeli Müslümanları Esad’ın zulmünden kurtarmak istiyorlar. Müslümanları Amerika ve İsrail ile birlikte kurtarmak istiyorlar!

Şu kuyruklu yalana bakar mısınız lütfen.

BM’den müdahale yönünde bir karar çıkmayınca da ‘dünya beşten büyük’müş, boş sözlerini tekrar edip duruyorlar. Dünya beşten büyük ama İsrail’den küçük beyefendi!

Sıkıysa BM’yi, İsrail Filistinlilere kimyasal silah kullandığı için müdahaleye çağırın. Suriye’ye müdahaleyi İsrail için istediklerinizi sanki kimse bilmiyor. Obama zirvede “Suriye’ye İsrail’in güvenliği için müdahale ediyoruz” demedi mi? Bunu yandaş kanallarınız gizledi diye, kimse duymadı mı sanıyorsunuz?

Dünya maalesef İsrail’den küçük…

Dünya ile top gibi oynuyorlar. Seçip boynuna astıkları ödüllerle, insanlara ülkelerini bile böldürüyorlar. Bu nasıl bir değişim ve dönüşüm aman Allah’ım?

ABD, Irak’ı İsrail için işgal etti. İsrail uğruna bu ülkede tam bir buçuk milyon Müslüman’ı katletti ve trilyon dolarlarını harcadı. Bu yolda binlerce askerini feda etti.

ABD, Mısır’ı İsrail için karıştırdı. İsrail için bu ülkeyi üçe bölmeyi hedefliyor. Yine İsrail için, yirmi iki İslam ülkesini parçalayacak büyük bir proje geliştirdi(BOP). Ve Tayyip Bey’i bunun Eş başkanı yaptı. Türkiye’yi de, İsrail için bölüyorlar.

“Kan akmasın” yalanı ile Öcalan’a teslim olan iktidar, neden Suriye ile savaşmayı bu kadar çok istiyor?

Çünkü bu savaşı da İsrail’in güvenliği için istiyor. ABD ile ‘katılım ortağı’ olmanın gereğini yapıyor. Öcalan ile anlaşmayı da İsrail için yaptılar.

Sayın Başbakan’dan beklenen; dünyanın beşten büyük olduğunu dile getirip durmak değil. Dünyanın İsrail’den büyük olduğuna hatta Allah’ın her şeyden büyük olduğuna iman edip, gereğini yapmaktır. Ancak bunun için çok geç!

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.