Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Sağanak Yağışlı

Devlet Beyle Söyleşi -2 15 Temmuz’da Son Nefesi Vermemizi Gözlediler.

Devlet Beyle Söyleşi -2 15 Temmuz’da Son Nefesi Vermemizi Gözlediler.
31.10.2018
A+
A-

İ A-Efendim sizinle söyleşi yaparken söze şöyle başlamıştım : Günümüz Türk siyasetinin Devlet Bey’i,Ülkücü Milliyetçi Hareketin Lideri Devlet Bahçeli ..

Özellikle bu şekilde hitap ettim.Çünkü siz Devlet Bahçeli olarak siyasete girdiniz MHP genel başkanı olarak seçildiniz,Yıllar geçti Ülkücü Milliyetçi Hareketin ve Türk Dünyasının Bilge Lideri oldunuz.

15 Temmuz’dan sonra Türk milletinin Devlet Beyi oldunuz..15 Temmuza gelinceye kadar Türk Milleti size biraz mesafeli durdu değerinizi sizin Türk Milletinin sesi olduğunuzu ancak 15 Temmuz sonrası anladı ve size Devlet Bey dedi.

Efendim size sorum şu Devlet Bahçeliden Devlet Beye nasıl geldiniz.Bu süreci bizimle paylaşır mısınız.

Devlet Bey-Efendim Türk Milleti çok asil kadirşinas bir millettir.Milletimizdeki sağduyu,irfanı milli manevi değerler birikimi özellikler çak az millette vardır.

Tarihte birçok zaman yıldızların parladığı an olmuştur Atatürk,Başbuğ Türkeş yıldızlaşmışlarsa milletimizin desteği sayesindedir.
Demek ki Milletimiz bize de Devlet Bey sıfatını layık görmüş…

İ A –Efendim çok mütevazi siniz ..güldü..
müsaade ederseniz ben anlatayım halkımızın size Devlet Bey demesinin sebeplerini

İ A Efendim şunu da söylemeden geçemeyeceğim halkımız içinde şöyle bir darbı mesel oluşmuş.’’Devlet Bey diyorsa doğrudur.Devlet Bey varsa endişeye mahal yok’’buna benzer çok söz söyleniyor sizinle ilgili…

Milletimizin inancı şu: Her el kaldırısı yeni bir hedef’e yön,her kaş çatısı yeni bir tehlikeye ikaz,her seslenişi yeni bir diriliş,her haykırışı yeni bir kurtuluş,her konuşması yeni bir başkaldırı zalime,her kürsüye çıkışı yeni bir ümit mazluma,varlığı armağan Millet’e ,varlığı teminat DEVLET’e Devlet Bahçeli Devletimin beyi olmayacak ta kim olacak..

Devlet Bey- Milletimizin teveccühüne teşekkür ederim ..

İ A – Efendim benim burada bir sitemim olacak halkımıza; sizi ve partimizi kendisinin ve Devletimizin bekasının istiklal ve istikbalinin teminatı görmesine rağmen yeterli oyu vermiyor partimizi iktidar yapmıyor. Bu konuda ne diyeceksiniz.

Devlet Bey-Millete sitem edilmez millete küsülmez..Millet en iyisini bilir yapılması gerekeni yapar Allah’tan ve milletten ümit kesilmez
Biz hesapsızız bizim için önemli olan ‘’Önce Ülkem sonra partim düşünmeye vaktimiz kalırsa kendimiz.’’

Bu söz karşısında başka ne diyebilirim ki..
İ A –Efendim siz aynı zamanda çok ileri görüşlü sünüz..ve hep haklı çıkıyorsunuz Liderlik bu olsa gerek bir örnek vermek istiyorum :

Antalya’da 9 Ağustos 2009’da bir konuşma yapıyorsunuz
Bana bu konuşmanız Türkiye’nin bu gün geldiği noktayı düşündürüyor bu çok büyük bir öngörü ve ikaz ve önerileriniz olmasaydı Türkiye bu gün başka maceralar yaşar ihanet odakları Türkiye üzerinde egemenlik hakkına sahip olurdu…!

