Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

Dinlemek İhanetse , İçindeki İhanet Ne Olacak?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
10.04.2014
A+
A-

30 Mart seçimleri öncesi başta Başbakan Erdoğan ve ailesi olmak üzere , bakanların, milletvekillerin, gazetecilerin,yerli ve yabancı işadamlarının, danışmanların ses kayıtları yayınlandı. Yayınlanan konuşmaların içeriğini hep yolsuzluk ,rüşvet ,hırsızlık ,ahlaksızlık ,adaletsizlik ,hukuksuzluk ,kaos oluşturuyordu.Bu yayınlanan ses kayıtlarında ,Türkiye’nin menfaati değil ,hep şahısların ve AKP’nin menfaatleri ön plandaydı.

Seçimlere günler kala da Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan arasında geçen Suriye toplantısına ait ortam dinlemesi kayıtları yayınlandı. Bu kayıt devletin tüm mahremiyetinin delik deşik edildiğini gösterdiği gibi ,devleti nasıl bir zihniyetin yönettiğini de göstermişti.

Bu ortam dinlemesine ait ses kayıtını kim yayınladı henüz bilinmiyor ama AKP bunu “alçakça bir saldırı” olarak niteledi ve seçim meydanlarında kullandı. Ama vahim içeriğine ise hiç değinmedi.

Bazı yandaş yazar ve yorumcularda gerçekleri saptırarak sanki AKP iktidarı devletin varlığını ve işleyişini çok düşünüyorlarmış gibi AKP ağzıyla muhalefeti hem suçlayıp ,hem de gerçeklerin üzerini kapatmışlardır.

Evet ,devletin mahrem konuşmalarını dinleyip yayınlamak alçaklıktır. Peki o konuşmaların içeriğinde nasıl bir devlet zihniyeti vardı? Buna niye AKP’li yöneticiler ve bu çok bilmiş yazarlar değinmedi hiç?

Suriye ile savaş çıkarmak için “gerekirse Suriye’ye dört adam gönderirim. Türkiye’ye 8 füze attırıp savaş gerekçesi üretirim, Süleyman Şah Türbesi’ne de saldırırız” diyen zihniyet niye sorgulanmaz? Çünkü küresel projelere hizmet eden AKP’ye yapılan hizmet ve yağdanlık sekteye uğrar.

AKP’nin ihanetlerini meşrulaştırmaktan sorumlu iki yazardan örnek vereceğim.MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ,ortaya çıkan Suriye toplantısına ait ses kayıtı için 30 Mart seçimlerinden bir gün önce her türlü tepki gösterdiği halde , bakın iki yazar dünyadan bihaber neleri yazmışlardır.

“Dışişleri Bakanlığı’ndaki toplantı kayıtları yayınlandığında eğer Devlet Bahçeli bir basın toplantısı düzenleyip ‘devlet içindeki bu tür yapılara asla izin vermeyeceklerini ve Başbakan Erdoğan’a bu konuda açık destek verdiklerini’ söyleseydi, öngörülmeyen bir oy patlaması yapabilirdi.”(Hüseyin Yayman/ Vatan)

***

Seçimin söylediği ikinci şey, Türk halkının milli hassasiyetleridir. 25 Mart’ta ortaya çıkan ülkenin dış politikasına dönük “ihanet” ve “casusluk” faaliyeti düzeyindeki, aşağılık davranış karşısında ortaya çıkan tepkidir. Bu tepkinin CHP tarafından paylaşılmamasının “psikolojik sebepleri” olabilir fakat MHP’nin üst yönetiminin de bu meseleye kayıtsız kalmasının, seçim sonuçları üzerinde tesiri olduğu söylenmelidir. (Vedat Bilgin /Akşam)

Oysa MHP Lideri Devlet Bahçeli bu konu ile ilgili basın toplantısı yapmıştır. Canlı yayınlar MHP Lideri Devlet Bahçeli konuşurken birden kesilmiştir. Herhalde yine bir “Alo Fatih ,Alo Mustafa ,Alo Akif….” hadisesi gerçekleşmiştir. Niye kesilmiştir ,çünkü AKP ve bu gibi yazarlar ,bu işi siyasi ranta çevirsin ve gerçekler toplumdan gizlensin diye…

Başta Başbakan olmak üzere, AKP’li yöneticilerin ve bu gibi yazarların tepki göstermedi dediği MHP Lideri Devlet Bahçeli bakın basın toplantısında bu konu hakkında ne demiştir:

“Düşünebiliyor musunuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti baştan ayağa dinlenmekte, plan, hedef ve niyetleri ülke ve dünya kamuoyuna servis edilmektedir.

