Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Dikkat, Ölüm de Var!

02.06.2016
A+
A-

 

 

 

Yargıdan kimse memnun değil. Bazıları bir savcı bekliyoruz diyor. Senin bu dediğini yıllar önce Lider Bahçeli dile getirirken, sizler bu konu üzerine düşmezken, şimdi bir savcı arar olmuşsunuz. 2010 yılında anayasa değişsin, yargı yapılanması değişsin diyen, hatta bunun için yapılan referandumda ölülerden bile oy isteyen cemaat bile şimdi paralel ilan edilince, onlar bile yargıdan şikayet etmeye başladılar. Hem de yargıdaki hakimiyetlerine rağmen…

Ancak bu iki grup arasında (AKP-cemaat) anlaşılmaz bir çekicilik var. Sözde kılıçları kınından çıkarmış dövüşürlerken ya da dövüşür görünürken, amaçlarının ortaklaştığı noktada birlik oluyorlar, hem de yargıda. Nasıl oluyor demeyin, hukuksuzlukta birleşiyor MHP’nin Kurultay yapılsın mı, yapılmasın mı davasında oy çokluğuyla karar veriyorlar, hem de MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, “Hükümete desteğimiz terör konusuyla sınırlıdır. Başkanlık sistemi ve partili cumhurbaşkanı konusunda AKP’ye desteğimiz olmayacaktır………. …… Kırmızı plakalar için kırmızı çizgilerimizi silemeyiz.” demesinden hemen sonra, çay toplama işlemini yarıda bırakarak AKP’de 3, paralel 2 diye itham edilenlerde
olan oy çokluğu, Kurultay yapılmalıdır diye birlik oluyor. Hem de tüm hukuk dışılığına rağmen. Allah bizi, yargı diyen hukuksuzların, adaletsiz adaletçilerin ve dini millet diyerek siyasete din katanların yani paralel din üreticilerinin elinden korusun.

Kimse unutmasın ki, bu dünyanın bir de bu dünyada ettiklerimizden dolayı yargılanacağımız, hesaba çekileceğimiz öbür tarafı var. Orada kimse; ama hiç kimse yalancı şahitlik yapamayacak, kimse kimseye ağam, paşam diyerek yalaklaşamayacak. Çünkü herkes kendi derdine düşecek. Kendini kurtarmaya çalışacak. Yalanların son bulacağı bir öbür dünya var. Gerçek adaletin tecelli edeceği, cehenneme mi, cennete mi gideceğimizin belirleneceği bir öbür taraf…

İşte baylar bu öbür tarafta alnınızın akıyla çıkmak istiyorsanız, bu dünyada kendinizi aklamanız gerekiyor. Namaz’da, Allahın huzurunda dahi mağrur olmayı ilkeleştirip kıyamda dik durup, secde ederken burunlarını yere değdirmeyenler kıyamet koptuğunda, sert esen rüzgarlar altında, fırtına olup kopan kıyamet altında mahkemeye çekileceksiniz. Unutmayın kıldan ince sırat köprüsünden geçeceksiniz.

İndirilmiş dine değil de, yalan hadislerle, karıştırılan ayetlerle, yalan yanlış yorumlayan gerçek olmayan Mürşitlerle uydurulmuş dine tabi olanlar, vay halinize, yazık size!

Allah’tan, Cenabı Hak Kuranı Kerimi koruma altına almış da, o yüzden dinin asıl kaynağıyla oynıyamıyor, değiştiremiyor, bir İncil, bir Tevrat haline getiremiyorlar. Sadece mezhepler üzerinden bölüp, parçalamaya çalışıyorlar. Ancak unuttukları nokta insanlar Müslüman oldukları için cennet ve cehennemi hak edecekler; Alevi, Sünni ya da Şafi, Hanbeli olmalarından değil. Onun için sorgu melekleri tarafından mezhebin ne diye sorulacağı yalanı uyduruluyor.

Bu oyunlar içinde İslam alemi bir bayramı kutlamada bile birleşemezken, AKP’liler ve paralelciler MHP’nin Kurultay yapılsın kararında birleşiyorlar. Üzümün çöpü, armudun sapı diyerek ufacık şeylerden birbirlerini ölesiye eleştirenler, din dışı olmakla suçlayanlar, bu dünyadaki görevleri adaleti sağlamak olanlar, siyasi iktidarın emrine girmeyi, adamlıkta, dindarlıkta önemli görmüyorlar. Yüce dinimizi bu yaptıklarına alet ediyorlar.

Bireysel olarak bu hataları yapanlara tövbe kapıları açıktır; ancak millet olarak hata yapanlar zaten topyekun helak olacaklardır. Tövbe kapıları açıkken faydalanın, kendinizi adeta tövbe denizinde yıkayın. Bizlerin de, bu dünyada sizler yüzünden helak olmamıza neden olmayın.
Kurumuş gönüllerde,
Aşk çağlayanları akmıyorsa…

Allahın rızasını gözetmeden bakıyorsa gözlerin.
Dilin Allah rızası için derken, gönlün fingirdiyorsa,
Bir münafık gibi.
Sen bir Müslüman olamazsın!
Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.