Yine 15 Temmuzda başımıza bela olan Fetö için yüzlerce ikazınız var iktidardakileri,ama onlar 2015 yılına kadar ‘’hoca efendilerine toz kondurmadılar’’ velhasıl büyük sözü dinlemediler bunun cezasını da hep beraber çektik Bu konuya döneceğim efendim

Antalya’da ki konuşmanızda diyorsunuz ki :

‘’Bugün demokratikleşme adı altında Türkiye’de ayrışma, ayrışmayla beraber çatışma ve çatışmanın tabii sonucu olarak da bölünme senaryoları uygulanmaya çalışılıyor. Sevr’den bu yana batı emperyalizminin Türkiye’yi bölmek, yok etmek amacıyla ortaya koyduğu oyunları, senaryoları biliyoruz. Bundan vazgeçmiş değiller. Bugün yaşananlar, yıllardan beri devam eden senaryoların günümüze uygulanmış versiyonlarıdır. Sayın Cumhurbaşkanı Gül arabasından iniyor ve Güroymak’ı eski adıyla ‘Norşin’ olarak hatırlayıp onları öyle selamlıyor. Kara yoluyla İstanbul’a giderken Gebze’den sonra İstanbul levhasını değiştirip Konstantinopolis mi yapacaksınız? Ayrışma ve bölünme demokratik çözüm değil Türkiye’nin çözülmesidir. Tarihi fırsat adı altında yazılmaya çalışılan tarih, ihanetin tarihi olacaktır… Türkiye’nin verilecek toprağı, terk edilecek ili, çizilecek sınırı, bölünecek devleti, paylaşılacak vatanı, vazgeçilecek insanları, indirilecek bayrağı yoktur! Sayın Başbakan’ı uyarıyorum, vazgeç bu Avrupa sevdasından, vazgeç bu PKK yandaşlığına soyunmaktan, vazgeç bu Türkiye’de yanlış bir demokratik açılımla etnik bölünmeye çanak tutmaktan. Bu millete hizmet edebilemek için Cenab-ı Allah sana fırsat vermiş. Yolundan sapma, telkinlere açık kalma, Türkiye’nin bir böleni olarak tarihe geçmene fırsat verme! “Bu sürecin adı ayrışmadır, bölünmedir. Bu süreç dört aşamalıdır. Birinci adım üniter yapı içerisinde otonomiyi elde etmek. Daha sonra güçlendirilmiş bölgesel özerkliğe kaymak. Federasyon sistemini Türkiye’ye uyarlayarak milli devlet ve üniter yapıyı ortadan kaldırmak. Daha sonra da bağımsız Kürdistan’ı kurmaktır. Bunun lamı cimi yok. Gerçek budur ve gidişat buraya doğrudur. Bağımsız Kürdistan’la da kalınmayacak, Irak’ta oluşan kukla devlet ve İran’ın da parçalanmasıyla birleşik büyük Kürdistan hayali hayata geçirilecek.’’
Bu öngörü sonucu Türkiye’yi uçurumun kenarından aldınız.
Size sorum şu olacak Devlet Beyim..

Türkiye üzerinde oynanan oyunları ,düşmanlıkları ; alınması gerekli tedbirleri önceden nasıl görüyorsunuz ..?

Devlet Bey-Değerli dava arkadaşım Türk Milleti tarih sahnesine çıktıktan Devletleştikten sonra düşmanı hiç tükenmemiştir..Hep oyunları boza boza bu günlere gelmiştir.
Ben Türk tarihini çok iyi bilmeye çalışıyorum Dolayısıyla Türkçe düşünüyorum Türkçe yorumluyorum olayların çözümüne Türkçe bakıyorum ve Türkçe söylüyorum.
Biz ülkücü hareketiz bizim sevdamız bizim aklımız Türk Milleti. Biz şahsi hırs çıkarlarımız için hesap yapmayız bu yüzdende cesuruz şahsi hırs çıkarları için hesap yapanlar korkaktır.