Bu ne hayasızlıktır?

Bu ne edepsizliktir?

Türkiye ne hale gelmiş ve getirilmiştir?

Bu ajanlar kimdir, nerelere saklanmıştır, arkalarındaki güç kimlerdir?

Böyle bir devlet, böylesi bir belirsizlik içinde, böylesi zorlu bir coğrafyada, bu kadar hainin, düşmanın ve her tarafa sızmış ajan-provokatörün saldırısına ne kadar dayanabilecektir?

Tüm güvenlik duvarları yıkılmış, tüm mahremi çökmüş, kozmik şifreleri çözülmüş bir devletin yaşama ve var olma şansı şimdiye kadar görülmemiştir.

***

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmalarının Türk milletine ulaşmasını da engelleyen AKP’lidir. Sonra çıkıp “şu konuda ,bu konuda tepki vermiyor” diye yaygara yapanda AKP’dir. Sayın Vedat Bilgin ve Hüseyin Yayman tepki vermedi dediğiniz MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bir kısmını alıntı yaptığımız ve aslında uzun olan açıklamaları ve tepkisi budur. Siz AKP’nin yağdanlığı olan televizyonlara “Niye MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin basın toplantısının tamamını vermediniz?” diye sordunuz mu ve bundan sonra sormayı düşünüyor musunuz?

Sizleri MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Dışişleri Bakanlığı’ndaki toplantının dinlenmesi bir sorunsa, orada konuşulanların muhteviyatı daha ağır bir başka sorunun varlığına işarettir.” Sözlerimi rahatsız etti de , karartma yoluna gidiyorsunuz?

Yoksa MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin şu sözleri AKP’nin planlarını bozuyor diye mi görmezden geldiniz?

“Camileri bombalayacaklar diyerek yıllarca TSK zan altında bırakılmış, değerli komutanlar haksız yere cezaevinde tutulmuştur.

Ancak şimdi kendi ülkesine füze attırıp Türkiye’yi savaşa sokmayı amaçlamış birisi karşımızdadır.

Güçlü bir ihtimaldir ki, bu fikrin patent hakkı Başbakan Erdoğan’ındır.

Yani Başbakan rüşvet, yolsuzluk ve hırsızlıktan yakayı kurtarabilmek için Suriye’ye karşı düzmece bir savaş senaryosu dahi hazırlamıştır.

Kısaca diyebiliriz ki, Başbakan Türkiye’ye bizzat kendi işbirlikçi adamları vasıtasıyla füze atılmasına dahi sıcak bakacak kadar ahlaksız, vicdansız ve insafsızdır.

Aziz milletim bu gerçeği öğrenmelidir.

Başbakan’ın asıl yüzünü ve maksadını anlamalıdır.

Başbakan için atılacak füzeler sonucunda kimlerin öleceği, hangi felaketlerin yaşanacağı, hangi gözyaşlarının döküleceği önemsiz bir ayrıntıdır.”

Sizin gibi aydınlar olduğu sürece bu ülke ne ihanetten ,ne de beladan kurtulur. Çünkü ortaya koyduğunuz zihniyet, milletin menfaatini korumak adına değil ,yandaşlık yaptığınız AKP’nin menfaatleri korumak adınadır.

AKP’nin aydınlarından bunun dışında başka bir şey beklemekte zaten zaman kaybıdır. Türkiye’de gerçekler tam manasıyla ortaya çıksa ,inanın bunlar toplum içinde gezemezler…Siz Başbakan Erdoğan’ın tüm medyayı niye kontrol altına aldığını hala anlamadınız mı? Fas’tan bile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin alt yazı geçen konuşmasını Fas’tan bile müdahale ederek kaldıran Recep Tayyip Erdoğan’a yakışan Vedat Bilgin ve Hüseyin Yayman gerçekten çok merak ediyoruz ,siz hangi dünyada yaşıyorsunuz?

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.