DİKKAT OPORTÜNİSTLER VAR!

20.12.2021
A+
A-

Evin odasına, asılınca iki fotoğraf ; susup ona bakıp yüreğimizin kabaracağını sananlar var. O fotoğrafa bakıp Buna da şükür diyen, sadece kendi çıkarları için hareket edenler ile bizleri bir sananlar var. Benim fotoğrafımın çerçevesine bir zeval gelmesin de, dilerse ev yanarsa yansın diyenler var. Bu evin diğer hiç bir odasını düşünmez bu oportünistler, tek düşündükleri kendi fotoğraflarının olduğu oda var olsun yeter. Çünkü bunların zihninde sadece kendi menfaatleri üzerine kurulu bir yaşam döngüsü var. Bu yolda her şey mubahtır bu Makyavelistlere. Hatta her dönem fotoğraf çerçevelerini onarırlar, sağında solunda oluşan kir de umurlarında olmaz. Badana ile silinebilir boya ile kapatırlar pisliklerini. Çünkü o duvar da, o evin temeli de, o odaları bir arada tutan çatıda, o çatıyı taşıyan direniş ve diriliş de bu arsız oportünistler için asla mühim değildir.

Oysa bu kutlu evin temelinde kan var. Şehadet var. Teslimiyet ve aidiyet var. Bu hanenin temelini oluşturmak için her şeyinden vazgeçenler var. Bu temeli oluşturup haneyi ayağı kaldırmak için kendi ayağından geçenler var. O temelde dalkavukluk olmasın diye tabutlukta zulüm görenler, o temelde riya olmasın diye kanını ve canını temele dökenler var. İşte bu oportünistlerin umurunda olmaz bu bahsini ettiğim hususlar. Çünkü oportünistlerin Milli ve Manevi hassasiyetleri asla mevcut değildir. Onlar için tek mesele koskoca evin odasındaki asılı olan o suratsız fotoğrafları.

O fotoğrafa zarar gelmesin diye, kendi odalarını koruyup hanenin diğer odasına ne olursa olsun diyenler varlıkları var olduğu sürece, o hanede fitne ve hainlik eksik olmaz. Tamamen kendisi veya kendileri için hareket eden bunlar her yapılanmada yer aldılar. Kimi zaman cami cemaatinin en ön safında namaz kıldılar, kimi zaman günah çıkarmak için sıraya girdiler. Meyhane köşelerinde çığırırken efkar nağmelerini, diğer yanda dergahta diz kırıp af dilediler, yoktan var eden yüce Allah’tan.

Bakın şu oportünistlerin iç ceplerine. Her partinin rozeti vardır. Her girdikleri yerde en çok rağbet gören yine bunlardır. Her rozeti takarken o rozete öyle bir bürünürler ki yeter ki o fotoğraf oda da olsun. İster batağın üstünde, ister çatağın üstünde yeter ki olmalı o fotoğraf. Satarlar her şeylerini kendi ikballeri için. Bazen olmayan şereflerini açık pazar ederler, bazen de zerre emekleri olmayan hane odalarını satışa çıkarma arsızlığını gösterirler. İşte böyledir oportünist yaşam tarzları. Tamamen kendi menfaatleri ve kendi gayeleri uğruna bir düzenleri vardır.

Milli ve manevi her değerden yoksunlardır aslında. Ama siz bunları meydanlarda en önde görürsünüz. Kimi zaman hilal bıyık bırakırlar, bazen badem bıyıkla hareket ederler. Ama kökenleri badem bıyıktan gelir. Kökenleri Siyasal İslam’dan gelir. Kökenleri Atatürk’ün denize döktüğü soysuzlardan gelir.

Oportünistlerin mali bir kayıpları olmaz. Haramzadeler ile kol kola oldukları için ne mideleri, ne cepleri asla boş kalmaz. Ama kaos ortamları oluşturmak için dört gözle ağlarlar. Kaybedecek bir şeyleri yoktur. Çünkü onur, haysiyet, karakter gibi tüm kutsi değerlerden nasipsizdirler. Dedim ya o fotoğrafa bir şey olmasın isterse her yan virane olsun.

Oportünistlerde aidiyet olmaz. Oportünistlerde teslimiyet olmaz. Oportünistlerde Milli Şuur ve Milli vicdan olmaz. Oportünistlerde Milli ve Manevi bakış olmaz. Oportünistlerde dava şuuru ve adamlık düşüncesi olmaz. Ama ne yazıktır ki insanı insan yapan tüm değerlerden nasipsiz bu kimsesizler, hep en üst düzeyde, hep en tepede, hep en rağbet görenlerden olmuştur. Sonra düzen böyle diye yeni oportünistler türemiştir.

Benim küçük fotoğrafıma bir şey olmasın, ama hane ne olursa olsun diyenlerin karşısında tek bir duruş vardır. Bu duruşun adı Türk İslam Ülkücülüğü duruşudur. Oportünistlerin ve Makyavelcilerin karşılarındaki Türk İslam’ın Ülkücüleri; Her türlü dönen hususun farkında ve idrakindedir. Türk İslam Ülkücüleri o kutlu hane için can verirken, fotoğrafı için Ülkücü kanı dökenler ile kol kola olan İpi sapı belirsizlerinde idrakinde ve şuurundadır

Ulu Tanrım!

Türk İslam Ülküsüne iman etmiş, Lider Teşkilat Doktrin esasında Doktriner Türk Milliyetçiliği şiarına sahip, Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında; Teşkilatlı Ülkücülerin hayırlı bir şekilde sayılarını artır. Sen bize güç kudret ver. Sen Bilge Liderimiz Devlet BAHÇELİ beyefendi ve Türk İslam Ülkücülerine hayırlı uzun ömürler ver. AMİN!

TANRI TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

ERTUĞRUL SUBAŞI

19.12.2021

ETİKETLER: , ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.