Biz diz çökmeyiz ve memleketinden başka yere diyet borcumuz yoktur ;
Durmayan , yorulmayan ;ülkesi ve milletine bir ömür adamışız “ Üste gök , alta yer “ çökene kadar kavganın kutsalını sürdüreceyiz…

Yılmadan , yıkılmadan, başaracağız , başaracağız .Zemhere inat ülkemize bahar yaşatacağız buna yeminimiz var…

Tonyukuk ve Bilge Kağan , Yesevi ve Edebali ; çeriler ve börüler … Asya’dan , Avrupa’ya at sırtında varanlar … Dünden el alıp , gelecek için diz vuranlar … Batılın kilidi , Hak’kın anahtarı olanlar … Hayal kahramanı değil bütün bu ADAM’lar davadır ülküdür

. Kimlik ve kişiliklerinin farkında olanlar … Tarihin minnet duyduğu ATA’lar ve hala var olanlar … Ve onları doğuran ANA‘lar … bizim güç ve gönül kaynağımızdır.

İ A –Devlet Beyim yürekten dile, dilden söze döktünüz…

Türkiye ufuklarını,ateş çemberinin sardığı kara bulutların kapladığı kara gece de yaşım sızarak,yüreğim sızlayarak dinledim sizi…

”Ey Türk ! Bu satırlarda mazinin destanlarını,halinin hicranlarını söylemek ve inletmek bu olsa gerek Bir keman gibi…
” Bu kemanı Milliyetçi Hareketin sinesinden yonttunuz..tellerini kalbinizin damarlarından çıkardınız…
Bu sazın ahengini biz duydu. Bu acıklı iniltiler mutlaka milletimize dokunacaktır

.Ahmet Hikmet Müftüoğlu’nun dediği gibi;’’Zira cihan tarihi,vatanı uğrunda,senin kadar uğraşan,kanını döken bir millet daha gösteremez . Senin kadar kimse vatanına sahip olmaya hak kazanamamıştır…Bu vatan ya senindir;ya kimseni….!’’ diyorsunuz netice itibariyle

Devlet Bey –Evet onu diyorum…

İ A – Devlet Beyim milyonlarca evladınız da sizin buyruğunuz gereği ;

Ne zaman Bir bayrak Rüzgar bekledi “esen” biz olduk
Ne zaman Bayrak soldu “Al’ı” biz olduk
Ne zaman Kurban arandı “Koç’u” biz olduk
Ne zaman er meydanı kuruldu “Er’i” biz olduk
Ne zaman Vatan çağırdı “geri dönmeyen Nefer ” biz olduk
Ne zaman Yezid başkaldırdı boynunu vuran “Zülfikar” biz olduk
Ne zaman it sürüsü toplandı dağıtan “Bozkurt” biz olduk
Ne zaman toprak şehit istedi ” Toprağın kara bağrında” yatan biz olduk
Ne zaman toprağı sıksan “fışkıran Şüheda” biz olduk
Ne zaman bir ayet yankılansa
Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz”. diye
” İman edip yürüyen” biz olduk
Ne zaman devlet dara düştü DEVLET siz oldunuz…

Devlet Bey –Hepinizle iftihar ediyorum …

İ A – Efendim duygusallıktan biraz sıyrılıp yakın zamanda yaşanmış Amerikanın gayri meşru çocuklarının 15 Temmuzdaki kalkışmasına.Yani yıldızların sönmeye başladığı o karanlık geceye dönmek istiyorum.
.Siz olmasaydınız karanlık geceler yaşamaya devam edecektik ihanet devam edecekti…

Devlet Beyim o gece ne oldu…?

