Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Doğu Perinçek Öcalan’a Gül Verdi , Sen Neler Veriyorsun?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
29.04.2013
A+
A-

“MHP’yi, merhum Alparslan Türkeş’in partisini, İşçi Partisi’nin yedeğine sokan bu Bahçeli ve arkadaşlarını iyi tanıyın. 1990’lı yıllarda, Bekaa Vadisi’nde terör örgütünün liderleriyle ‘al gülüm ver gülüm’ samimiyetinde olan, bu samimi pozları da kendi dergilerinde yayınlayan İşçi Partisi ile MHP’yi ayna safta buluşturmak, MHP seçmenine yapılmış en büyük haksızlıktır.”

Bu sözler, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 22. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Olağan Genel Kurulu’nun açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a aittir. Aklınızı yerinizden oynatacak cümleler değil mi bunlar? Hepimiz Başbakan Erdoğan bu kafayı nasıl yapıyor merak ediyoruz değil mi? Bu ara kafayı ‘ayrana’ saran başbakanın bu kafayı ‘ayranla’ yapması mümkün değildir. Ne yediği ,ne içtiği inanın bu sözlerden sonra daha çok merak konusu olmuştur.

(AB)(D)ullah Öcalan’ın “AKP’yi iktidara getiren ve 10 yıldır iktidarda tutan benim” sözüne aradan iki ay geçmesine rağmen henüz cevap verememiş Recep Tayyip Erdoğan’ın eline bu konuşmaları hangi aklı evvel veriyorsa onunda bu konuşmaları yazarken nasıl bir kafa halinde olduğunu merakımızın yanına koymamız lazımdır.

Biz MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığında sınır tanımayan İşçi Partisi ile mücadelemize zaten devam ediyoruz. Ama MHP ve İşçi Partisi’ni yan yana getirmek nasıl bir aklın ürünü bunun cevabını bulamıyoruz.

Hele AKP’nin PKK ile koalisyon ortağı yapıldığı şu günlerde Başbakan kendiyle dalga geçmek için mi yoksa Türk milletinin zekasını alaya almak için mi bu cümleleri kurmaktadır acaba?

AKP , PKK’nın arka bahçesi olmak için her şeyi yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Ama MHP ve İşçi Partisi’ni yan yana getirmek nasıl bir zeka sahipliğidir? AKP MHP’yi saldırıyorsa aynı hevesle Doğu Perinçek’in partisi, örgütleri ve medyası da zaten MHP’ye saldırmıyor mu?

Doğu Perinçek dünlerde (AB)(D)ullah Öcalan’a gül uzatıyordu , bugünlerde Recep Tayyip Erdoğan (AB)(D)ullah Öcalan’a neler verdiğini ve onun dertleriyle nasıl yakından ilgilendiğini şu sözlerle açıklamıştı: Öcalan’ın kaldığı oda standartların üzerinde. Başkalarının odaları 7.5 metrekareyken onunki 11 metrekare, ayrıca 40 metrekare de açık alanı var. Avrupa’dan gelenler bile kendilerine bu standartlar anlatılınca itiraz etmiyorlar. Öcalan’ın odasındaki televizyonu biz verdik. Yine yanına adam da verdik. Ama şimdi, kendi istediği isimler olmasına rağmen yanındakilerden rahatsız, gitmelerini istiyor. Ama sorun giderildi.”

Adeta Öcalan’ın yaşam koçu olmuş Recep Tayyip Erdoğan, MHP’ye aklınca laf söylemeye kalkıyor.

İşçi Partisi’nin dünlerde sergilediği misyonu bugünlerde bir miras gibi yaşatan Recep Tayyip Erdoğan değil midir?

“Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti.” diyen Doğu Perinçek ile “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım” diyen Recep Tayyip Erdoğan arasında ne fark vardır?

“Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir…” diyerek Kürdistan’ın kurulmasını öneren Doğu Perinçek ile “Kürdistan’dan gelen bilgiler bizi mutlu ediyor” diyen Recep Tayyip Erdoğan arasında ne fark vardır?

PKK’nın arka bahçesi gibi çalışan AKP ,MHP’ye laf söyleyebilecek bir sicile sahip midir? Hele hele MHP düşmanı İşçi Parti ile yan yana anmak sağlıklı bir ruh hali değildir.

Şuan PKK ile al gülüm ver gülüm ilişkisinde olan AKP’dir.

Şuan PKK ile pazarlık masalarında sürekli sürtünen AKP’dir.

Şuan Öcalan’ı İmralı’da krallar gibi yaşatan AKP’dir.

Şuan PKK ile Kandil-İmralı hattında sürekli postacılık işlerini organize eden AKP’dir.

Şuan PKK ve Öcalan’ı Türkiye’yi yöneten duruma getiren AKP’dir.

Şuan PKK’ya Öcalan’ı İmralı’dan çıkarma ve Kürdistan’ı kurma sözü veren AKP’dir.

Şuan PKK’ya adeta bir devlet muamelesi yapan AKP’dir.

Şuan Öcalan’dan “Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz” sözünü alan AKP’dir.

İşçi Partisi’nin geçmişteki misyonunu sürdüren AKP’dir. Doğu Perinçek’in geçmişte Öcalan’a gösterdiği ilgiyi bugün fazla fazla gösteren Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Dün İşçi Partisi bugünün AKP’si, bugünün AKP’si dünün İşçi Partisi’dir.

“İşçi Partisi ile yan yana eylem yapan bir MHP’nin, merhum Alparslan Türkeş başta olmak üzere, bu uğurda çile çekmiş, hayatını feda etmiş tüm MHP’lilerin hatıralarını incittiğine en küçük bir şüphe yoktur.” diyen Recep Tayyip Erdoğan geçmişte hazırlattığı “Kürt Raporlarında” Başbuğumuz Türkeş’e “Irkçı ve Kafatasçı” dediğini herhalde unuttuğumuzu sanmaktadır. Allah akıl ,fikir versin …

MHP ,İşçi Partisi’nin ne yaptığının sorumlusu değil ,kendi milli duruşunu sergilemektedir. Ama AKP, PKK ile bilinçli,şuurlu bir şekilde yan yana gelmektedir. Bugün PKK’nın yan kuruluşu gibi çalışan AKP’dir.

Doğu Perinçek geçmişte çıkardığı dergilerde “Hükümet PKK ile Görüşşün” diyordu…AKP bugün görüşmeyi bırak ,beraber Anayasa hazırlama noktasına gelmiştir. Doğu Perinçek fikirlerini yaşatan ve hayata geçiren Recep Tayyip Erdoğan ile ne kadar gurur duysa azdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.