DÜN “PYD MEŞRUDUR” DİYENE BAK SEN!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
05.02.2018
A+
A-

Terör örgütü PYD-YPG teröristbaşı Öcalan tarafından kurulmuştur. Tüzüğünde yer alan her şeyde tek ölçü doğal olarak teröristbaşı Öcalan’dır. PYD 2003 yılında kurulmuştur fakat isminin çok duyulduğu dönem Suriye’de başlayan iç karışıklık zamanıdır. ABD, Suriye’de rejimi devirmek için dört beş yıl önceden silah yardımına başlayıp PYD’yi palazlandırmıştı.

Türkiye’de bu suça ortak olmuştu. “Bizden habersiz Ortadoğu’da yaprak kıpırdamaz!”  diyen dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun derin stratejileri Türkiye’yi bu suça ortak etmişti.

ABD PYD’ye el atmışken, Türkiye’de PYD’yi şirin ve meşru gösterme görevini de Ahmet Davutoğlu’nun derin stratejileri üstlenmişti.

Ahmet Davutoğlu terör örgütü ve terör örgütünün başındaki için aynen şunu diyordu : “Aynı gün Salih Müslim’i Türkiye’ye getiriyoruz. Bakın kaç jest arka arkaya. Bir anlamda “meşru görüyorum seni” diyoruz”

Geçtiğimiz hafta “AHMET DAVUTOĞLU’NUN OLDUĞU YERDE MİLLİ DURUŞ OLMAZ! ” başlıklı yazı yazıp Ahmet Davutoğlu’nun tekrar piyasada görünür olmasını eleştirmiştim. En çok desteği de AKP içindeki yetkililerden ve AKP’ye oy veren kişilerden aldım. Çünkü milli hassasiyeti olanlar Ahmet Davutoğlu’ndan çok rahatsızdır. AKP’yi geçmişte birçok ihanete, gaflete onun derin stratejilerinin bulaştırdığına inanıyorlar. Afrin operasyonu sürerken onun ortalıkta görünmesi ve  “Cumhurbaşkanı Erdoğan onunla Afrin operasyonunu konuştu” haberlerinin yapılması Türkiye’de milli hassasiyet sahibi herkesi üzmektedir.

Başbakan iken “PYD’yi meşru gören” , “Salih Müslim’i Türkiye’ye getirmekle övünen” birisinden Afrin operasyonu hakkında bilgi almak elbette sağlıklı olmaz. Türkiye’nin stratejilerinin karşı tarafa gitmesine de zemin sağlayabilir.

Dün, PYD’yi meşru gören Ahmet Davutoğlu bugün “Sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör kuşağını engellemek ülkemizin en meşru hakkıdır. Allah, Silahlı Kuvvetlerimizin ve Özgür Suriye Ordusu’nun yardımcısı olsun.” twitini atıyor.

Dün PYD’yi meşru görmese, belki de bugün Afrin operasyona ihtiyaç olmayacaktı.

Ahmet Davutoğlu ortada göründükçe AKP’nin PYD ilişkileri milletin gözünde tekrar canlanmaktadır.

HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in meclis kürsünden söylediği “Sırtımızı PYD’ye YPG’ye dayıyoruz lafına çok hassasiyet gösterdiniz. Bunu söylerken tek değildik. Sayın Ahmet Davutoğlu da bunu söyledi. Soruyorlar ya neler konuşuldu diye, Sayın Ahmet Davutoğlu, Rojava’ya, PYD’ye teşekkür etti”  sözleri kulağımızda çınlamaktadır.

“YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nu yerden yere vururken, Ahmet Davutoğlu’nun PYD’yi meşru gördüğünü, başındaki terörist Salih Müslim’e gösterdiği ilgiyi de elbette hatırlatmakta gerekmektedir.

Ahmet Davutoğlu eğer bu milletten terör örgütü PYD ve başındaki terörist Salih Müslim’e sahip çıkma adına yaptığı yanlışlardan yüksek sesle özür diliyorsa, onu da duyalım ve değerlendirmelerimizi ona göre tekrar yapalım.

Böyle bir durum yokken Ahmet Davutoğlu’nun Afrin konusunda sanki akil adam gibi sunulması da moralleri bozmaktan başka hiçbir özelliği olmayacaktır.

Barzani’nin sözde Kürdistan için yaptığı referandum için “25 Eylül referandumunun ortaya çıkardığı bütün sonuçlar müzakerelere fırsat tanımak üzere dondurulmalıdır.” Diyen Ahmet Davutoğlu değil miydi? Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım “Barzani’nin referandumunu tanımıyoruz” diyerek Irak hükümeti ve İran’la işbirliği yaparak Barzani’yi köşeye sıkıştırırken Ahmet Davutoğlu Barzani’den yana saf tutmamış mıydı?

Şimdi böyle birine Afrin sorulur mu?

Barzani’nin referandumuna bir nevi sahip çıkan Ahmet Davutoğlu’na MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli o günlerde “Stratejik derinlikte az kalsın Türkiye’yi boğmak üzere iken görevden el çektirilen bu zihniyet, şimdi kalkmış, sanki fikrin nedir diye sorulmuş gibi mesajlar verme gereği duymuştur.” derken haksız mıydı?

Ahmet Davutoğlu mümkünse Türkiye’de hiç görünmemeli ve hiçbir konuda açıklama yapmamalıdır.

Türkiye mücadelesinde ilerlemek istiyorsa, Ahmet Davutoğlu gibiler hiçbir konuda muhatap alınmamalıdır.

Ahmet Davutoğlu gibilerin derin stratejileri Türkiye’yi bu hale getirmişti, şimdi onları temizlemek için bunların varlığı yok hükmünde muhatap kılınmalıdır.

AKP milli konularda olumlu ve doğru hamleler yapmaya başlamışken, Ahmet Davutoğlu gibilerle bunu gölgelememelidir. Birçok AKP’li de zaten bunun farkındadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.