Devlet Bey – O gece ne olduğunu medya yazdı yorumcular yorumladı
Ankara’da bir tek ben vardım karargahımız Milliyetçi Hareket Partimizden hainlerin jetlerinin üzerimizden uçuştukları saatte milletimizin bekasını istiklal ve istikbalini korumaya çalıştım arkadaşlarımla..
O gece ne olduğunu mecliste yaptığım şu konuşma ile daha iyi anlarsınız.değerli Kardeşlerim,

”Dün gece demokrasiye pranga vurulmak, darbe indirilmek istenmiştir.
Göz göre göre millet iradesi çok açık saldırı ve suikasta uğramıştır.
Türkiye’mizin diz çökmesi, omurgasının kırılması, milli varlığın tümden yıkılması maksadıyla şerefli Türk ordusunun içine sızmış bir avuç düşman işbirlikçisi ortalığa çıkmıştır.
Türk milleti tam kalbinden hançerlenmiştir.
Şimdiye kadar hiç olmayan bir şey gerçekleşmiş ve Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarından bazıları rehin alınmıştır.
Genelkurmay karargahı ise işgal edilmiştir.
Türk Silahlı Kuvvetleri içine yuvalanmış vatan ve millet hasımları dün gecemizi zehir etmiş, tarihimizde eşine az rastlanır bir ihanetin taraf ve failleri olmuşlardır.
Türk demokrasisi çok çetin bir imtihandan geçmiştir.
Şu kahredici hususa lütfen dikkat buyurunuz; çatısı altında bulunduğumuz Gazi Meclis havadan bombalanmıştır.
Bu sözün bittiği püf ve kırılma noktasıdır.
Emniyet binaları, devlet televizyonu, özel kanallar, istihbarat kuruluşları, yollar, köprüler, hava limanları, askeri üs ve bölgeler ablukaya alınmış, peş peşe saldırıya uğramıştır.
Tanklar sokaklara çıkmıştır.
96 yıllık kutlu bir mazisi olan TBMM’nin bombalanması korkunç ve hepimizi dehşete düşüren bir hainliktir.
Böylesi bir çılgınlığı, böylesi bir hayasızlığı Milli Mücadele yıllarında yedi düvel bile yapmamış, yapamamıştır.
Türk vatanın işgal yıllarında, bu barbarlığa, bu gözü dönmüş caniliğe hiçbir muhasım odak cüret ve cesaret dahi edememiştir.
Gazi Meclis’e düşen ve isabet eden her bomba 79 milyon Türk vatandaşına değmiş, milli yüreklerde patlamıştır.
Bu şerefsiz kalkışma, bu karanlık darbe girişimi yalnızca seçilmiş hükümet veya milletvekillerine değil, Türk milletinin tamamını hedef almıştır.
Türkiye’nin tarihsel varlığından rahatsız olan, milletimizin birlik ve kardeşlik ruhundan ürken kanı bozuk çevre ve odaklar son kozlarını oynayarak ülkemizi kaosa mahkum etmeyi amaçlamışlardır.
Aslında dün gece yaşananlar darbe teşebbüsü olduğu kadar aynı zamanda kalleş ve kanlı bir terör saldırısıdır.
Ve bu saldırı Türk askerinin içinden devşirilmiş, kandırılmış, aklı çelinmiş veya buna çoktan teşne küçük bir grup tarafından icra edilmiştir.
Demokrasi uçurumdan dönmüştür.
Milli iradenin namus ve emanetleri son anda kurtarılmıştır.
Milli iradeye sürülmek istenen kara leke yine milletimizin azim ve kararlığıyla temizlenmiş, derin komplo ve kumpas inançla püskürtülmüştür.
Çünkü biz büyük Türk milletiyiz.
Başka bir Türkiye yoktur.
Başka bir vatan coğrafyası da yoktur.

Devlet tektir, bayrak tektir, dil tektir, ülke tektir, vatan tektir, millet sonuna kadar birdir, diridir, zalimlere karşı da tavizsizdir.”

