Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Hafif Sağanak

Din Adı Altında Örtünenler

27.07.2018
A+
A-

Din istismarcıları, sahte dinciler, kendilerinden bir haber şarlatanlar ortaya çıkarılmaya devam ediyor. Fetö’nün ardından Adnan Oktar’ın suç örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar hakiki Müslümanlar tarafından normal karşılanırken, sıranın kendini “mehdi” ve “resul” ilan eden İskender Evrenesoğlu’na geldiği söyleniyor.

Oktar’dan sonra sıranın Evrenesoğlu’na geldiği bildiriliyor. 15 Temmuz Fetö’cü darbe girişiminden sonra sahte yapılanmalara karşı teyakkuza geçi Türkiye’de emniyet ve yargı birimlerinin Evrenesoğlu’nun yapılanmasına karşı harekete geçmesi bekleniyor. Bu sahte Mehdi de Fetö gibi Amerika’da yaşamaktadır. Bu adama bağlı olarak pek çok yayın organı, vakıflar ve sözde müritleri yani binlerce kandırılmış insan bulunmaktadır.

Bu cahil inanmış kesim güzel sözlerle kendi girdikleri yolun doğru yol olduğunu aktarıyorlar. Bu adam sadece Türkiye’de değil, Azerbaycan ve Kıbrıs’ta faaliyet gösterdiği iddia ediliyor. Bu adam televizyonlara kafasına geçirdikleri sanal nur haresi ile çıkmaktadır. Bu komikliği gören gözler ona inancından dolayı bu maskaralığın gerçekten oluşmuş olarak görüyorlar.

“Mehdi İmam İskender Mihr” adıyla yapılanan İskender Evrenesoğlu kendisine bağlı kuvvetli bir insan grubu kurmuştur. MPL ve Nur TV adında televizyon kurumları bulunmaktadır. Bu adam mehdilik ve resullük iddiasında bulunacak kadar sapkın faaliyetlerde bulunuyor. Utanmaz adam Allah ile konuştuğunu iddia etmektedir.

Bu sahtekara insanlar nasıl inanmaktadır? Tek din olan İslam nasıl olurda Hristiyanlık ve Yahudilikle birleştirilmeye çalışılmaktadır? Bu sapkın kafa nasıl olurda Allah’la konuştuğunu iddia edebilmekte ve peşinde olan insanlar bu tür yalanlara nasıl itaat etmektedir?

Bu yalancılar sayesinde insanların yeni sapıklıklara öncülük eden Ali Mihr gibi insanların peşinde toplanmaktadır. İslam dini diğer din sahipleri tarafından o kadar tehlikeli gözükmektedir ki bunun gibi İslam dinine uygun olmayan kumlar türetilmekte ve bir uçları ile Hıristiyanlık ve Yahudiliğe bağlanmaktadır.

Bu üç dini birleştirerek ”hanif” dini oluşturduğu hatta getirdiği iddiasında bulunuyor. İnternet üzerinden kurduğu (Allah affetsin) “Allah Üniversitesi” vasıtayla diploma dağıtmaya devam ediyor. Hz. Muhammed’in son peygamber olmadığını iddia eden Evrenesoğlu kedisine indirildiğini iddia ettiği “Risalet Nurları” adı altında bir de kitabı bulunmaktadır.

Bu adamın iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Arapçanın kendisine Allah tarafından öğretildiğini, tüm peygamberlere imamlık yaptığı, asıl dinin adının hanifilik olduğu ve kendisinin de mehdi resul olduğunu ileri süren bu sapkının arkasından gidenler daha sapkın insanlardır. Bir kişiyi suçlu ona inanan insanları suçsuz göremeyiz.

İslam’ı bu gibi söylemlerle bozmaya çalışan insanların mutlak dış güçlerle bağlantısı vardır. Vardır ki bu sapkın herifler Amerika’da tutulmaktadır. Türkiye’de, Mutasavvıflar derneği altında birikenler internette de mehdi gibi yapılanmalarla Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

En tehlikeli olan bu adamlar ve örgütleri sayesinde resmi izni ile koferas sema gösterileriyle insanları etkileme yoluna gidiliyor. İyi de bu kadar bilgiye sahip olan resmi kişiler ve kurdukları vakıf ve dernekler halinde barınan bu sahte mehdiler nasıl olur da devletin himayesi altına girmişlerdir?

Girdikleri gibi onları koruyan ve yapılanmalarına izin veren kimse onlarında devlet kuruluşlarından temizlenmesi gerekmektedir. Bir yandan Fetö, bir yanda Adnan Oktar ve bir yanda Evrenesoğlu izleriyle birlikte devlet kurumlarından silinmeli, bu düşüncedeki insanların yalancı mehdilerin peşinden gitmesi engellenmelidir.

Kim bilir daha kaç adet mehdiye ve onlara inanan insanlara sahip bulunmaktayız? Bu gerçekler birer birer ortaya çıkarılmalı ve arkalarındaki insan kümeleri gerçek manada eğitilmelidir.

Sağlıcakla kalın!

FİKRİ ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.