DEVLET BAHÇELİ GEREĞİNİ YAPIYOR…

12.08.2021
A+
A-

Başbuğ Turkeş’den sonra “yıkılır, dağılır veya kabuğuna çekilir” diye beklenen MHP, Turkeş’ten farksız çok güçü bir iradeye sahip olan Lider Devlet Bahçeli tarafından yönetilmektedir.

Bahçeli’nin lider olma süreci de Onun MHP içinde konumlandırılması da çok dikkatlice incelenmesi gereken pasajlar içermektedir.

İstikamet, kararlılık, ilke ve şuur bakımından hayatının hçbir döneminde kırılma olmayan Bahçeli’nin liderliği bugün bakıldığında Başbuğ’dan sonra kaçınılmaz bir sonuçtur.

Türkeş’in emri ile partiye gelmesi, bazı dönemlerde yetkileri arttırılmış Genel Sekreter, bazı dönemlerde de sadece danışman olarak kalması O’nun çizgisini hiç değiştirmemiş, parti iöerisinde her dönem Devlet Başkan, Devlet Hoca ve Devlet Ağabey olarak kalabilmiştir.

Başbuğ Türkeş’in ahirete irtihalinden sonra gergin bir şekilde gerçekleştirilen Olağanüstü 97 Kongreleri Bahçeli’nin liderliği ile son bulmuş ve MHP için yepyeni bir dönem başlamıştır. İçinde iktidar ortağı, meclis dışı kalma ve sonra tekrar sistem içindeki yerini alma gibi tarihi bölümlerin olduğu bu dönemler gerçekten insanüstü bir tecelliyattır.

Lider Bahçeli dönemi, “Türkeş’ siz MHP” projelerini aratmayan onlarca saldırı ile geçmş ve hala da geçmektedir. Fakat insani hiçbir plan “Türkeş’ siz MHP” yi gerçekleştiremediği gibi yine hiçbir plan “Bahçeli’siz MHP” hedefine ulaşamayacaktır. Çünkü MHP’nin konumlaması insanlara ait konumlama değildir.

Evet, Milliyetçi Hareket Partisi, mücadelesiyle, şehitleriyle ve üzerindeki dualarla “Devlet-i Ebed Müddet” fikir-imanının zahirde görünen iki tarafı da keskin kılıcıdır. Türk Devleti varoldukça da konumunu koruyacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin durduğu yer işte tam burasıdır! Devletimizin kilit taşı, milletimizin buluşma noktasıdır. İşte bu yüzden “Hak Yolu Hakikat yoluna çağrılmışızdır”… İŞte bu sebeplerden dolayı “Önce ülkem ve Milletim” denmiştir.

İşte bu yüzden hep haklı çıkılmıştır… Ve işte bu sebeplerden dolayı Türk Devleti’nin Beka’sı için sebil gibi kan akıtarak şehitlik mücadelesi verilmiitir.

Devletin olmadığı yerde MHP’nin olması da hiçbir şey ifade etmemektedir. Her Türk Milliyetçisi de buna iman eder.

Bizlerin ise yapacağı tek şey var, sadece ve sadece Milliyetçi-ülkücü Hareket içnde görevlerimizi yapmaktır! Çünkü; Bilge Liderimiz, Türkmen Beyimiz gereğini yapıyor, Allah kendisinden razı olsun.

Zakir Tercan
MHP Edirne İl Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.