İ A –Efendim Allah sizden razı olsun
Haziran seçimlerinde vatandaşlarımızla buluştuğumuzda dertleştiğimizde ortak kanaat ‘’Allah Devlet Bey’den razı olsun o olmasaydı bu gün siz seçim çalışmaları için buraya gelemezdiniz ,O Türkiye’yi uçurumun kenarından aldı, kurtardı Şimdiye kadar MHP’ye oy vermedim ama bu sefer oyumu Devlet Bey’e vereceğim ‘’olmuştur.

Milletimiz sizin İstanbul Yeni Kapı mitinginde yaptığınız konuşmayı asla unutmuyor…
İzninizle o konuşmanızla söyleşimize son vermek istiyorum

Devlet Bey-Çok sağ olun efendim bu vesile ile bütün vatandaşlarıma sevgilerimi saygılarımı sunuyorum..

İ A – Saygı bizden efendim iyi ki varsınız ben teşekkür ederim bana bu söyleşi yapma fırsatını verdiğiniz için ..

İşte Türk Milleti’nin Devlet Beyinin o tarihi konuşması.:

‘’15 Temmuz’da felaketimizi projelendirdiler.
15 Temmuz’da son nefesi vermemizi gözlediler.
Fethullahçı Terör Örgütü, milletimizin helali olan savaş uçaklarıyla saldırdı.
Helikopterler tepemizde uçuştu, bombalar, kurşunlar üzerimize yağdı.
15 Mayıs 1919’da İzmir işgal edilmişti.
İstanbul, 16 Mart 1920’de işgale uğramıştı.
Biliniz ki, 15 Temmuz yeni bir istila denemesi, yeni bir kıyım ve yıkım hamlesiydi.
Mondros’ta çerçevesi çizilip Sevr’de dayatılan imha planları 15 Temmuz’da yeniden gün yüzüne çıkarıldı.
Su uyur düşman uyumaz sözü bir kez daha anlam ve karşılığını buldu.
Zalimler, hainler, emperyalizmin maşaları bu defa Türk askeri kılığına girdiler.
Milletin silahını yine millete çevirdiler.
Milletin imkânlarını kullanarak yine millete öldürücü darbe vurmak istediler.
Alim ve hoca görünümlü bir terörist, sığındığı Pensilvanya’dan estirdiği beddua seanslarıyla, nefret söylemleriyle, öfke nöbetleriyle çetesine, cinayet örgütüne Türkiye’ye vurun emri verdi.
İblise ruhunu satan bu vaiz, Müslüman görünümlü bu voyvoda; vadanllıkta, ihanette Türk ve Türkiye düşmanlığında doruğa çıktı, fitne ve münafıklıkta rekorlar kırdı.
Haçlı emellerinin taşıyıcılığını yapan FETÖ Türkiye’nin kalbine nişan aldı.
Tarihi Şark Planı’nın hissedarları FETÖ’yü Türk milletine saldırttı.
Türk vatanını çekemeyen, üzerine çöreklenmek isteyen, milletimizin varlığından rahatsız olan ne kadar kanı bozuk olan çevre varsa FETÖ’nün sırtını sıvazladı, eline silah tutuşturdu.
15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü;
627 yıl önce Kosova’da mağlup olanların yeni bir kakışmasıdır.
620 yıl önce Niğbolu’da ezilenlerin tekrardan başını kaldırmasıdır.
572 yıl önce Varna’da, 563 yıl önce İstanbul’da, 490 yıl önce Mohaç’ta döktükleri kanda boğulduklarını sandıklarımızın yeniden karşı harekâtıdır.
15 Temmuz’da TBMM’yi, emniyet ve istihbarat kuruluşlarını bombalayıp, sivil ve masum vatandaşlarımızı katledenlerle; 101 yıl önce Çanakkale kıyılarına gelip üzerimize ateş saçanlar aynı karanlık yolun yolcusudur.
Bunlar Müslüman Türk’ün canıyla beslenen, hayat ve varlık haklarını çiğnemekle görevlendirilen yaratılmışların en aşağısı, en alçağıdır.
Ama unuttukları, ihmal ettikleri Türk milletinin asaleti ve gücüdür.
15 Temmuz’da tankın önüne milli vicdan dikildi.
