Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

DEVLET BAHÇELİ GÜVENCE VERDİ.

26.03.2017
A+
A-

16 Nisan’da yapılacak olan 18 Maddelik Anayasa değişikliği için mitinglerine devam eden MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, Elazığ, Bursa ve Kayseri’den sonra Erzurum’dan Yüce Türk Milletine seslendi.

Yüce Türk Milletine ve “HAYIR” cephesine neden “EVET” dediklerini tek tek anlatan Sayın Devlet Bahçeli, “HAYIR”cıların ortaya attığı “rejim değişecek” yalanlarını, “CHP ve ittifak içinde olduğu hayır cephesi, ölü görse ağlamaz, düğün görse oynamaz, yani bu millete tümden yabancıdır.
Tek adamdan bahsediyorlar.
16 Nisan’da evet çıkması durumunda tek adam sisteminin geleceğini uyduruyorlar.
Sandıktan diktatör çıkacak diye korku yayıyorlar.
Diktatör nedir, tek adam nasıl olacak diyoruz, kaçacak yer arıyorlar. Zira bilmiyorlar.
Rejim değişecek diye tek ayaküstünde kırk yalan savuruyorlar.
Sistem başka, rejim başka şeydir; değişecek olan yalnızca hükümet etme sistemidir diyoruz, bön bön bakıp gözleriyle fel fecir okuyorlar.” sözleriyle bir kez daha yüzlerine çarptı.

*

“Muhtarlıkların bile kapatılacağını,
Lokantalara bir kararnameyle kilit vurulacağını” iddia eden CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, milletin hassasiyetleri üzerinden olmayan şeyleri olacak gibi göstermeye çalışmak, korku yaratmak ve yaymak aslında psikolojik bir rahatsızlığın sonucudur.

Psikologlar, “Şizofreni insanın kendisini bir girdaptaymış gibi hissetmesine neden olabilir. Şizofreninin birçok farklı işaret ve semptomu (Belirtisi) bulunmaktadır ve bireye bağlı olarak çeşitli kombinasyon ve ciddiyet derecelerinde ortaya çıkmaktadırlar.” der.

Yine Psikologlar, şizofrenik rahatsızlığı olanların, semptomlarının nasıl düşündüğünü, hissettiğini ve davrandığının etkilerini belirlerken bunları;
“• Pozitif semptomlar,
• Negatif semptomlar,
• Bilişsel semptomlar,”
olarak üç kategoriye ayırmaktadırlar.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya attığı şeylere bakacak olursak, ortada Anayasa metni var ve bu Anayasa metnini bile bile olmayacak şeyleri düşünerek yorumlaması, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu adına insan düşündürüyor!..
Çünkü, kanun denen bir şey var!
Kanunen suç teşkil eden bir şey varsa, lokantada olsa, bakkalda olsa, manavda olsa bugün kapatılabileceği gibi, yarında kapatılabilir…

Fakat keyfiyeten, kim, hangi makam ve mevkide olunursa olunsun, milletin evine götürdüğü ekmek parasıyla uğraşmak hiç etik olmadığı gibi, bunu düşünmek, buna tenezzül etmek acizliktir.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başka konularda olumsuz düşünceleri olabilir. Fakat ipe, sapa gelmez olumsuz düşüneleri olunca ve insan bunları duyunca, ister istemez akıllara, psikolojik rahatsızlığın; Pozitif Semptomların, Paranoid Düşünceler maddesi aklımıza geliyor…
Paranoid Düşünceler/Aşırı Şüpheci Düşünceler’i psikologlar:
“• Başkalarının size komplo kurduklarına, size zarar vermeye çalıştıklarına veya sizi takip ettiklerine inanmak.• Uzaylıların sizi takip ettiklerine inanmak. • Marslılar tarafından kaçırıldığınıza ve başka bir gezegene götürüldüğünüze inanmak.”
örneklerini vererek açıklamışlardır.
Verilen örneklere bakınca, Sayın Kılıçdaroğlu’nun psikolojik olarak kafası o kadar bunalmış ki, milletin de kafasını bulandırmaya çalışıyor, fakat millet bunu yiyecek gibi değildir!

*

Sayın Devlet Bahçeli’nin konuşmasına dönecek olursak;

Sayın Devlet Bahçeli, “Anayasa’nın ilk dört maddesini Bahçeli’ye sorun diyorlar.
Elbette bana soracaklar, ama verdiğim, verdiğimiz ödünsüz ve yeminli cevapları anlayabilecek ne yürekleri ne de zekâlarından en ufak iz görülmüyor.
Doluya koyuyorlar almıyor, boşa koyuyorlar dolmuyor.
Çünkü dağda bağları yok, çakallan davaları yok.
Fakat bizim vardır, bizim Türkiye’ye pusu kuran, Türk milletine ömür ve kefen biçen bütün alçaklardan sonuna kadar alacağımız vardır, Bozkurt’un da töresi ortadadır.
Sayın Kılıçdaroğlu hayır diyor demesine de, neye, niçin, niye hayır dediği belirsizdir. Anayasanın ilk dört maddesi üzerinde kim ya da kimlerin art niyetli planı varsa önce bizi aşmak, bizi çiğnemek durumundadır.
Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi hak ve hukukuna can pahasına sahip çıkacaktır.
Türkiye Devleti bir Cumhuriyet olup ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür.
Milli birlik ve bölünmez bütünlüğümüzün dayandığı temeller tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak ve tek dil ülküsüdür.” diyerek, Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Temmuz 1919 Erzurum Kongresi’nde, “Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, bölünemez. Manda ve Himaye kabul edilemez.” dediği yerden dünyaya bir kez daha meydan okuyup, daha önce kırmızı çizgi olarak ortaya koyduğu Anayasanın ilk dört maddesi ile ilgi Yüce Türk Milletine bir kez daha güvence vermiştir.

Evet… Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli ilk dört maddedir ve ne pahasına olursa olsun bundan asla vazgeçilmeyecektir!
Güvence MHP, güvence Sayın Devlet Bahçeli’dir!

 
Cengiz KORKMAZ

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.