Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Çok Bulutlu

Doğu Perinçek’in Kuşu Arslan Bulut

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
14.02.2015
A+
A-

Yeniçağ Gazetesi’nin Doğu Perinçek sevdalısı olan yazarı Arslan Bulut’u, geçtiğimiz gün “MHP,”AKP 400’ü aşar’a mı oynuyor?” başlıklı yazısında yine “Kara Bulut” olup MHP’nin üzerine kalemiyle yağmur yağdırmaya çalışırken okuduk.
Arslan Bulut, Doğu Perinçek’in partisinin, örgütlerinin faaliyetlerini sürekli överken, MHP’ye karşı da sürekli saldırı diliyle hareket ediyor, MHP’ye ve onun Lideri Devlet Bahçeli’ye olan takıntısını bir türlü bırakmıyor.
Oysa 57.Hükümet zamanı MHP’nin küresel güçlere karşı verdiği mücadeleyi milliyetçi-ülkücü yayın organlarında yazan, 3 Kasım 2002 seçimlerinde 8.sıradan Trabzon MHP milletvekili adayı olan da bu yazardı.
Hem köşe yazısı yazdığı gazetenin MHP’nin çizgisinden kopuşu, hem de Doğu Perinçek’i kendine yakın görmesi Arslan Bulut’un kalemini bu manada şekillendirmektedir. Büyük ihtimalle de adını Vatan Partisi olarak değiştirecek olan Doğu Perinçek’in İşçi Partisi’ne önümüzdeki günlerde de katılımı olacaktır.
İsmi Doğu Perinçek’in tüm oluşumlarında geçen Arslan Bulut, Doğu Perinçek’in partisine katılacaklar arasında da düşünülmektedir. Doğu Perinçek’in partisine katılmasa bile şu an Arslan Bulut’a “MHP’yi mi yoksa İşçi Partisi’ni mi kendine yakın buluyorsun?” diye sorsanız muhakkak “İşçi Partisi” diyecektir.
İşte bu yakınlık, kalemini hem saçmalamaya hem de MHP düşmanlığını ateşlemeye yetmektedir. Son yazısında da bunu bir kez daha göstermiştir.
Arslan Bulut, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin AKP’nin Hakan Fidan üzerinden ihanet planları yapmasını “PKK’nın siyasallaştırılması, Meclis’e yüzde 10 barajı olmasına rağmen katılıp katılmama tartışmaları, başkanlık sisteminin getirilmesi için 400 milletvekili talebi ve çözüm üzerinde de önemli bir ısrar olursa, o zaman çözüme taraftar olan AKP, PKK, HDP’nin ortak bir isim üzerinde uzlaşması lazım. Bu kim olabilir? Beşir Atalay olmaz, üç dönemini doldurdu. Bugünkü başbakanın böyle büyük bir operasyonun altından kalkabilecek bir birikiminin olmadığı görüldü. Hangi ismi önerseler PKK kabul eder? Burada süreci beraber götürdükleri makul bir isim olabilir. Fidan’ı çözümün çatı adayı olarak düşünmek lazım. Oslo’dan başlayan, İmralı-Ankara-Kandil hattında gelişebilecek siyasi koalisyonların yeni bir ismi olacak. AKP’nin içinde siyaseti özümsemiş uzun yıllar siyaset yapmış, başbakanlık, bakanlık gibi görevleri yapabilecek çok sayıda insan var. Çok da iyi eğitimli insanlar var. Ya bir projedir ya da bir korkunun sonucudur. Ama Türkiye’nin çözüm sürecinin çatı adayı, ittifakın, koalisyonların çatı başbakanı herhalde Ahmet Sani (Davutoğlu) olmayacağa benziyor, Serok Ahmet de yeterli olmayacaktır.” şeklinde tespit etmesini, sanki MHP Lideri Devlet Bahçeli de “AKP 400 milletvekilliğine ulaşsın” düşüncesinde gibi sunarak, yine Doğu Perinçekvari misyonunu yerine getirmiştir. Şimdi bu tespitler üzerinden, böyle bir yorum çıkarmak için bir insanın ruhuna Doğu Perinçek’in girmesi lazımdır. Arslan Bulut’a giren de Doğu Perinçek’tir.
Zaten ortada kürsülerden AKP’ye 400 milletvekili isteyen bir Cumhurbaşkanı yok mu?