15 Temmuz’da mütecaviz ve melun girişime millet dur dedi.
Demokrasinin namusunu, Cumhuriyet’in şeref ve kazanımlarını sizler korudunuz, milli sipere sizler yattınız.
Helal süt içmiş hangi vatan evladı, 15 Temmuz akşamındaki böyle bir tablo karşısında suskun kalabilirdi?
Kim, milletimize biçilmek istenen bu kefeni kader diye kabul edebilirdi?
Hangi millet ve vatan sevdalısı kardeşim olanları hazmedebilirdi?
Tanı ağarmayan zifiri geceye mahkum etmek istediler, itiraz ettiniz.
İradenizi çalmak istediler, reddediniz.
Yeri geldi tankın önüne yattınız.
Yeri geldi kurşunların üzerine tıpkı gül bahçesine girercesine yürüdünüz.
Ateşe, kine, nifaka kafa tuttunuz, ihanete bu aziz vatanı dar ettiniz.
Çünkü siz Türk milletisiniz.
Çünkü siz Türkiye’siniz.
Sizler büyük bir ecdadın, muazzam bir tarihin mirasçılarısınız.
Demirlemiş düşman gemilerini parmağıyla işaret eden Turgut Reis, Preveze’de haçlı donanmasını deviren Barbaros aynen sizin gibiydi.
Müslüman Türkü Avrupa’ya taşımaya yemin ederek canlarını Hakk’a emanet etmiş Akıncı Beyleri sizler gibi inanç doluydu.
Bağrına saplanan oklara rağmen surlara bayrak diken şehit sancaktarlar da sizin gibi şanlıydı.
İzmir’in işgaline hayır deyip silahına sarılan Hasan Tahsinle; Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda hainlere tek başına direnen ve ardından şehit düşen Astsubay Ömer Halisdemir aynı kahramanlık destanının farklı zamanlarda yaşayan neferleridir.
Şehit Özel Harekatçı polislerimiz arasında bulunan Demet Sezen, Gülşah Güler ve 2 çocuk annesi Sevda Güngör; 96 yıl önce düşman karargahının on adım önünde şehit düşen Tayyar Rahmiye Hanım kadar cesaret ve korkusuzdu.
Ankara Gölbaşı Özel Hareket Daire Başkanlığına F-16 uçaklarıyla saldırıp 51 evladımızı şehit eden hainler, onların destekçileri, yardım ve yataklık yapan işbirlikçileri asla Türk milletini pes ettiremezler, sırtını yere getiremezler.
Türk milleti küresel mahfillerde yazılan senaryoların farkındadır.
Dost görünümlü düşmanları, Müslüman kisveli müşrikleri, ağlaya sızlaya merhamet istismarı yapıp sonra da terörizmin sofrasına hizmetkarlık yapan takiyye ustası hainleri tanımaktadır.
Bu vatan üç beş teröristin keyif ve sözde vaazlarıyla düşmeyecektir.
Zira bu vatan, toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır.
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.
Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
Ve üzerinde yaşadığımız topraklar vatandır, nitekim tertemiz şehit kanıyla yoğrulmuş, karılmış ve karışmıştır.
15 Temmuz’da şehit olan 239 kardeşimizin sımsıcak kanı toprakla buluşmuş, Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olduğunu, bölünmeyeceğimizi, parçalanmayacağımızı adeta tescillemiştir.
FETÖ ve ihanet yoldaşı PKK, IŞİD, PYD ve YPG’nin şehit ettiği tüm kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.
15 Temmuz terörist saldırısında yaralanan vatandaşlarımıza şifalar temenni ediyorum.

Diyorum ki, şehitler ölmez vatan bölünmez.’’

İhsan Akan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.