DOĞU TÜRKİSTAN KAN AĞLIYOR

26.06.2019
A+
A-

Kamu oyunun sessiz ve sedasız bir şekilde takip eder gibi göründüğü ; Ara küçük bir çocuğa ben buradayım demek manasında işaret edildiği bir halin adı Doğu Türkistan. Esaretin ve işkencenin Nirvana’sında; arsızlığı ve soykırımın ayyuka çıktığı alanın adı ; Doğu Türkistan. Kızıl Çin kamplarında sözde eğitim gibi gösterilen, Kültürel Emperyalizmin adı ; Doğu Türkistan. Türk ve Müslüman oldukları sebebiyle Dünya’nın bihaber olduğu ; Doğu Türkistan.

Haber sitelerinden, medyadan, TV programlarından uzak ve sessiz sessiz can veren, şehit olan Müslüman Uygur Türkleri Kızıl Çin tarafınca; Kahpece soykırıma tabi tutulmaktadır. Gündemde hep başka beyhude konulara rastladığımız; Magazin ve vurgun haberleri ile karışan gündemde Doğu Türkistan uzak ve sessiz bir şekilde günden güne akıtılan kanın ve akıtılan kültürün ‘Kürşad İntikamınca’ seyrini sürdürdüğünü görüyoruz. Evet Kızıl Komünist Çin resmen; Atam Kürşad ve çerileri tarafından saray basılan, Osman Batur’un ruhunu adeta söküp çıkarmaya çalışılan bir eda ile Uygur Türklerine işkence edilmekte.

Geçtiğimiz süreçte Uygur Türklerinin işeri gelenleri ;Münevverleri şehit edildi. Çin dünya siyasetine kancık bir hal ile yön vermek gayretinde olduğu için ; Birer video yayınlatarak kendilerini aklama yönünde.  Ben şu sözü söylüyorum ; “ Katranı kaynatsan olur mu şeker” gerisini zaten tamamlamaya gerek duymuyorum. Kızıl Çin neye çeker sizler gayet iyi biliyorsunuz. Ziyaret edilen kamplarda tamamen eğitim kampı olarak yansıtılmakta. Aşırı düşünceden alıkoyma yöntemi olarak belirtilmektedir. Evet Müslüman Türk’ün hürriyet ve mukaddesat sevdası aşırı düşünce olarak tabir edilmekte ; tırpanlanarak, budanmakta. Türk’ün hürriyet aşkı Kızıl Çin için sorun teşkil etmekte. Müslüman Uygur Türklerinin Dini İslam’ı yaşamak ve yaşatmak istemeleri ise tamamen radikal İslamcı düşünce ve terörizm olarak görülmekte. Radikal terör muamelesi gören Uygur Türkleri toplama kamplarında bu sorgu ve işkenceden geçmektedir. Eğitim alanı olarak gösterilen kamusal alanda; dini faaliyetler yasak.  Zaten evvelinde belirttiğim gibi Camiler tarumar edilmekte, kapılarına kilitler vurulmakta, ibadetlerin asla yapılmasına müsaade edilmemekte. Kamp alanları tamamen eğitim alanı olarak gösterilmekte. Kültürel emperyalizm Kızıl Çin de Uygur Türklerinin iliklerine işletilmeye çalışılıyor.  Bu şöyle ki  Çince şarkılar söyletilmekte ve bu şarkılar zaten Çin Komünist partisine söyletilen methiyelerdir.  Kızılların, kızıl vahşeti Müslüman Uygur Türklerinin kimliğini silme gayreti ile devam ediyor. Uygur Türklerine özlerini unutturma faaliyetleri ile kamp alanlarında işkence devam ediyor. Kamp alanında öğrencilere yani Uygur Türklerine yöneltilen sorularda cevaben “Radikal düşünce ve terörizm etkisindeydim, o sebeple yasaları öğrenmek amacıyla buradayım” Kızıllar tarafından her yönden emperyal bir düzende seyreden bu düzen; Uygur Türklerinin konuşmasına elbette müsaade etmez. Kamp alanlarının bir kısmına yapılan ziyaretleri öncesi Uygur Türkleri uyarılır. Eğer konuşursanız buradan daha kötü yere gidersiniz. Denilerek baskı kurulmakta. Zaten BBC tarafından yapılan yayında sadece belirli hazırlanan alanların çekimi yapılmıştır.

Türk bayrağının yasaklandığı Türk’ün öz diyarında WhatsApp kullandığı için Uygur Türk’ü soydaşımız elektroşok işkencesine tabi tutulmuştur. Türkiye’de komünist destekleyici solcular tarafından bunların hepsi yalan haber olarak dillendirilmekte. Marksist ve Komünist düşüncenin kuklaları Müslüman Uygur Türklerini radikal İslam suçlaması ile Soykırım yapmaktadır. Bunlara destek veren Solun her kısmı bu vahşete ortak olmaktadır. Kızıl sevici solcular bu soykırımın ortağıdır.

Türk ve İslam şuurlarına karşı Kültürel Emperyalizmin en aşağılık yöntemlerini kullanarak Uygur Türklerine Müslüman ve Türk olduklarını unutturma gayretindeler. Kimliksiz bir vaziyete sokmaya çalışan Kızıllar kuduz bir köpek misali saldırmakta Türk ve İslam sancaktarlarına.

Kamp alanındaki duvar yazısı dikkatleri üzerine topluyor. Yazı şöyle ; KALBİM LÜTFEN  DAYANMAYA DEVAM ET! Bu yazı Kızıl Çin’in sözde eğitim kampı dediği alanda Uygur Türk’ü tarafından yazılan İsyan Bayrağı.

O kalp nasıl dayansın bu zulüm ve işkenceye. O kalp nasıl dayansın unutulmaya çalışılan Türklük şuuruna ve İslam ahlakına. Emperyalizm ve Komünizm Uygur Türkleri üzerinde vahşetle soykırım yapmakta ve Müslüman ülkelerin de Türk Devletlerinin ne kadar gündeminde. Özellikle Ülkemizin Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin gündeminde ne kadar yer tuttu Doğu Türkistan. Doğu Türkistan Milli kavgamızdır, Milli Sevdamızdır. Kültürel emperyalizm ile yaptığımız bu amansız savaş son nefer ve son nefese kadar devam edecektir.

KAHROLSUN KIZIL ÇİN

Semayı omuzlayan her yaramdan kan damlar Doğu Türkistan

EY TÜRKİSTAN!

URUMÇİ SOKAKLARI KOKUMDAN TANIR BENİ

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.