Zaten ortada PKK Açılımı yapan, PKK’ya ‘özerklik ve Öcalan’ı serbest bırakma’ sözü veren bir AKP yok mu?
Zaten ortada “Sır küpü” diye sıfat verilen, Öcalan-Erdoğan, İmralı, Kandil, AKP, HDP arasında mekik dokuyan ve milletvekili adayı olmak için istifa eden bir MİT Müsteşarı yok mu?
Zaten ortada Recep Tayyip Erdoğan’ın planlarını, hedeflerini gerçekleştirmede zayıf kalan bir Ahmet Davutoğlu modeli yok mu?
Ortada özet olarak tüm bunlar varken, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bunları harmanlayıp analiz etmesi, Arslan Bulut’u niye rahatsız etmekte ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye niye iftira atmaktadır?
O zaman biz de Arslan Bulut’a gerçekler üzerinden soralım. Kendisi AKP-PKK-Doğu Perinçek ile birlikte nasıl yan yana geldi?
Şöyle ki, AKP ve PKK Bebek katili Öcalan’ı “Kürtlerin Önderi” olarak görüyor ve aralarında Öcalan’ı serbest bırakmak için tüm hazırlıkları yapıyor. Hedefledikleri “Başkanlık Sistemi” bu manada altın vuruşları olacaktır.
Arslan Bulut’un önderi, lideri Doğu Perinçek de cezaevinden çıkar çıkmaz katıldığı CNN Türk ekranlarında yayınlanan Cüneyt Özdemir’in 5N1K programında “PKK’lılara genel af çıkarılsın, Öcalan da serbest bırakılsın” demişti. Arslan Bulut, önderi, lideri Doğu Perinçek’in bu isteği gerçekleşirse İmralı’dan çıkarılacak olan Öcalan’ı evinde ağırlamak için Abdülkadir Selvi, Hüseyin Yayman gibi yazarlarla mı yarışacaksın?
Arslan Bulut, nasıl olsa “gazetecilik çerçevesinde, herkesle, teröristlerle bile görüşebilirim” cümlelerinin sahibi sen değil misin?
MHP Lideri Devlet Bahçeli “PKK’lılara genel af çıkarılsın, Öcalan da serbest bırakılsın” dese gazeten ve sen ortalığı ayağa kaldırırdınız. Doğu Perinçek’in bu sözlerini iki satır haber dahi yapamadınız. Doğu Perinçek’in kılıcını sallayarak zaten bunu nasıl yapabilirsiniz ki?
Önderin Doğu Perinçek’in PKK ve Öcalan ile olan geçmişine hiç girmeden, sadece geçen sene milyonların huzurunda ekranlardan söylediği “PKK’lılara genel af çıkarılsın, Öcalan da serbest bırakılsın” cümlelerini değerlendir. Ondan sonra MHP’ye ve Lideri Devlet Bahçeli’ye iftiralarına devam edersin…
Son seçimlerde 8 milyon oy almış MHP’nin bir projesi yok da, sıfır noktasında olan İşçi Partisi’nin mi projeleri hayallerini süslüyor Arslan Bulut?
2000’li yıllara kadar vatanı satan projelerde yer alan, tüm milli davalarda vatanı sırtından hançerleyen Doğu Perinçek şimdi partisinin adını “Vatan Partisi” yapıyor. Güler misin, ağlar mısın?
Yeniçağ yazarı Arslan Bulut da Doğu Perinçek’e kuyruk olmuş peşinden gidiyor. Herhalde son yazısındaki “Türkiye’nin eli kolu sadece iktidardan değil muhalefetten de bağlanmış görünüyor. Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini..” cümlesi de Doğu Perinçek’e selam gönderiyor.
Vatan vatan da bu Doğu Perinçek’in vatanı herhalde farklı bir vatan olacak…
“PKK’lılara genel af çıkarılsın, Öcalan da serbest bırakılsın” diyen Doğu Perinçek’in kurultayına ola ki Öcalan kutlama mesajı gönderirse, onu kürsüden Arslan Bulut okusun…
Doğu Perinçek ile yaptığı röportajları “Türkçü Devrimci Diyaloğu” diye kitaplaştıran Arslan Bulut’a yakışan da bu olacaktır…

YİĞİT BULUT

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.